Warning: Memcache::addserver() expects parameter 2 to be long, string given in /www/kwa-kwa.pl/strona/libraries/joomla/cache/storage/memcache.php on line 84
26 Akropolis Rally (GR) - 5 eliminacja. 28-31.05.1979r.
Jesteś tutaj: Strona główna » ZAGRANICA » Rajdy » 1979 » Mistrzostwa Świata Kierowców i Producentów » 26 Akropolis Rally (GR) - 5 eliminacja. 28-31.05.1979r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

26 Akropolis Rally (GR) - 5 eliminacja. 28-31.05.1979r.

 

 

 

Start:

28 May 1979 in Athens

Finish:

31 May 1979 in Athens

Distance:

2974 km including 1008 km over 54 special stages

Special stage surface:

Gravel with some asphalt

Participants:

153 teams at the start, 20 at the finish

Leg 1

Monday 28-May-1979

 

 

SS1

Parnis

42.20 km

 


























































 

SS2

Loukissia

22.70 km

 


























































 

SS3

Aliki 1

21.10 km

 


























































 

SS4

Prodromos 1

24.30 km

 


























































 

SS5

Elikon 1

10.30 km

 


























































 

SS6

Distomon

12.60 km

 


























































 

SS7

Karroutes 1

20.00 km

 


























































 

SS8

Sikea 1

43.00 km

 


























































 

SS9

Moschokaria

10.30 km

 


























































 

SS10

Makrirahi

15.90 km

 


























































 

 

Leg 1 total:

222.40 km

 


























































 

Leg 2

Tuesday 29-May-1979

 

 

SS11

Fotinon

16.50 km

 


























































 

SS12

Gilofon

23.80 km

 


























































 

SS13

Paliourgia

10.20 km

 


























































 

SS14

Aliakmon Lake

15.20 km

 


























































 

SS15

Kato Vermion

44.50 km

 


























































 

SS16

Arkohorio

5.80 km

 


























































 

SS17

Polidendri

32.20 km

 


























































 

SS18

Olympos Mountain

27.00 km

 


























































 

SS19

Sikaminea

14.00 km

 


























































 

SS20

Goni Haiprins

20.40 km

 


























































 

SS21

Goni

13.60 km

 


























































 

SS22

Deskati

21.70 km

 


























































 

 

Leg 2 total:

244.90 km

 


























































 

Leg 3

Tuesday 29-May-1979

 

 

SS23

Aidonohorio

10.30 km

 


























































 

SS24

Tarzan

14.60 km

 


























































 

SS25

Vitoli

33.00 km

 


























































 

SS26

Tsouka

6.60 km

 


























































 

SS27

Hani - Zagana

20.00 km

 


























































 

SS28

Sikea 2

17.50 km

 


























































 

SS29

Karroutes 2

27.30 km

 


























































 

SS30

Desfina

8.00 km

 


























































 

SS31

Distomon

14.50 km

 


























































 

SS32

Elikon 2

15.00 km

 


























































 

SS33

Prodromos 2

12.00 km

 


























































 

SS34

Aliki 2

21.10 km

 


























































 

SS35

Platanaki

22.90 km

 


























































 

 

Leg 3 total:

222.80 km

 


























































 

Leg 4

Wednesday 30-May-1979

 

 

SS36

Aghios Ioannis

11.50 km

 


























































 

SS37

Shinos

12.40 km

 


























































 

SS38

Riza

14.00 km

 


























































 

SS39

Kilini

28.10 km

 


























































 

SS40

Theoktiston

19.50 km

 


























































 

SS41

Alonistena

8.60 km

 


























































 

SS42

New Chrisovitsion

26.30 km

 


























































 

SS43

Elliniko 1

6.50 km

 


























































 

SS44

Sekoulas

5.40 km

 


























































 

 

Leg 4 total:

132.30 km

 


























































 

Leg 5

Thursday 31-May-1979

 

 

SS45

Latzoion

7.30 km

 


























































 

SS46

Krionerion

7.30 km

 


























































 

SS47

Nemouta

7.40 km

 


























































 

SS48

Neohorion

19.40 km

 


























































 

SS49

Ladon

23.20 km

 


























































 

SS50

Elliniko 2

6.50 km

 


























































 

SS51

New Leondarion

13.90 km

 


























































 

SS52

Georgitsion

6.30 km

 


























































 

SS53

Koniditsa

6.20 km

 


























































 

SS54

Sparta Old Road

15.50 km

 


























































 

SS55

Vassaras

35.80 km

 


























































 

SS56

Karie

8.70 km

 


























































 

SS57

Astros

12.20 km

 


























































 

SS58

Karnezeika

14.40 km

 


























































 

 

Leg 5 total:

184.10 km

 


























































 

 

Rally total:

1,006.50 km



























































Lista startowa. (częściowa)

1.   Björn Waldegard / Hans Thorszelius (S) – Ford Escort RS 1800.

2. Bernard Darniche / Alain Mahe (F) – Lancia Stratos HF.

3. Harry Kallstrom / Claes Billstam (S) – Datsun 160J.

4. Hannu Mikkola (SF) / Arne Hertz (S) – Ford Escort RS 1800.

5.   Ove Andersson (S) / Henry Liddon (GB) – Toyota Celica 2000 GT.

6. Anders Kullang (S) / Bob de Jong (NL) – Opel Kadett GT/E.

7.   Roger Clark / Jim Porter (GB) – Ford Escort RS 1800.

8. Timo Salonen / Seppo Harjanne (SF) – Datsun 160J.

9. Jean Ragnotti / Jean Marc Andrie (F) – Renault 5 Alpine.

10. Achim Warmbold / Horst Rausch (D) – Porsche 911.

11. Jean Luc Therier / Michel Vial (F) – Toyota Celica 2000 GT.

12. Tassos Livieratos / Kostas Fertakis (GR) – Lancia Stratos HF.

14. Anastasios Markouizos / Konstantinos Stefanis (GR) – Ford Escort RS 1800.

15. Evangelos Gallo / Demetro Petropoulos (GR) – Datsun 160J.

16. Maciej Stawowiak / Jacek Lewandowski (PL) – Polonez 2000.

17. Kypros Cyprianou (CY) / Dave Adams (GB) - Chrysler Sunbeam.

18. Alain Ambrosino / Jean Robert Bureau (F) – Peugeot 104 ZS.

19. Edgar Herrmann / Jutta Fellbaum (D) – Porsche 911.

21. George Moschous / “Il Simetra” (GR) – Datsun 160J.

22. Man Bergsteyn / Stef Thomas (NL) – Opel Kadett GT/E.

23. Harald Demuth / Arwed Fischer (D) – Audi 80 GLE.

24. Alexandros Maniatopoulos / Andreas Arkentis (GR) – Renault 5 Alpine.

26. Andrzej Jaroszewicz / Ryszard Żyszkowski (PL) – Polonez 2000.

27. Marianne Hoepfner / Christiane Fourton (F) – Toyota Celica.

28. Freddy Kottulinsky (S) / Michael Schwagerl (D) – Audi 80 GLE.

29. Protopapas / Isavros – Datsun 160J.

30. Tomasz Ciecierzyński / Jacek Różański (PL) – Polonez 2000.

31. Vaclav Blahna / Jiri Motal (CS) – Škoda 130 RS.

36. Stasis Brundza / Arvadis Girdauskas (SU) – Łada 1600.

41. Svatopluk Kvaizar / Jiri Kotek (CS) – Škoda 130 RS.

42. Nikolaj Elizarov / Viktor Moskovski (SU) – Łada 1600.

49. Sergej Vukovich / Anatoli Brum (SU) – Łada 1600.

73. Alain Coppier / Robert Monrozier (F) – Datsun Violet.

148.Manolis Halivelakis / Theodore Korakis (GR) – Toyota Corolla.

“Carlo” / Michael Kriadis (GR) – Renault 5 TS.

Fougerousse /  - Toyota Celica.

Gemenis / El Nak (GR) – Datsun 1600 SSS.

Dieter Heimburger / Roland Weitz (DDR) – Wartburg 353.

Laurent /   - Peugeot 104 ZS.

Jean Paul Luc /  - Citroen Cx 2400.

Heiki Ohu / Tomas Diener (SU) – Łada 1600.

Panourgias / Haimanis (GR) – Renault 18.

Papadamantiou / Exarchos – Toyota Celica.

Ioannis Pesmazoglou / Haris Kaltsounis – Opel Ascona.

Rudolf Stohl / Kurt Modlhammer (A) – Łada 1600.

 Hannu Mikkola i Arne Hertz

Hannu Mikkola i Arne Hertz – Ford Escort RS 1800.  (Rallye Racing 7 / 1979)

Bernard Darniche i Alain Mahe

Bernard Darniche i Alain Mahe – Lancia Stratos HF.

Timo Salonen i Seppo Harjanne

Timo Salonen i Seppo Harjanne – Datsun 160J.

Anders Kullang i Bob de Jong

Anders Kullang i Bob de Jong – Opel Kadett GT/E. (Rallye Racing 7 / 1979)

Björn Waldegard.

Björn Waldegard.

Kypros Cyprianou i Dave Adams

Kypros Cyprianou i Dave Adams - Chrysler Sunbeam.

Andrzej Jaroszewicz i Ryszard Żyszkowski

Andrzej Jaroszewicz i Ryszard Żyszkowski – Polonez 2000.

Björn Waldegard i Hans Thorszelius

Björn Waldegard i Hans Thorszelius – Ford Escort RS 1800.

Jean Ragnotti i Jean Marc Andrie

Jean Ragnotti i Jean Marc Andrie – Renault 5 Alpine.

Vaclav Blahna i Jiri Motal

Vaclav Blahna i Jiri Motal – Škoda 130 RS.

Rajd Akropolu

 Harry Kallstrom i Claes Billstam

Harry Kallstrom i Claes Billstam – Datsun 160J.

Bernard Darniche i Alain Mahe

Bernard Darniche i Alain Mahe – Lancia Stratos HF.

Anastasios Markouizos i Konstantinos Stefanis

Anastasios Markouizos i Konstantinos Stefanis – Ford Escort RS 1800.

Jean Ragnotti.

Jean Ragnotti.

Timo Salonen i Seppo Harjanne

Timo Salonen i Seppo Harjanne – Datsun 160J.

 Björn Waldegard i Hans Thorszelius

Björn Waldegard i Hans Thorszelius – Ford Escort RS 1800.

Harald Demuth i Arwed Fischer

Harald Demuth i Arwed Fischer – Audi 80 GLE.  (Sport Auto 7 / 1979)

Björn Waldegard.

Björn Waldegard.  (Rallye Racing 7 / 1979)

Timo Salonen i Seppo Harjanne

Timo Salonen i Seppo Harjanne – Datsun 160J.  (Sport Auto 7 / 1979)

Bernard Darniche i Alain Mahe

Bernard Darniche i Alain Mahe – Lancia Stratos HF.

Svatopluk Kvaizar i Jiri Kotek

Svatopluk Kvaizar i Jiri Kotek – Škoda 130 RS.

Björn Waldegard i Hans Thorszelius

Björn Waldegard i Hans Thorszelius – Ford Escort RS 1800.  (Rallye Racing 7 / 1979)

Andrzej Jaroszewicz i Ryszard Żyszkowski

Andrzej Jaroszewicz i Ryszard Żyszkowski – Polonez 2000.

 Jean Ragnotti i Jean Marc Andrie

Jean Ragnotti i Jean Marc Andrie – Renault 5 Alpine.

(Rallye Racing 7 / 1979)

Serwis Audi w akcji.   (Rallye Racing 7 / 1979)

Bernard Darniche.

Bernard Darniche.

Björn Waldegard i Hans Thorszelius

Björn Waldegard i Hans Thorszelius – Ford Escort RS 1800.

Tassos Livieratos i Kostas Fertakis

Tassos Livieratos i Kostas Fertakis – Lancia Stratos HF.

Anastasios Markouizos i Konstantinos Stefanis

Anastasios Markouizos i Konstantinos Stefanis – Ford Escort RS 1800.

Timo Salonen i Seppo Harjanne

Timo Salonen i Seppo Harjanne – Datsun 160J.

Svatopluk Kvaizar i Jiri Kotek

Svatopluk Kvaizar i Jiri Kotek – Škoda 130 RS.

Anders Kullang i Bob de Jong

Anders Kullang i Bob de Jong – Opel Kadett GT/E.

Bernard Darniche i Alain Mahe

Bernard Darniche i Alain Mahe – Lancia Stratos HF.  (Sport Auto 7 / 1979)

Jean Ragnotti i Jean Marc Andrie

Jean Ragnotti i Jean Marc Andrie – Renault 5 Alpine.

Motor/1979

Rally notes

  • Special Stage winners: Waldegård 30, Darniche 15, Mikkola 3, Kulläng 2, Andersson 1, 'Iaveris' 1, Salonen 1, Moschous 1, Ragnotti 1.
  • Rally leaders: SS 1-48 Waldegård, SS 49-50 Darniche, SS 51-58 Waldegård.
  • Positions after Leg 1 (10 of 54 stages): 1 Waldegård 3:02.03; 2 Andersson +3.37; 3 'Siroco' +5.38; 4 Clark +5.39; 5 Ragnotti +7.09; 6 Kulläng +7.42; 7 Salonen +8.23; 8 'Iaveris' +8.38; 9 Darniche +10.30; 10 Källström +11.01 ... 17 Coppier +30.53.
  • Positions after Leg 2 (18 of 54 stages): 1 Waldegård 5:29.17; 2 Andersson +8.27; 3 Kulläng +14.33; 4 Darniche +14.38; 5 Ragnotti 17.00; 6 'Siroco' +19.49; 7 Salonen +21.41; 8 Källström +21.58; 9 'Iaveris' +25.23; 10 Gallo +36.52.
  • Positions after Leg 3 (31 of 54 stages): 1 Waldegård 8:51.13; 2 Andersson +6.18; 3 Darniche +7.16; 4 Kulläng +23.52; 5 Salonen +24.29; 6 Källström +28.22; 7 'Iaveris' +33.08; 8 Ragnotti +33.43; 9 Moschous +52.16; 10 Gallo +57.27 ... 21 Kyprianou +2.30.54.
  • Positions after Leg 4 (40 of 54 stages): 1 Waldegård 10:50.17; 2 Darniche +1.06; 3 Andersson +3.29; 4 Salonen +24.21; 5 Källström +27.21; 6 Ragnotti +32.47; 7 'Iaveris' +39.14; 8 Moschous +59.33; 9 Gallo +1:04.38; 10 'Leonidas' +1:24.33 ... 20 Kyprianou +3:11.20.
  • Four stages - with a total length of 73.2 km - cancelled.

Official name:

Acropolis Rally

Edition:

26th

Date:

from Monday 28-May-1979 to Thursday 31-May-1979

Surface:

Gravel

 

Entries:

176

 

Starters:

153

 

Finishers:

20

(13.1% of starters)

 

Stages:

58

 

Shortest:

5.40

km

(SS44 Sekoulas)

Longest:

44.50

km

(SS15 Kato Vermion)

Slowest:

52.52

km/h

(SS53 Koniditsa)

Fastest:

93.29

km/h

(SS2 Loukissia)

Planned stage distance:

1,006.50

km

(34.1% of total distance)

Actual stage distance:

943.30

km

(31.9% of total distance)

Road section distance:

2,011.00

km

Total distance:

2,954.30

km

Sport 152/1995

(Sport 152 / 1995)

Klasyfikacja generalna.

1.  Björn Waldegård / Hans Thorszelius (S) – Ford Escort RS 1800 gr.4.       13h36’06’’

2.  Timo Salonen / Seppo Harjanne (SF) – Datsun 160 J gr.2.     -31’58”

3.  Harry Källström / Claes Billstam (S) – Datsun 160 J gr.2.     -36’33”

4.  Jean Ragnotti / Jean Marie Andrie (F) – Renault 5 Alpine gr.2.    -44’10”

5.  „Iaveris” / Kostas Stefanis (GR) – Ford Escort RS 1800 gr.4.     -1h00’55”

6.  Iorgos Moschous / „Simetra Il” (GR) – Datsun 160 J gr.2.       -1h19’21”

7.  Evangelos Gallo / Dimitris Petropoulos (GR) – Datsun 160 J gr.2.       -1h29’02”

8.  Vaclav Blahna / Jiři Motal (CS) – Škoda 130 RS gr.2.          -2h34’16”

9.  Nikolay Elizarov / Viktor Moskovskij (SU) – Łada 1600 gr.2.      -2h37’09”

10. Sergey Vukovicz / Anatoli Brum (SU) – Łada 1600 gr.2.        -2h58’05”

11. Johnny Pesmazoglou / Haris Kaltsounis (GR) – Opel Ascona gr.2.   -3h01’16”

12. Andrzej Jaroszewicz / Ryszard Żyszkowski (PL) – Polonez 2000 gr.4.      -3h13’20”

13. „Carlo” / Mihalis Kriadis (GR) – Renault 5 TS gr.2.     -3h19’54”

14. Heiki Ohu / Toomas Diener (SU) – Łada 1600 gr.2.     -4h02’11”

15. Anastasios Gemenis / „El Nak” (GR) – Datsun 1600 SSS gr.2.      -4h15’06”

16. Dieter Heimburger / Roland Weitz (DDR) – Wartburg 353.      -4h18’27”

17. Protopapas / Isavros – Datsun 160J.       -4h27’44”

18. Panourgias / Haimanis (GR) – Renault 18. -4h36’19”

19. Manolis Halivelakis / Theodoros Korakis (GR) – Toyota Corolla gr.1.       -4h48’32”

20. Papadamantiou / Exarchos – Toyota Celica.       -4h58’58”

Nie ukończyli m.in.:

OS 50. Bernard Darniche / Alain Mahe (F) – Lancia Stratos HF.        zawieszenie

OS 9. Hannu Mikkola (SF) / Arne Hertz (S) – Ford Escort RS 1800. silnik

OS 56. Ove Andersson (S) / Henry Liddon (GB) – Toyota Celica 2000 GT.    tłok

OS 39. Anders Kullang (S) / Bob de Jong (NL) – Opel Kadett GT/E.     korbowód

OS 13. Roger Clark / Jim Porter (GB) – Ford Escort RS 1800.    silnik

OS 3. Achim Warmbold / Horst Rausch (D) – Porsche 911.      amortyzatory

OS 9. Jean Luc Therier / Michel Vial (F) – Toyota Celica 2000 GT.     dyferencjał

OS 30. „Siroco” / Kostas Fertakis (GR) – Lancia Stratos HF.   urwany amortyzator

OS.  Kypros Kyprianou (CY) / Dave Adams (GB) – Chrysler Sunbeam.  zawieszenie

OS. Man Bergsteijn / Stef Thomas (NL) – Opel Kadett GT/E wypadek

OS 7. Harald Demuth / Arwed Fischer (D) – Audi 80 GLE.       choroba kierowcy

OS 46. „Leonidas” / Andreas Arkentis (GR) – Renault 5 Alpine.    sprzęgło

OS 1. Freddy Kottulinsky (S) / Michael Schwägerl (D) – Audi 80 GLE.    zawieszenie

OS 1. Tomasz Ciecierzyński / Jacek Różański (PL) – Polonez 2000.        silnik

OS 47. Svatopluk Kvaizar / Jiři Kotek (CS) – Škoda 130 RS.      zawieszenie

OS 6. Stasys Brundza / Arvydas Girdauskas (SU) – Łada 1600.       zawieszenie

OS. Rudi Stohl / Kurt Modlhammer (A) – Łada 1600.        wypadek

OS 73. Alain Coppier / Robert Jocteur Monrozier (F) – Datsun Violet KPL 710. alternator

OS 3. Maciej Stawowiak / Jacek Lewandowski – Polonez 2000.       wypadek

OS. Marianne Hoepfner / Christiane Fourton (F) – Toyota Celica.      silnik

OS. Fougerousse /  - Toyota Celica.          zawieszenie

OS. Laurent /   - Peugeot 104 ZS.          układ kierowniczy

OS. Jean Paul Luc /  - Citroen Cx 2400.      silnik

Wystartowało 155 załóg, ukończyło 20.

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl