Warning: Memcache::addserver() expects parameter 2 to be long, string given in /www/kwa-kwa.pl/strona/libraries/joomla/cache/storage/memcache.php on line 84
Poznań. 2 eliminacja. 2-4.05.1980r.
Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Wyścigi » 1980 » Wyścigowe Mistrzostwa Polski. » Poznań. 2 eliminacja. 2-4.05.1980r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

Poznań. 2 eliminacja. 2-4.05.1980r.

Poznań - 2 elim.WSMP 1980r

Lista startowa. (częściowa).

Klasa 1.
Nr.101. Janusz Szerla (OBR-FSM) - Polski Fiat 126p.
Nr.103. Włodzimierz Pawluczuk (AP.Warszawa) - Polski Fiat 126p.
Nr.105. Grzegorz Kamiński (AP.Toruń) - Polski Fiat 126p.
Nr.106. Włodzimierz Krukowski (AP.Kielce) – Polski Fiat 126p.
Nr.108. Jarosław Koziczak (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 126p.
Nr.109. Zbigniew Kordek (AP.Beskidzki) - Polski Fiat 126p.
Nr.112. Henryk Pinis (OBR-FSM) - Polski Fiat 126p.
Nr.113. Christian Grochowski (AP.Warszawa) – Polski Fiat 126p.
Nr.114. Tomasz Korewa (AP.Wielkopolski) – Polski Fiat 126p.
Nr.115. Jerzy Dyszy (AK.Rzemieślnik) – Polski Fiat 126p.
Nr.116. Wojciech Jaruga (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 126p.
Nr.118. Andrzej Lubiak (OBR-FSM) – Polski Fiat 126p.
Nr.122. Eugeniusz Zarzycki (AK.Rzemieślnik) - Polski Fiat 126p.
Nr.125. Wojciech Smorawiński (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 126p.
Nr.127. Jan Hantke (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 126p.
Nr.131. Wojciech Ryszewski (AP.Toruń) - Polski Fiat 126p.
Nr.132. Piotr Rakowski (AP.Cieszyn) - Polski Fiat 126p.
Nr.145. Andrzej Proć (AP.Częstochowa) - Polski Fiat 126p.
Nr.146. Witalis Misiewicz (AP.Lublin) – Polski Fiat 126p.
Nr.152. Adam Michalski (Stomil SGPiS) – Polski Fiat 126p.
Nr.157. Krzysztof Cieślewicz (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 126p.
Nr.158. Piotr Kolasiński (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 126p.
Nr.159. Tadeusz Kolas (AP.Cieszyn) – Polski Fiat 126p.
Nr.162. Mariusz Podkalicki (AP.Szczecin) - Polski Fiat 126p.
Nr.174. Jerzy Mokrzycki (AP.Dolnośląski) - Polski Fiat 126p.
Nr.175. Jerzy Mazur (AP.Dolnośląski) – Polski Fiat 126p.
Nr.177. Jerzy Wierzbołowski (AP.Dolnośląski) - Polski Fiat 126p.
Nr.219. Krzysztof Bigałowski (AP.Dolnośląski) – Polski Fiat 126p.

Klasa 2.
Nr.103. Włodzimierz Pawluczuk (AP.Warszawa) - Polski Fiat 126p.
Nr.104. Artur Skwarzyński (AK.Rzemieślnik) - Polski Fiat 126p.
Nr.105. Grzegorz Kamiński (AP.Toruń) - Polski Fiat 126p.
Nr.106. Włodzimierz Krukowski (AP.Kielce) - Polski Fiat 126p.
Nr.108. Jarosław Koziczak (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 126p.
Nr.112. Henryk Pinis (AP.Beskidzki) - Polski Fiat 126p.
Nr.113. Christian Grochowski (AP.Warszawa) – Polski Fiat 126p.
Nr.114. Tomasz Korewa (AP.Wielkopolski) – Polski Fiat 126p.
Nr.127. Jan Hantke (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 126p.
Nr.131. Wojciech Ryszewski (AP.Toruń) - Polski Fiat 126p.
Nr.134. Wojciech Urbański (AP.Mysłowicki) – Polski Fiat 126p.
Nr.139. Aleksander Ptaszyński (AP.Wielkopolski) – Polski Fiat 126p.
Nr.145. Andrzej Proć (AP.Częstochowa) - Polski Fiat 126p.
Nr.146. Witalis Misiewicz (AP.Lublin) – Polski Fiat 126p.
Nr.149. Antoni Skudło (AP.Śląski) - Polski Fiat 126p.
Nr.152. Adam Michalski (SGPiS Warszawa) - Polski Fiat 126p.
Nr.157. Krzysztof Cieślewicz (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 126p.
Nr.162. Mariusz Podkalicki (AP.Szczecin) – Polski Fiat 126p.
Nr.177. Jerzy Wierzbołowski (AP.Dolnośląski) - Polski Fiat 126p.
Nr.202. Andrzej Lubiak (OBR-FSM) - Polski Fiat 126p.
Nr.219. Krzysztof Bigałowski (AP.Dolnośląski) - Polski Fiat 126p.
Nr.250. Dariusz Nowaczyński (AP.Wielkopolski) – Trabant 601.
Nr.254. Zbigniew Zapędowski (AP.Łódzki) - Polski Fiat 126p.
Nr.256. Michał Adamski (MKM Dąbrowa) - Polski Fiat 126p.

Klasa 3.
Nr.61. Adam Polak (OBR-FSO) – Polonez 1500.
Nr.62. Krzysztof Różewski (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 125p.
Nr.64. Piotr Nowicki (AP.Wielkopolski) – Polski Fiat 125p.
Nr.65. Henryk Fabiański (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 125p.
Nr.69. Zbigniew Waszkiewicz (AP.Zielona Góra) - Polski Fiat 125p.
Nr.70. Ryszard Kozłowski (AP.Lublin) - Polski Fiat 125p.
Nr.72. Tadeusz Kudłaty (AP.Dolnośląski) - Polski Fiat 125p.
Nr.78. Jerzy Marek Kozłowski (AP.Lublin) - Polski Fiat 125p.
Nr.80. Antoni Banaszak (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 125p.
Nr.81. Henryk Mandera (AP.Śląski) - Polski Fiat 125p.
Nr.84. Wojciech Czajkowski (AP.Szczecin) - Polski Fiat 125p.
Nr.86. Andrzej Ptak (AP.Szczecin) - Polski Fiat 125p.
Nr.87. Zygmunt Olech („Celuloza”) - Polski Fiat 125p.
Nr.89. Aleksander Majerczak (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 125p.
Nr.90. Leszek Nadolny (AP.Wielkopolski) - Polski Fiat 125p.
Nr.93. Jerzy Franek (AP.Cieszyn) - Polski Fiat 125p.

Klasa 6.
Nr.21. Zbigniew Maliński (AK.Rzemieślnik) – Renault 5 Alpine.
Nr.27. Andrzej Koper (AP.Warszawa) – Renault 5 Alpine.
Nr.32. Janusz Kiljańczyk (AP.Warszawa) – Renault 5 Alpine.
Nr.41. Krzysztof Komornicki (AP.Warszawa) – Opel Kadett GT/E.
Nr.43. Maciej Bogusławski (AK.Rzemieślnik) – Prototyp 1600.
Nr.50. Jeremi Doria Dernałowicz (AK.Rzemieślnik) – Opel Kadett GT/E.
Nr.51. Bogdan Drągowski (AP.Warszawa) – Opel Kadett GT/E.
Nr.52. Andrzej Kleina (AP.Wielkopolski) – Opel Kadett GT/E.

Klasa 7.
Nr.31. Ryszard Kopczyk (AP.Wielkopolski) – Promot 30/74.
Nr.32. Marek Oryński (AP.Kraków) – Promot 49/77.
Nr.33. Andrzej Musiał (AP.Wielkopolski) – Promot 35/75.
Nr.34. Andrzej Wojciechowski (AP.Śląsk) – Promot 37/76.
Nr.35. Lech Wojciechowski (AP.Kalisz) – Promot 47/77.
Nr.36. Tomasz Sikora (AP.Kielce) – Promot 44/76.
Nr.37. Witold Nalewaj (AP.Szczecin) – Promot 38/76.
Nr.38. Karol Kubaczewski (AP.Wielkopolski) – Promot 48/77.
Nr.39. Jerzy Zdunek (AP.Kielce) – Promot 34/75.
Nr.41. Marek Frankowicz (AP.Morski) – Promot 46/77.
Nr.42. Cezary Ruszkowski (AP.Warszawa) – Promot 45/75.
Nr.44. Zdzisław Cichecki (AP.Kielce) – Promot 33/75.
Nr.45. Aleksander Adrian (AP.Stalowa Wola) – Promot 40/76.
Nr.46. Andrzej Sumara (Budowlani Gdańsk) – Promot 53/79.

Klasa 8.
Nr.1. Marcin Biernacki (AP.Warszawa) – MTX 1-03 148/79.
Nr.2. Józef Kiełbania (AP.Radom) – Promot 51/79.
Nr.4. Andrzej Szulc (AP.Morski) – MTX 1-03 150/79.
Nr.5. Jacek Szmidt (AP.Toruń) – MTX 1-03 149/79.
Nr.6. Lech Jaworowicz (AP.Warszawa) – MTX 1-03 153/79.
Nr.7. Jacek Jurzak (AP.Śląski) – Promot 27/70.
Nr.8. Hieronim Kochański (AP.Warszawa) – Promot 23/68.
Nr.11. Aleksander Oczkowski (AP.Śląski) – Promot 42/76.
Nr.12. Andrzej Hołowiej (Budowlani Gdańsk) – MTX 1-03 152/79.
Nr.15. Piotr Lenartowicz (AP.Świętokrzyski) – Promot 36/76.

Klasa 9.
Michał Damm (AP.Wielkopolski) – Porsche 911 Carrera.

Marcin Biernacki na Poznańskim torze po przygotowaniu swojego „bolidu” pokazał że jego dominację z poprzednich lat trudno podważyć. Biało-zielony Metalex z numerem 1 był najszybszy na treningu. Podczas wyścigu jedynie Bartkowiak utrzymywał tempo Biernackiego – do momentu gdy urwana linka gazu uniemożliwiła mu kontynuację wyścigu. Inni zostali daleko z tyłu. Poznański wyścig był wielkim sukcesem w formułach zawodników z Automobilklubu Warszawskiego, którego zawodnicy zajęli całe podium w klasie 8. Drugi był Hieronim Kochański, który w tym sezonie wystąpił z gruntownie przebudowanym bardzo szybkim samochodem napędzanym silnikiem z Fiata 128 Sport coupe 3porte.

(opracowano n.p.Polskie wyścigi samochodowe 1980-1989)

Poznań - 2 elim.WSMP 1980r

Poznań - 2 elim.WSMP 1980r

Poznań - 2 elim.WSMP 1980r

Poznań - 2 elim.WSMP 1980r

Wyniki.

Klasa 1.
1. Jerzy Mazur – Polski Fiat 126p.
2. Wojciech Smorawiński - Polski Fiat 126p.
3. Włodzimierz Pawluczuk - Polski Fiat 126p.
4. Włodzimierz Krukowski - Polski Fiat 126p.
5. Andrzej Lubiak – Polski Fiat 126p.
6. Christian Grochowski – Polski Fiat 126p.
7. Jarosław Koziczak - Polski Fiat 126p.
8. Tomasz Korewa – Polski Fiat 126p.
9. Janusz Szerla - Polski Fiat 126p.
10. Jerzy Mokrzycki - Polski Fiat 126p.
11. Henryk Pinis - Polski Fiat 126p.
12. Andrzej Proć - Polski Fiat 126p.
13. Zbigniew Kordek - Polski Fiat 126p.
14. Eugeniusz Zarzycki - Polski Fiat 126p.
15. Jan Hantke - Polski Fiat 126p.
16. Piotr Rakowski - Polski Fiat 126p.
17. Grzegorz Kamiński - Polski Fiat 126p.
18. Krzysztof Cieślewicz - Polski Fiat 126p.
19. Krzysztof Bigałowski – Polski Fiat 126p.
20. Wojciech Ryszewski - Polski Fiat 126p.
21. Mariusz Podkalicki - Polski Fiat 126p.
22. Wojciech Jaruga - Polski Fiat 126p.
23. Adam Michalski – Polski Fiat 126p.
24. Witalis Misiewicz – Polski Fiat 126p.
25. Tadeusz Kolas – Polski Fiat 126p.
26. Jerzy Wierzbołowski - Polski Fiat 126p.
27. Andrzej Lubiak – Polski Fiat 126p.
28. Piotr Kolasiński - Polski Fiat 126p.

Klasa 2.
1. Włodzimierz Krukowski - Polski Fiat 126p.
2. Henryk Pinis - Polski Fiat 126p.
3. Włodzimierz Pawluczuk - Polski Fiat 126p.
4. Andrzej Lubiak - Polski Fiat 126p.
5. Jarosław Koziczak - Polski Fiat 126p.
6. Tomasz Korewa – Polski Fiat 126p.
7. Jan Hantke - Polski Fiat 126p.
8. Christian Grochowski – Polski Fiat 126p.
9. Aleksander Ptaszyński – Polski Fiat 126p.
10. Michał Adamski - Polski Fiat 126p.
11. Grzegorz Kamiński - Polski Fiat 126p.
12. Krzysztof Bigałowski - Polski Fiat 126p.
13. Zbigniew Zapędowski - Polski Fiat 126p.
14. Jerzy Wierzbołowski - Polski Fiat 126p.
15. Witalis Misiewicz – Polski Fiat 126p.
16. Krzysztof Cieślewicz - Polski Fiat 126p.
17. Dariusz Nowaczyński – Trabant 601.
18. Wojciech Urbański – Polski Fiat 126p.
19. Mariusz Podkalicki – Polski Fiat 126p.
20. Andrzej Proć - Polski Fiat 126p.
21. Wojciech Ryszewski - Polski Fiat 126p.
22. Adam Michalski - Polski Fiat 126p.
23. Artur Skwarzyński - Polski Fiat 126p.

Klasa 3.
1. Antoni Banaszak - Polski Fiat 125p.
2. Krzysztof Różewski - Polski Fiat 125p.
3. Jerzy Franek - Polski Fiat 125p.
4. Henryk Mandera - Polski Fiat 125p.
5. Adam Polak – Polonez 1500.
6. Leszek Nadolny - Polski Fiat 125p.
7. Andrzej Ptak - Polski Fiat 125p.
8. Piotr Nowicki – Polski Fiat 125p.
9. Tadeusz Kudłaty - Polski Fiat 125p.
10. Wojciech Czajkowski - Polski Fiat 125p.
11. Jerzy Marek Kozłowski - Polski Fiat 125p.
11. Wojciech Czajkowski - Polski Fiat 125p.
12. Aleksander Majerczak - Polski Fiat 125p.
13. Zygmunt Olech - Polski Fiat 125p.
14. Henryk Fabiański - Polski Fiat 125p.
Wystartowało 20 zawodników.

Klasa 5.
1. Maciej Bogusławski – Prototyp BG 1600.
Ukończyło 4 zawodników.

Klasa 6.
1. Krzysztof Komornicki – Opel Kadett GT/E.
2. Maciej Bogusławski – Prototyp 1600.
3. Andrzej Koper – Renault 5 Alpine.
4. Janusz Kiljańczyk – Renault 5 Alpine.
5. Bogdan Drągowski – Opel Kadett GT/E.
6. Jeremi Doria Dernałowicz – Opel Kadett GT/E.
7. Andrzej Kleina – Opel Kadett GT/E.
8. Zbigniew Maliński – Renault 5 Alpine.

Klasa 7.
1. Ryszard Kopczyk – Promot 30/74.
2. Andrzej Musiał – Promot 35/75.
3. Tomasz Sikora – Promot 44/76.
4. Witold Nalewaj – Promot 38/76.
5. Cezary Ruszkowski – Promot 45/75.
6. Lech Wojciechowski – Promot 47/77.
7. Aleksander Adrian – Promot 40/76.
8. Jerzy Zdunek – Promot 34/75.
9. Marek Oryński – Promot 49/77.
10. Marek Frankowicz – Promot 46/77.
11. Andrzej Wojciechowski – Promot 37/76.
12. Karol Kubaczewski – Promot 48/77.
13. Andrzej Sumara – Promot 53/79.
14. Zdzisław Cichecki – Promot 33/75.

Klasa 8.
1. Marcin Biernacki – MTX 1-03 148/79.
2. Hieronim Kochański – Promot 23/68.
3. Lech Jaworowicz – MTX 1-03 153/79.
4. Józef Kiełbania – Promot 51/79.
5. Aleksander Oczkowski – Promot 42/76.
6. Jacek Szmidt – MTX 1-03 149/79.
7. Jacek Jurzak – Promot 27/70.
8. Andrzej Hołowiej – MTX 1-03 152/79.
9. Andrzej Szulc – MTX 1-03 150/79.
10. Piotr Lenartowicz – Promot 36/76.

Wszechklasy.
1. Michał Damm – Porsche 911 Carrera.
2. Włodzimierz Pawluczuk – Polski Fiat 126p.

Zespołowo.
1. Automobilklub Warszawski.
2. Automobilklub Wielkopolski.
3. Automobilklub Kielecki.
4. Automobilklub Beskidzki.
5. Auto Klub Rzemieślnik.
6. Automobilklub Dolnośląski.
7. Automobilklub Śląski.
8. Automobilklub Szczeciński.
9. Automobilklub Toruński.
10. Automobilklub Morski.

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl