Warning: Memcache::addserver() expects parameter 2 to be long, string given in /www/kwa-kwa.pl/strona/libraries/joomla/cache/storage/memcache.php on line 84
1000km Nürburgring (D). 9 eliminacja. 23.05.1965r.
Jesteś tutaj: Strona główna » ZAGRANICA » Wyścigi » 1965 » Mistrzostwa Świata Firm » 1000km Nürburgring (D). 9 eliminacja. 23.05.1965r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

1000km Nürburgring (D). 9 eliminacja. 23.05.1965r.

1000km Nürburgring (D)

Lista zgłoszeń.

Nr.1.   John Surtees (GB) / Ludovico Scarfiotti (I) - Ferrari 330 P2.  kl.P+3.0
Nr.2.   Mike Parkes (GB) / Jean Giuchet (F) - Ferrari 275 P2.  kl.P+3.0
Nr.3.   Giampiero Biscaldi / Giancarlo Baghetti (I) - Ferrari 275 GTB.  kl.P+3.0
Nr.4.    Graham Hill / Jackie Stewart (GB) - Ferrari 275 P2.  kl.P+3.0
Nr.5.   Willy Mairesse / "Jean Beurlys" (B) - Ferrari 250 LM.  kl.P+3.0
Nr.6.   Gerard Langlois von Ophem / Xavier Boulanger (B) - Ferrari 250 LM.  kl.P+3.0
Nr.8.   David Piper (GB) / Tony Maggs (ZA) - Ferrari 250 LM.  kl.P+3.0
Nr.9.   "Bouchon" (B) / Michel de Bourbon Parme (F) - Ferrari 275 GTB.  kl.P+3.0
Nr.10. Richard Attwood / John Whitmore (GB) - Ford GT40 roadster. kl.P+3.0
Nr.11. Chris Amon / Bruce McLaren (NZ) / Phil Hill (USA) - Ford GT40.  kl.P+3.0
Nr.12. Phil Hill (USA) / Bruce McLaren (NZ) - Ford GT40.  kl.P+3.0
Nr.15. Gustave Gosselin (B) / Pierre Dumay (F) - Ferrari 250 LM.  kl.P+3.0
Nr.16. Maurice Trintignant / Guy Ligier (F) - Ford GT40.  kl.P+3.0
Nr.17. Pierre Noblet (B) / Wittigo Einsiedel (D) - Iso Grifo A3C Chevrolet.  kl.P+3.0
Nr.18. Mario Cabral (P) / Teodoro Zeccoli (I) - Iso Grifo A3C Chevrolet.  kl.P+3.0
Nr.19. Peter Ettmüller (CH) / Peter Harper (GB) - Ferrari 250 LM.  kl.P+3.0
Nr.20. Jo Bonnier (S) / Jochen Rindt (A) - Porsche 904/8.  kl.P2.0
Nr.21. Gerhard Mitter (D) / Colin Davis (GB) - Porsche 904/6.  kl.P2.0
Nr.22. Peter Nöcker / Günther Klass (D) - Porsche 904/6.  kl.P2.0
Nr.23. Umberto Maglioli (I) / Herbert Linge (D) - Porsche 904/6.  kl.P2.0
Nr.24. Pierre de Siebenthall / Charly Cuenoud (CH) - Porsche 356B.  kl.P2.0
Nr.25. Hans Herrmann / Kurt Ahrens jr (D) - Abarth 1600 OT.  kl.P2.0
Nr.26. Ernst Furtmayr / Herbert Schultze (D) - Alfa Romeo Giulia Sprint GTA.  kl.P2.0
Nr.29. Terry Sanger / Simon de Lautour (GB) - Marcos Fasrback.  kl.P2.0
Nr.30. Richard Wrottesley / Tony Lanfranchi (GB) - Elva GT 160 BMW.  kl.P2.0
Nr.31. Lorenzo Bandini / Nino Vaccarella (I) - Ferrari Dino 166 P.  kl.P2.0
Nr.33. Clive Baker / John Moore (GB) - Austin Healey Sprite.  kl.P1.3
Nr.35. Herbert Demetz / Leo Cella (I) - Abarth Simca 1300 OT.  kl.P1.3
Nr.37. Heinrich Hülbüsch / Kurt Louis (D) - Martini BMW.  kl.P1.0
Nr.40. Mauro Bianchi (B) / Jean Vinatier (F) - Alpine M64 Renault. kl.P1.3
Nr.42. Roger Delageneste (F) / Peter Ruby (D) - Alpine M64 Renault.  kl.P1.0
Nr.44. Mike Walton / Jeremy Delmar Morgan (GB) - Diva GT.  kl.P1.0
Nr.45. Peter Brayshaw / Tim Lalonde (GB) - Marcos GT.  kl.P1.0
Nr.46. Peter Otto / Heinz Gilges (D) - Martini BMW.  kl.P1.0
Nr.50. Maurice Caillet / Andre Wicky (CH) - Jaguar E-type.  kl.GT+3.0
Nr.51. Patrick McNally / Frank Gardner (AUS) / Bob Bondurant (USA) - Shelby Cobra.  kl.GT+
Nr.52. John Sparrow / Christopher McLaren (GB) - Shelby Cobra roadster.  kl.GT+3.0
Nr.53. Christopher McLaren / Harry Digby (GB) - Shelby Cobra.  kl.GT+3.0
Nr.54. Bob Bondurant (USA) / Jochen Neerpasch (D) - Shelby Cobra Daytona coupe.  kl.GT+3.0
Nr.55. Jack Sears (GB) / Frank Gardner (AUS) - Shelby Cobra Daytona coupe.  kl.GT+3.0
Nr.56. Jo Schlesser / Andre Simon (F) - Shelby Cobra Daytona coupe.  kl.GT+3.0
Nr.57. Peter Mould / Chris Ashmore (GB) - Jaguar E-type.  kl.GT+3.0
Nr.61. Werner Lindermann / Manfred Ramminger (D) - Ferrari 250 GTO.  kl.GT3.0
Nr.62. Rollo Fielding / Peter Clarke (GB) - Ferrari 250 GTO.  kl.GT3.0
Nr.63. Karl vom Kothen / Karl Friedrich Kronenberg (D) - Ferrari 250 GT SWB.  kl.GT3.0
Nr.64. Peter Sutcliffe / Peter Lumsden (GB) - Ferrari 250 GTO.  kl.GT3.0
Nr.65. Mike Salmon / Chris Kerrison (GB) - Ferrari 250 GTO 64.  kl.GT3.0
Nr.68. Manfred Abhels / Günther Selbach (D) - Porsche 904 GTS.  kl.GT2.0
Nr.69. Paul Hawkins (AUS) / Mike De Udy (GB) - Porsche 904 GTS.  kl.GT2.0
Nr.70. Gerhard Koch (D) / Ben Pon (NL) - Porsche 904 GTS.  kl.GT2.0
Nr.71. Simon Scrimgeour / John Glyde Walker (GB) - Elva Courier.  kl.GT2.0
Nr.72. Anton Fischhaber / Udo Schütz (D) - Porsche 904 GTS.  kl.GT2.0
Nr.73. Arthur W.Swanson / Robert Ennis (USA) - Abarth Simca 2000 GT.  kl.GT2.0
Nr.74. Berd Degner / Frank Kalkuhl (D) - Porsche 904 GTS.  kl.GT2.0
Nr.75. Herbert Demetz (I) / Klaus Steinmetz (D) - Abarth Simca 1300 Bialbero.  kl.GT1.3
Nr.77. Ben Pon / Rob Slotemaker (NL) - Porsche 904 GTS.  kl.GT2.0
Nr.81. Jean Rolland (F) / Andrea de Adamich / Teodoro Zeccoli (I) - Alfa Romeo Giulia TZ2.
Nr.82. Roberto Bussinello / Carlo Zuccoli (I) - Alfa Romeo Giulia TZ2.  kl.GT1.6
Nr.83. Andrea de Adamich / "Geki" (I) - Alfa Romeo Giulia TZ2.  kl.GT1.6
Nr.84. Girolamo Capra / Nanni Galli (I) - Alfa Romeo Giulia TZ.  kl.GT1.6
Nr.85. Nicolas Koob / Honore Wagner (L) - Alfa Romeo Giulia TZ.  kl.GT1.6
Nr.87. Mark Konig / Gabriele Konig (GB) - Lotus Elan.  kl.GT1.6
Nr.88. Georg Winkler / Wolfgang Jordis (D) - Lotus Elan.  kl.GT1.6
Nr.89. Roger Nathan / Peter Taggart (GB) - Lotus Elan.  kl.GT1.6
Nr.90. Manfred Mohr / Horst Eiteneuer (D) - Lotus Elan.  kl.GT1.6
Nr.91. Anselm von Oertzen / Georg Bialas (D) - Lotus Elan.  kl.GT1.6
Nr.92. Joachim Springer / Karl von Wendt (D) - Lotus Elan.  kl.GT1.6
Nr.94. Bernard Collomb / Michel Disdier (F) - Lotus Elan.  kl.GT1.6
Nr.95. Giuseppe Virgilio / Salvatore Calascibetta (I) - Abarth Simca 1300 Bialbero.  kl.GT1.3
Nr.96. Anzio zucchi (I) / Andre Knörr (CH) - Abarth Simca 1300 Bialbero.  kl.GT1.3
Nr.97. Manfred Schiek / Andreas Schmalbach (D) - Abarth Simca 1300 Bialbero.  kl.GT1.3
Nr.98. Andrew Hedges / Keith Greene (GB) - MG Midget.  kl.GT1.3
Nr.99. Anthony Kilburn / Gerry Ashmore (GB) - Glas 1204 GT.
Nr.100.Gerhard Bodmer / Dieter Schmid (D) - Glas 1300 GT.  kl.GT1.3
Nr.101.Hans Dieter Dechent / Robert F.Huhn (D) - Abarth Simca 1300 Bialbero.  kl.GT1.3
Nr.102.William Bradley / David Prophet (GB) - Triumph Spitfire.  kl.GT1.3.
Nr.103.Joachim Komusin / Siegfried Müllers (D) - Alfa Romeo Giulietta.  kl.GT1.3
Nr.104.Willy Franz / Gebi Lippuner (CH) - Alfa Romeo Giulietta.  kl.GT1.3
Nr.105.Klaus Steinmetz / Fritz Jüttner (D) - Abarth Simca 1300 Bialbero.  kl.GT1.3


Circuit length: 22,810 km Race distance: 1003,640 km Winner's average speed: 145,775 km/h

Start do wyścigu

Start do wyścigu

Jean Rolland, Andrea de Adamich i Teodoro Zeccoli na samochodzie Alfa Romeo Giulia TZ2

Jean Rolland, Andrea de Adamich i Teodoro Zeccoli - Alfa Romeo Giulia TZ2

Jean Rolland, Andrea de Adamich i Teodoro Zeccoli na samochodzie Alfa Romeo Giulia TZ2

Jean Rolland, Andrea de Adamich i Teodoro Zeccoli - Alfa Romeo Giulia TZ2

Fastest lap: John Surtees No. 1 Ferrari 330 P2 8:50,5 154,790 km/h

Klasyfikacja generalna

1.   John Surtees (GB) / Ludovico Scarfiotti (I) - Ferrari 330 P2.  44okr.  6h53'05"400
2.   Mike Parkes (GB) / Jean Giuchet (F) - Ferrari 275 P2.  6h53'50"200
3.   Jo Bonnier (S) / Jochen Rindt (A) - Porsche 904/8.  7h00'59"600
4.   Lorenzo Bandini / Nino Vaccarella (I) - Ferrari Dino 166 P.  43okr.
5.   Umberto Maglioli (I) / Herbert Linge (D) - Porsche 904/6.
6.   Peter Nöcker / Günther Klass (D) - Porsche 904/6.
7.   Bob Bondurant (USA) / Jochen Neerpasch (D) - Shelby Cobra Daytona coupe.
8.   Chris Amon / Bruce McLaren (NZ) / Phil Hill (USA) - Ford GT40.
9.   Gerhard Mitter (D) / Colin Davis (GB) - Porsche 904/6.  42okr.
10. Jack Sears (GB) / Frank Gardner (AUS) - Shelby Cobra Daytona coupe.
11. Anton Fischhaber / Udo Schütz (D) - Porsche 904 GTS.
12. Jo Schlesser / Andre Simon (F) - Shelby Cobra Daytona coupe.
13. Giampiero Biscaldi / Giancarlo Baghetti (I) - Ferrari 275 GTB.  41okr.
14. Manfred Abhels / Günther Selbach (D) - Porsche 904 GTS.
15. Peter Sutcliffe / Peter Lumsden (GB) - Ferrari 250 GTO.
16. David Piper (GB) / Tony Maggs (ZA) - Ferrari 250 LM.  40okr.
17. Andrea de Adamich / "Geki" (I) - Alfa Romeo Giulia TZ2.
18. Giuseppe Virgilio / Salvatore Calascibetta (I) - Abarth Simca 1300 Bialbero.  39okr.
19. Ernst Furtmayr / Herbert Schultze (D) - Alfa Romeo Giulia Sprint GTA.
20. Manfred Schiek / Andreas Schmalbach (D) - Abarth Simca 1300 Bialbero.
21. Berd Degner / Frank Kalkuhl (D) - Porsche 904 GTS.
22. Peter Ettmüller (CH) / Peter Harper (GB) - Ferrari 250 LM.
23. Werner Lindermann / Manfred Ramminger (D) - Ferrari 250 GTO.
24. Hans Dieter Dechent / Robert F.Huhn (D) - Abarth Simca 1300 Bialbero.  38okr.
25. Gerhard Koch (D) / Ben Pon (NL) - Porsche 904 GTS.
26. Joachim Springer / Karl von Wendt (D) - Lotus Elan.
27. Andrew Hedges / Keith Greene (GB) - MG Midget.
28. Clive Baker / John Moore (GB) - Austin Healey Sprite.  37okr.
29. Karl vom Kothen / Karl Friedrich Kronenberg (D) - Ferrari 250 GT SWB.  36okr.
30. Roberto Bussinello / Carlo Zuccoli (I) - Alfa Romeo Giulia TZ2.
31. Joachim Komusin / Siegfried Müllers (D) - Alfa Romeo Giulietta.
32. Peter Otto / Heinz Gilges (D) - Martini BMW.  31okr.  

Zgłoszono 70 załóg, wystartowało 63, ukończyło 32.

 

 

 

 

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl