Warning: Memcache::addserver() expects parameter 2 to be long, string given in /www/kwa-kwa.pl/strona/libraries/joomla/cache/storage/memcache.php on line 84
14 Rallye Acropolis (GR). 6 eliminacja. 26-29.05.1966r.
Jesteś tutaj: Strona główna » ZAGRANICA » Rajdy » 1966 » Mistrzostwa Europy Kierowców » 14 Rallye Acropolis (GR). 6 eliminacja. 26-29.05.1966r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

14 Rallye Acropolis (GR). 6 eliminacja. 26-29.05.1966r.

14 Rallye  Acropolis  (GR). 6 eliminacja.   26.29.05.66r.

Ekipa VW podczas BT.

Ekipa VW podczas BT.

Polski zespół przed startem 14 Rajdu Akropolu. Od lewej: Adam Wędrychowski, Czesław Wodnicki, Ewa Zasada, Andrzej Nytko i Zenon Leszczuk.

Polski zespół przed startem 14 Rajdu Akropolu. Od lewej: Adam Wędrychowski, Czesław Wodnicki, Ewa Zasada, Andrzej Nytko i Zenon Leszczuk.

Bjorn Waldegaard i ? – VW 1600TL.

Bjorn Waldegaard i ? – VW 1600TL.

Steyr Puchy 650TR “Polskiej” ekipy.

Steyr Puchy 650TR “Polskiej” ekipy.

Ove Andersson.

Ove Andersson.

Rene Trautmann i Colette – Lancia Fulvia Coupe HF.

Rene Trautmann i Colette – Lancia Fulvia Coupe HF.

14 Rallye  Acropolis  (GR). 6 eliminacja.   26.29.05.66r.

Leo Cella i Lombardini – Lancia Fulvia HF coupe.

Leo Cella i Lombardini – Lancia Fulvia HF coupe.

Vic Elford i ? – Ford Lotus Cortina.

Vic Elford i ? – Ford Lotus Cortina.

Bjorn Waldegard i ? – VW 1600TL.

Bjorn Waldegard i ? – VW 1600TL.

Sobiesław Zasada i Zenon Leszczuk – Steyr Puch 650TR.

Sobiesław Zasada i Zenon Leszczuk – Steyr Puch 650TR.

Kurt Rüdiger i Günther Gries – Wartburg 312.

Kurt Rüdiger i Günther Gries – Wartburg 312.

14 Rallye  Acropolis  (GR). 6 eliminacja.   26.29.05.66r.

14 Rallye  Acropolis  (GR). 6 eliminacja.   26.29.05.66r.

14 Rallye  Acropolis  (GR). 6 eliminacja.   26.29.05.66r.

14 Rallye  Acropolis  (GR). 6 eliminacja.   26.29.05.66r.

14 Rallye  Acropolis  (GR). 6 eliminacja.   26.29.05.66r.

Sobiesław Zasada i Zenon Leszczuk – Steyr Puch 650TR.

Sobiesław Zasada i Zenon Leszczuk – Steyr Puch 650TR.

Kurt Rüdiger i Günther Gries – Wartburg 312.

Kurt Rüdiger i Günther Gries – Wartburg 312.

Ove Andersson i R.Dahlgren - Lancia Fulvia HF coupe.

Ove Andersson i R.Dahlgren - Lancia Fulvia HF coupe.

Bengt Söderstrom i Gunnar Palm - Ford Cortina Lotus.

Bengt Söderstrom i Gunnar Palm - Ford Cortina Lotus.

Kurt Rüdiger i Günther Gries – Wartburg 312.

Kurt Rüdiger i Günther Gries – Wartburg 312.

Adam Wędrychowski i Czesław Wodnicki – Steyr Puch 650TR.

Adam Wędrychowski i Czesław Wodnicki – Steyr Puch 650TR.

Bjorn Waldegard i ? – VW 1600TL.

Bjorn Waldegard i ? – VW 1600TL.

Sobiesław Zasada i Zenon Leszczuk – Steyr Puch 650TR.

Sobiesław Zasada i Zenon Leszczuk – Steyr Puch 650TR.

14 Rallye  Acropolis  (GR). 6 eliminacja.   26.29.05.66r.

Paddy Hopkirk i Ron Crellin – BMC Mini Cooper S.

Paddy Hopkirk i Ron Crellin – BMC Mini Cooper S.

Kurt Rüdiger i Günther Gries – Wartburg 312.

Kurt Rüdiger i Günther Gries – Wartburg 312.

Sobiesław Zasada i Zenon Leszczuk – Steyr Puch 650TR.

Sobiesław Zasada i Zenon Leszczuk – Steyr Puch 650TR.

Vic Elford i ? – Ford Lotus Cortina.

Vic Elford i ? – Ford Lotus Cortina.

14 Rallye  Acropolis  (GR). 6 eliminacja.   26.29.05.66r.

Bengt Söderström i Gunnar Palm – Ford Lotus Cortina.

Bengt Söderström i Gunnar Palm – Ford Lotus Cortina.

Bjorn Waldegard i ? – VW 1600TL.

Bjorn Waldegard i ? – VW 1600TL.

Kurt Rüdiger i Günther Gries – Wartburg 312.

Kurt Rüdiger i Günther Gries – Wartburg 312.

Sobiesław Zasada i Zenon Leszczuk odbierają puchary z rąk króla Grecji u stup Akropolu.

Sobiesław Zasada i Zenon Leszczuk odbierają puchary z rąk króla Grecji u stup Akropolu.

(Motor 25 / 1966)

(Motor 25 / 1966)


Klasyfikacja generalna.

1.    (78) Bengt Söderstrom / Gunnar Palm  (S)  -  Ford Cortina Lotus.           106,062 pkt.
2.    Roger Clark / Brian Melia  (GB)  -  Ford Cortina Lotus.                          219,899 pkt.
3.    (67) Paddy Hopkirk / Ron Crellin  (GB)  -  BMC Mini Cooper S.           641,574 pkt.
4.    (9) Ove Andersson / R.Dahlgren  (S)  -  Lancia Fulvia HF coupe.            657,158 pkt.
5.    C.Orrenius / G.Schröderheim  (S) -  Saab 96.                                         769,023 pkt.
6.    Peter Harper / R.Turvey  (GB) -  Sunbeam Tiger.
7.    (87) Sobiesław Zasada / Zenon Leszczuk  (PL) -  Steyr Puch 660 TR.   921,800 pkt.
8.    H.Lundh / B.Wahlgren  (S) -  Saab 850 Monte Carlo.                 954,909 pkt.
9.    Joghinder Singh / J.E.Virgin  (EAK/S) -  Volvo Amazon 122 S.      2080,680 pkt.
10.    (82) Timo Mäkinen  / P.Easter  (SF/GB) -  BMC Mini Cooper S.   2158,386 pkt.
Rosemary Smith / Valerie Domleo (GB) - Hillman Imp.             Won Ladies Cup
R     Vic Elford / ? - Ford Lotus Cortina.                                          gearbox/short-cut/DSQ
R  (77) Rauno Aaltonen / Henry Liddon - Mini Cooper S              timing chain        
R     Tom Trana – Volvo.        withdrew after two mechanics were killed in a road accident
R     Åke Andersson – Volvo.        withdrew after two mechanics were killed in a road accident
R     Pat Moss-Carlsson / Elizabeth Nyström – Saab.                piston broke up

Hopkirk was penalised for a serving infringement - he had been 1st.

Wystartowało 106 załóg, ukończyło 37.

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl