Warning: Memcache::addserver() expects parameter 2 to be long, string given in /www/kwa-kwa.pl/strona/libraries/joomla/cache/storage/memcache.php on line 84
29 Rally of 1000 Lakes (SF) - 7 eliminacja. 24-26.08.1979r.
Jesteś tutaj: Strona główna » ZAGRANICA » Rajdy » 1979 » Mistrzostwa Świata Kierowców i Producentów » 29 Rally of 1000 Lakes (SF) - 7 eliminacja. 24-26.08.1979r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

29 Rally of 1000 Lakes (SF) - 7 eliminacja. 24-26.08.1979r.

Start:

24 August 1979 in Jyväskylä

Finish:

26 August 1979 in Jyväskylä

Distance:

1460 km including 424 km over 45 special stages

Special stage surface:

Gravel

Participants:

128 teams at the start, 74 at the finish

 

Leg 1

Friday 24-Aug-1979

 

16:10

SS1

Laajavuori

3.80 km

 


























































17:10

SS2

Humalamaki

3.70 km

 


























































17:50

SS3

Urria

7.90 km

 


























































18:30

SS4

Ehikki

9.10 km

 


























































19:00

SS5

Ouninpohja

24.50 km

 


























































19:40

SS6

Paijala

13.70 km

 


























































20:20

SS7

Mattila

13.10 km

 


























































21:00

SS8

Torittu

13.00 km

 


























































21:30

SS9

Vesijako

6.90 km

 


























































22:20

SS10

Vaha-Evo

10.50 km

 


























































22:50

SS11

Kostila

25.60 km

 


























































 

Saturday 25-Aug-1979

 

01:30

SS12

Lahdenpohja

9.60 km

 


























































01:50

SS13

Riutta

12.70 km

 


























































02:30

SS14

Marjoniemi

7.90 km

 


























































03:20

SS15

Sydanmaa

6.80 km

 


























































03:40

SS16

Murakka

9.90 km

 


























































04:20

SS17

Mynnila

10.30 km

 


























































05:10

SS18

Hara

9.30 km

 


























































05:50

SS19

Vartiamaki

4.40 km

 


























































06:10

SS20

 

 

 


























































06:30

SS21

Ruuhimaki

3.90 km

 


























































 

 

Leg 1 total:

206.60 km

 


























































 

Leg 2

Saturday 25-Aug-1979

 

13:10

SS22

Seppalankangas

2.90 km

 


























































13:40

SS23

Kuukanpaa

3.90 km

 


























































14:10

SS24

Valkola

7.10 km

 


























































14:40

SS25

Sirkkaharju

1.50 km

 


























































15:20

SS26

Jouhtikyla

11.00 km

 


























































15:40

SS27

Leskelankyla

7.00 km

 


























































16:10

SS28

Korpijarvi

3.70 km

 


























































16:40

SS29

 

 

 


























































17:20

SS30

Kumpulahti

6.30 km

 


























































18:30

SS31

Mustinmaki

3.80 km

 


























































19:00

SS32

Kurjala

13.80 km

 


























































20:00

SS33

Suontniemi

7.40 km

 


























































20:50

SS34

Makra

5.60 km

 


























































21:30

SS35

Myhinpaa

19.40 km

 


























































22:20

SS36

Sirkkamaki

6.50 km

 


























































23:00

SS37

Jouhtikyla

11.00 km

 


























































23:50

SS38

Koivistonkyla

6.90 km

 


























































 

Sunday 26-Aug-1979

 

00:30

SS39

Kuukanpaa

3.80 km

 


























































02:20

SS40

Humalamaki

3.70 km

 


























































02:50

SS41

Urria

7.90 km

 


























































03:30

SS42

Ehikki

9.10 km

 


























































04:20

SS43

Mutanen

31.40 km

 


























































04:50

SS44

Pihlajakoski

12.50 km

 


























































05:30

SS45

Hassi

12.30 km

 


























































06:10

SS46

Vaheri

13.90 km

 


























































06:40

SS47

Saalahti

4.50 km

 


























































 

 

Leg 2 total:

216.90 km

 


























































 

 

Rally total:

423.50 km



























































Rajd 1000 Jezior

Lista startowa.

1. Markku Alen / Ilkka Kivimaki (SF) – Fiat 131 Abarth.

2. Hannu Mikkola (SF) / Arne Hertz (S) – Ford Escort RS 1800.

3.   Pentti Airikkala / Risto Virtanen (SF) – Vauxhall Chevette 2300 HS.

4. Per Eklund / Hans Sylvan (S) – Triumph TR7.

5. Björn Waldegard / Claes Billstam (S) – Ford Escort RS 1800.

6. Timo Salonen / Seppo Harjanne (SF) – Datsun 160J.

7.   Timo Makinen (SF) / Henry Liddon (GB) – Toyota Celica 2000 GT.

8. Ari Vatanen (SF) / David Richards (GB) – Ford Escort RS 1800.

9. Simo Lampinen / Juhani Markkanen (SF) – Triumph TR7.

10. Anders Kullang / Bruno Berglund (S) – Opel Kadett GT/E.

11. Franz Wittman / Helmut Deimel (A) – Audi 80 GLE.

12. Kyosti Hamalainen / Matti Lammi (SF) – Mercedes Benz 300D.

14. Henri Toivonen / Juha Paajanen (SF) – Fiat 131 Abarth.

15. Erkki Pitkanen / Juhani Paalama (SF) – Datsun 160J.

16. Björn Johansson / Ragnar Spjuth (S) – Opel Kadett GT/E.

17. Maciej Stawowiak / Ryszard Żyszkowski (PL) – Polonez 2000.

18. Ulf Gronholm / Bob Rehnstrom (SF) – Fiat 131 Abarth.

20. Tapio Rainio / Erkki Nyman (SF) – Toyota Celica 2000 GT.

21. Leo Kinnunen / Erkki Salonen (SF) – Porsche 911.

22. Hannu Valtaharju / Risto Antilla (SF) – Ford Escort RS.

23. Esa Sillanpaa / Jyrki Stenroos (SF) – Ford Escort RS.

24. Lasse Lampi / Pentti Kuukkala (SF) – Ford Escort RS 1800.

25. Teemu Tahko / Erkki Tahko (SF) – Chrysler Avenger.

26. Peter Geitel / Rolf Mesterton (SF) – Chrysler Avenger.

27. Mikael Sundstrom / Rauno Sorjonen (SF) – Chrysler Avenger.

28. Harri Vaananen / Timo Tuominen (SF) – Łada 1300.

29. Erkki Pahkinen / Kauko Kaipainen (SF) – Ford Escort RS.

30. Reijo Heikkila / Varpu Heikkila (SF) – Chrysler Sunbeam.

31. Pauli Toivonen / Juhani Korhonen (SF) – Chrysler Sunbeam.

32. Heikki Enomaa / Jyrki Ahava (SF) – Chrysler Sunbeam.

34. Björn Blomqvist / Sven Roine Hasselberg (S) – Opel Kadett GT/E.

35. Kalevi Aho / Voitto Silander (SF) – Opel Kadett GT/E.

36. Jean Paul Luc / Christian Gilbert “Tilber” (F) – Citroen Cx 2400.

37. Harri Uotila / Timo Levanen (SF) – Chrysler Avenger.

38. Juhani Kynsilehto (SF) / Jacek Lewandowski (PL) – Polonez 2000.

39. Jouni Kinnunen / Esa Verkala (SF) – Ford Escort RS.

40. Jaakko Markula / Jorma Hakanen (SF) – Ford Escort RS.

41. Freddy Kottulinsky (S) / Michael Schwagerl (D) – Audi 80 GLE.

42. Mika Sillankorva / Juhani Nieminen (SF) – Ford Escort RS.

43. Juha Kankkunen / Timo Hantunen (SF) – Ford Escort RS 2000.

44. Mats Jonsson / Magnus Olsson (S) – Volvo 142.

45. Raimo Hameenniemi / Jarkko Pikkarainen (SF) – Ford Escort RS.

46. Hannu Temonen / Aimo Tamminen (SF) – Opel Kadett GT/E.

47. Per Carlsson / Ole Jensen (S) – Saab 96 V4.

48. Timo Jouhki / Asko Nevalainen (SF) – Ford Escort RS.

49. Wilfried Nanz (D) / Ari Seppala (SF) – Opel Ascona.

50. Sergej Vukovicz / Anatoli Brum (SU) – Łada 1300.

51. Kurt Nensen / Marianne Sterner (S) – Saab 96 V4.

52. Pekka Vilpponen / Rauno Kangasniemi (SF) – Ford Escort RS.

53. John Banks / Terry Thorpe (GB) – Ford Escort RS.

54. Jan Hagman / Anders Husman (S) – Ford Escort RS.

55. Stasis Brundza / Arvidas Girdauskas (SU) – Łada 1300.

56. Jouko Poysti / Raimo Kononen (SF) – Ford Escort RS.

57. Olavi Leinonen / Seppo Sankari (SF) – Ford Escort RS.

58. Harald Demuth / Arwed Fischer (D) – Audi 80 GLE.

59. Curt Nelskyla / Kaj Hakkinen (SF) – Ford Escort RS.

60. Hannu Kojo / Terho Kiukas (SF) – Łada 1300.

61. Marja Liisa Korpi / Eija Heinio (SF) – Ford Escort RS.

62. Carita Ekroos / Tarja Soderstrom (SF) – Opel Ascona.

63. Brigitta Lundell / Irene Henriksson (S) – Opel Kadett.

64. Seppo Salo / Simo Pyykkonen (SF) – Volvo 142.

65. Włodzimierz Groblewski / Januariusz Czerwoniec (PL) – Polonez 2000.

66. Eedo Rajde / Georg Valjdek (SU) – Łada 1300 Rallye.

67. Efraim Mannisto / Jorma Kangas (SF) – Ford Escort RS.

68. Robert Ofverberg / Rolf Melleroth (S) – Opel Ascona.

69. Heiki Ohu / Tomas Diener (SU) – Łada 1300.

70. Juhani Ahti / Eero Harinko (SF) – Ford Escort RS.

71. Gunther Petry / Harald Wagner (D) – Opel Ascona.

72. Esko Leppaniemi / Hannu Vuori (SF) – Opel Kadett GT/E.

73. Bertil Lindholm / Kaj Soderstrom (SF) – Chrysler Avenger.

74. Per Jensen / Erik Andersen (DK) – Ford Escort RS.

75. Olof Wikstrom / Staffan Pettersson (SF) – Chrysler Sunbeam.

76. Timo Rossi / Jukka Makinen (SF) – Ford Escort RS.

77. Erkki Teittinen / Timo Teittinen (SF) – Chrysler Sunbeam.

78. Pentti Ferm / Reijo Nygren (SF) – Chrysler Sunbeam.

79. Ingemar Persson (S) / Juhani Anthoni (SF) – Ford Escort RS.

80. Kjeld Moller / Veikko Alander (SF) – Chrysler Avenger.

81. Jaakko Nieminen / Pekka Vaalavirta (SF) – Ford Escort.

82. Jorma Rissanen / Ossi Lehtonen (SF) – Mazda 1300.

83. Jorma Ala Lahti / Teuvo Saartela (SF) – Łada 1300.

84. Hans Sevelius / Sakari Tompuri (SF) – VW Golf Diesel.

85. Hannu kolhonen / Jouni Etholen (SF) – Ford Escort.

86. Mikko Rikkonen / Jussi Alaspaa (SF) – Simca Rallye 3.

87. Raimo Hayrinen / Pekka Toivonen (SF) – Volvo 242.

88. Heikki Poranen / Markku Saarnilehto (SF) – Ford Escort RS.

89. Masaaki Kawahari / Masaki Kashibuchi (J) – Datsun 280Zx.

90. Wilijus Rojukas / Vladimir Neiman (SU) – Moskwicz 412.

91. Erkki Kupila / Jorma Kupila (SF) – Vauxhall Magnum.

92. Jouko Saarinen / Ari Rantala (SF) – Toyota Corolla.

93. Aarne Salin / Pekka Hokkanen (SF) – Opel Ascona.

94. Kastis Girdauskas / Mihail Titov (SU) – Moskwicz 412.

95. Reino Parkkonen / Kalevi Parkkonen (SF) – Łada 1300.

96. Masakazu Wakamatsu / Hiroshi Kato (J) – Datsun PA10.

97. Kari Paalen / Heikki Paalanen (SF) – Fiat 124.

99. John Renny / John Millington (GB) – Ford Escort.

100.Jakov Agishev / Pavel Mikheikin (SU) – Moskwicz 412.

101.Alexis Bulgari / Cicconi Sergio (I) – Opel Kadett GT/E.

102.Markku Vikman / Voitto Kinnunen (SF) – Chrysler Sunbeam.

104.Pauli Kautonen / Sakari Asikainen (SF) – Opel Ascona.

105.Pekka Nyman / Voitto Salakka (SF) – Škoda 120.

106.Henry Vallem / Andre Massin (B) – Toyota Celica.

107.Kari Rantanen / Eino Lehtonen (SF) – BMW 2002.

108.Rauno Rautiola / Seppo Sulku (SF) – Sunbeam Avenger.

109.Antti Hietala / Timo Peltokoski (SF) – Sunbeam Avenger.

110.Kjell Ake Hedin / Gladys Nordgrew (S) – Opel.

111.John Hanslin / Veijo Vyorykka (SF) – Sunbeam Avenger.

112. Juhani Lansikorpi / Leif Malmstrom (SF) – VW Polo.

113.Winfried Heitzmann / Bernd Fromman (DDR) – Wartburg 353.

114.Reijo Teitto / Markku Karisalmi (SF) – Vauxhall Viva Magnum.

115.Dieter Heimburger / Roland Weitz (DDR) – Wartburg 353.

117.Arvo Heinonen / Martti Heininen (SF) – Sunbeam Avanger.

118.Jukka Varri / Lasse Virtanen (SF) – Sunbeam Avenger.

119.Erkki Kononen / Olavi Ukkonen (SF) – Ford Escort.

120.Erwin Hartwich / Armin Wilss (DDR) – Wartburg 353.

121.Reijo Jumppanen / Matti Vilmi (SF) – Morris Mini.

122.Thomas Fischer / Thomas Schroter (DDR) – Trabant P601.

123.Kauko Pennanen / Leo Karhu (SF) – Honda Civic.

124.Klaus Dieter Krugel / Wolfgang Krugel (DDR) – Wartburg 353.

125.Timo Niemi / Esko Pyymaki (SF) – Łada 1300.

126.Pekka Nurminen / Pentti Aaltonen (SF) – Fiat Ritmo.

127.Heinz Galle / Wolfgang Kiessling (DDR) – Trabant P601.

128.Seppo Koponen / Teuvo Sokka (SF) – Audi 50.

129.Ehrenfried Seltmann / Heinz Hoffman (DDR) – Trabant P601.

130.Pentti Ovaskainen / Ole Strom (SF) – Fiat 128.

131.Jochen Wolf / Reiner Leonhardt (DDR) – Trabant P601.

132.Jommi Oynap / Yrjo Jansson (SF) – Fiat 126.

133.Rolf Inger Schou / Tom Monsen (N) – Volvo 142.

134.Matti Johansson / Pekka Kerkola (SF) – Ford Escort RS.

Kastis Girdauskas i Mihail Titov

Kastis Girdauskas i Mihail Titov – Moskwicz 412.

Leo Kinnunen - Porsche 911

Leo Kinnunen i Erkki Salonen – Porsche 911.

 Markku Alen i Ilkka Kivimaki

Markku Alen i Ilkka Kivimaki – Fiat 131 Abarth.

Henri Toivonen i Juha Paajanen

Henri Toivonen i Juha Paajanen – Fiat 131 Abarth.

Ari Vatanen i David Richards

Ari Vatanen i David Richards – Ford Escort RS 1800.

 Simo Lampinen i Juhani Markkanen

Simo Lampinen i Juhani Markkanen – Triumph TR7.

Lasse Lampi - Ford Escort RS 1800

Lasse Lampi i Pentti Kuukkala – Ford Escort RS 1800.

Włodzimierz Groblewski i Januariusz Czerwoniec

Włodzimierz Groblewski i Januariusz Czerwoniec – Polonez 2000.

Rajd 1000 Jezior

Rajd 1000 Jezior

 Henri Toivonen i Juha Paajanen

Henri Toivonen i Juha Paajanen – Fiat 131 Abarth.

Kastis Girdauskas i Mihail Titov

Kastis Girdauskas i Mihail Titov – Moskwicz 412.

Ari Vatanen - Ford Escort RS 1800

Ari Vatanen i David Richards – Ford Escort RS 1800.

Leo Kinnunen - Porsche 911 S

Leo Kinnunen i Erkki Salonen – Porsche 911.

Lasse Lampi - Ford Escort RS 1800

Lasse Lampi i Pentti Kuukkala – Ford Escort RS 1800.

Timo Salonen i Seppo Harjanne

Timo Salonen i Seppo Harjanne – Datsun 160J.

Juha Kankkunen i Timo Hantunen

Juha Kankkunen i Timo Hantunen – Ford Escort RS 2000.

 Björn Waldegard i Claes Billstam

Björn Waldegard i Claes Billstam – Ford Escort RS 1800.

Markku Alen i Ilkka Kivimaki

Markku Alen i Ilkka Kivimaki – Fiat 131 Abarth.

Per Eklund i Hans Sylvan

Per Eklund i Hans Sylvan – Triumph TR7.

Jean Paul Luc i Christian Gilbert “Tilber”

Jean Paul Luc i Christian Gilbert “Tilber” – Citroen Cx 2400.

Ari Vatanen i David Richards

Ari Vatanen i David Richards – Ford Escort RS 1800.

Lasse Lampi i Pentti Kuukkala

Lasse Lampi i Pentti Kuukkala – Ford Escort RS 1800.

Polonez 2000

 Björn Waldegard i Claes Billstam

Björn Waldegard i Claes Billstam – Ford Escort RS 1800.

Markku Alen - Fiat 131 Abarth

Markku Alen i Ilkka Kivimaki – Fiat 131 Abarth.

Hannu Mikkola - Ford Escort RS 1800

Hannu Mikkola i Arne Hertz – Ford Escort RS 1800.

Ari Vatanen - Ford Escort RS 1800

Ari Vatanen i David Richards – Ford Escort RS 1800.

Leo Kinnunen - Porsche 911 S

Leo Kinnunen i Erkki Salonen – Porsche 911.

Wilijus Rojukas - Moskwicz 412

Wilijus Rojukas i Vladimir Neiman – Moskwicz 412.

Lasse Lampi - Ford Escort RS 1800

Lasse Lampi i Pentti Kuukkala – Ford Escort RS 1800.

Juha Kankkunen i Timo Hantunen

Juha Kankkunen i Timo Hantunen – Ford Escort RS 2000.

Rajd 1000 Jezior

Przegląd Sportowy 1979

Official name:

Rally of 1000 Lakes

Edition:

29th

Date:

from Friday 24-Aug-1979 to Tuesday 28-Aug-1979

Rally HQ:

Jyvaskyla, Central Finland; Finland

Clerk of the Course:

Veikko Partanen

Surface:

Gravel

 

Entries:

133

 

Starters:

128

 

Finishers:

74

(57.8% of starters)

 

Stages:

47

 

Shortest:

1.50

km

(SS25 Sirkkaharju)

Longest:

31.40

km

(SS43 Mutanen)

Slowest:

86.44

km/h

(SS14 Marjoniemi)

Fastest:

123.65

km/h

(SS3 Urria)

Planned stage distance:

423.50

km

(29.2% of total distance)

Actual stage distance:

423.50

km

(29.2% of total distance)

Road section distance:

1,025.00

km

Total distance:

1,448.50

km

Przegląd Sportowy 1979

Sport 152 / 1995

(Sport 152 / 1995)

Klasyfikacja generalna.

1.  Markku Alen / Ilkka Kivimäki (SF) – Fiat 131 Abarth gr.4.       4h01’11’’

2.  Ari Vatanen (SF) / David Richards (GB) – Ford Escort RS 1800 gr.4.    -1’31’’

3.  Björn Waldegård / Claes Billstam (S) – Ford Escort RS 1800 gr.4.    -6’04’’

4.  Ulf Grönholm (SF) / Bob Rehnström (S) – Fiat 131 Abarth gr.4.    -9’30’’

5.  Timo Salonen / Seppo Harjanne (SF) – Datsun 160 J gr.2.     -10’39’’

6.  Lasse Lampi / Pentti Kuukkala (SF) – Ford Escort RS gr.2.     -13’03’’

7.  Tapio Rainio / Erkki Nyman (SF) – Toyota Celica 2000 GT gr.2    -13’09’’

8.  Per Eklund / Hans Sylvan (S) – Triumph TR7 V8 gr.4.     -16’37’’

9.  Erkki Pitkänen / Juhani Paalama (SF) – Datsun 160 J gr.2.      -18’50’’

10.Pekka Vilpponen / Rauno Kangasniemi (SF) – Ford Escort RS gr.4.     -19’13’’

11.Hannu Valtaharju / Risto Antilla (SF) – Ford Escort RS gr.2.     -19’58”

12.Esa Sillanpaa / Jyrki Stenroos (SF) – Ford Escort RS gr.2.     -25’33”

13.Peter Geitel / Rolf Mesterton (SF) – Chrysler Avenger gr.1.     -26’01”

14.Juha Kankkunen / Timo Hantunen (SF) – Ford Escort RS 2000 gr.1.     -26’30”

15.Teemu Tahko / Erkki Tahko (SF) – Chrysler Avenger gr.2.     -29’14”

16.Harri Vaananen / Timo Tuominen (SF) – Łada 1300 gr.2.     -30’00”

17.Timo Jouhki / Asko Nevalainen (SF) – Ford Escort RS gr.1.     -30’31”

18.Jaakko Markula / Jorma Hakanen (SF) – Ford Escort RS gr.1.     -31’06”

19.Reijo Heikkila / Varpu Heikkila (SF) – Chrysler Sunbeam gr.2.     -32’28”

20.Jean Paul Luc / Christian Gilbert “Tilber” (F) – Citroen Cx 2400 gr.2.    -33’06”

21.Björn Blomqvist / Sven Roine Hasselberg (S) – Opel Kadett GT/E gr.1.    -33’55”

22.Harri Uotila / Timo Levanen (SF) – Chrysler Avenger gr.2.   -34’06”

23.Erkki Pahkinen / Kauko Kaipainen (SF) – Ford Escort RS gr.1.    -34’33”

24.Olof Wikstrom / Staffan Pettersson (SF) – Chrysler Sunbeam gr.2.    -35’22”

25.Mats Jonsson / Magnus Olsson (S) – Volvo 142 gr.2.     -38’29”

26.Franz Wittman(A) / Helmut Deimel (D) – Audi 80 GLE gr.4.       -38’34”

27.Freddy Kottulinsky (S) / Michael Schwagerl (D) – Audi 80 GLE gr.4.     -40’11”

28.Sergej Vukovicz / Anatoli Brum (SU) – Łada 1300 gr.2.       -43’57”

29.Mika Sillankorva / Juhani Nieminen (SF) – Ford Escort RS gr.1.     -44’43”

30.Antti Hietala / Timo Peltokoski (SF) – Sunbeam Avenger gr.1.      -45’30”

31.Kyosti Hamalainen / Matti Lammi (SF) – Mercedes Benz 300 D.        -47’17”

32.Raimo Hameenniemi / Jarkko Pikkarainen (SF) – Ford Escort RS gr.1.     -49’37”

33.Kurt Nensen / Marianne Sterner (S) – Saab 96 V4 gr.2.       -49’52”

34.Jorma Ala Lahti / Teuvo Saartela (SF) – Łada 1300 gr.2.        -49’59”

35.Pentti Ferm / Reijo Nygren (SF) – Chrysler Sunbeam gr.1.      -50’22”

36.Timo Rossi / Jukka Makinen (SF) – Ford Escort RS gr.2.   -52’05”

37.Kastis Girdauskas / Mihail Titov (SU) – Moskwicz 412 gr.2.     -54’10”

38.Eedo Rajde / Georg Valjdek (SU) – Łada 1300 Rallye gr.2.    -57’40”

39.Jakov Agishev / Pavel Mikheikin (SU) – Moskwicz 412 gr.2.     -58’20”

40.Efraim Mannisto / Jorma Kangas (SF) – Ford Escort RS gr.1.             -59’17”

41.Maciej Stawowiak / Ryszard Żyszkowski (PL) – Polonez 2000 gr.4.      -1h00’17’’

42.Jorma Rissanen / Ossi Lehtonen (SF) – Mazda 1300 gr.1.     -1h00’40”

43.Heiki Ohu / Tomas Diener (SU) – Łada 1300 gr.2.   -1h01’03”

44.Aarne Salin / Pekka Hokkanen (SF) – Opel Ascona gr.2.   -1h01’10”

45.W.Groblewski / J.Czerwoniec (PL) – Polonez 2000 gr.4.   -1h03’25’’

46.Carita Ekroos / Tarja Soderstrom (SF) – Opel Ascona gr.2.      -1h04’07”

47.Arvo Heinonen / Martti Heininen (SF) – Sunbeam Avanger gr.1.    -1h04’36”

48.Olavi Leinonen / Seppo Sankari (SF) – Ford Escort RS gr.1.   -1h05’15”

49.Pauli Kautonen / Sakari Asikainen (SF) – Opel Ascona gr.2.     -1h07’30”

50.Jukka Varri / Lasse Virtanen (SF) – Sunbeam Avenger gr.1.    -1h09’57”

51.Markku Vikman / Voitto Kinnunen (SF) – Chrysler Sunbeam gr.2.  -1h10’36”

52.Juhani Lansikorpi / Leif Malmstrom (SF) – VW Polo gr.1.          -1h10’42”

53.Heikki Poranen / Markku Saarnilehto (SF) – Ford Escort RS gr.1.   -1h11’22”

54.Kauko Pennanen / Leo Karhu (SF) – Honda Civic gr.1    -1h13’06”

55.Juhani Kynsilehto (SF) / Jacek Lewandowski (PL) – Polonez 2000.    -1h16’33’’

56.Hans Sevelius / Sakari Tompuri (SF) – VW Golf Diesel.     -1h18’04”

57.Alexis Bulgari / Cicconi Sergio (I) – Opel Kadett GT/E gr.2.   -1h20’35”

58.Jaakko Nieminen / Pekka Vaalavirta (SF) – Ford Escort gr.1.    -1h22’49”

59.Masaaki Kawahari / Masaki Kashibuchi (J) – Datsun 280 ZX gr.4.   -1h23’12”

60.John Renny / John Millington (GB) – Ford Escort gr.1.      -1h25’25”

61.Brigitta Lundell / Irene Henriksson (S) – Opel Kadett gr.4.     -1h26’01”

62.Heinz Galle / Wolfgang Kiessling (DDR) – Trabant P601 gr.2.   -1h27’22”

63.Reijo Jumppanen / Matti Vilmi (SF) – Morris Mini 850 gr.2.         -1h31’57”

64.Klaus Dieter Krugel / Wolfgang Krugel (DDR) – Wartburg 353 W gr.1.      -1h34’50”

65.Erkki Kononen / Olavi Ukkonen (SF) – Ford Escort gr.1.    -1h35’11”

66.Timo Niemi / Esko Pyymaki (SF) – Łada 1300 gr.1.    -1h36’52”

67.Raimo Hayrinen / Pekka Toivonen (SF) – Volvo 242 gr.1.   -1h37’54”

68.Winfried Heitzmann / Bernd Fromman (DDR) – Wartburg 353 W gr.1.   -1h38’29”

69.Pekka Nurminen / Pentti Aaltonen (SF) – Fiat Ritmo gr.1.   -1h40’31”

70.Masakazu Wakamatsu / Hiroshi Kato (J) – Datsun PA10 gr.1.      -1h43’10”

71.Jommi Oynap / Yrjo Jansson (SF) – Fiat 126 gr.2.      -1h54’32”

72.Thomas Fischer / Thomas Schroter (DDR) – Trabant P601 gr.2.     -1h55’11”

73.Henry Vallem / Andre Massin (B) – Toyota Celica gr.2.    -1h59’50”

74.Jochen Wolf / Reiner Leonhardt (DDR) – Trabant P601 gr.2.      -2h44’45”

Nie ukończyli m.in:

OS 17. Hannu Mikkola (SF) / Arne Hertz (S) – Ford Escort RS 1800.      uszczelka pod głowicą

OS 3. Pentti Airikkala / Risto Virtanen (SF) – Vauxhall Chevette 2300 HS.     silnik

OS 2. Timo Makinen (SF) / Henry Liddon (GB) – Toyota Celica 2000 GT.    pompa paliwa

OS 24. Simo Lampinen / Juhani Markkanen (SF) – Triumph TR7.      rozdzielacz

OS 8. Anders Kullang / Bruno Berglund (S) – Opel Kadett GT/E.     tłok

OS 15. Henri Toivonen / Juha Paajanen (SF) – Fiat 131 Abarth.     wypadek

OS 5. Björn Johansson / Ragnar Spjuth (S) – Opel Kadett GT/E.    sprzęgło

OS 4. Leo Kinnunen / Erkki Salonen (SF) – Porsche 911.     wypadek

OS 21. Pauli Toivonen / Juhani Korhonen (SF) – Chrysler Sunbeam.     intercom

OS 1. Harald Demuth / Arwed Fischer (D) – Audi 80 GLE.    wypadek

Wystartowało 128 załóg, ukończyło 74.

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl