Warning: Memcache::addserver() expects parameter 2 to be long, string given in /www/kwa-kwa.pl/strona/libraries/joomla/cache/storage/memcache.php on line 84
6 Raid Zimowy Katowice – Zakopane. 1 eliminacja. 11-13.03.1960r.
Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1960 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 6 Raid Zimowy Katowice – Zakopane. 1 eliminacja. 11-13.03.1960r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

6 Raid Zimowy Katowice – Zakopane. 1 eliminacja. 11-13.03.1960r.

Próby sportowe: 2 próby zwrotności, 2 próby przyspieszenia, 1 próba szybkości górskiej.

Lista zgłoszeń (częściowa-alfabetycznie)

Dionizy Biesiada – Opel Kapitan.
Blacha (AP.Śląski) – Fiat 600.
Leszek Bleja (AP.Bydgoski) – Fiat 600.
Zygmunt Bronisz – Wartburg 311.
Stanisław Cencora (AP.Krakowski) – Wartburg 311.
Bolesław Ćwirko Godycki – Wartburg 311.
Tadeusz Dembowy – Warszawa M20.
Jerzy Dobrzański (AP.Krakowski) – Fiat 600.
Stefan Dobrzyński – Citroen BL 11.             
Ksawery Frank / Marek Wachowski (AP.Łódzki) – Opel Kapitan.
Henryk Frąckowiak – Opel Kapitan.
Wojciech Frykowski – Renault Dauphine.
Marian Gniazdowski – Renault Dauphine.
Stefan Goński – Simca Aronde.
Władysław Helis (AP.Śląski) – Ifa F8.
J.Jurczyński – Mercedes Benz 220.
Kępa – Škoda.
Stanisław Kołecki – Volkswagen.
Henryk Kosecki – Wartburg 311.
Franciszek Marcińczyk – Citroen BL 11.
Ryszard Oliński (AP.Śląski) – Škoda.
Bogusław Osowiecki – Simca Aronde P 60.
Rudolf Piecka – Warszawa M20.
Stanisław Plucha – Warszawa M20.
Lesław Przewirski – BMW 340.
Puzio – Warszawa M20.
Marian Repeta – Syrena 101.
Zygmunt Rosłaniec – Citroen.
Henryk Ruciński – Ford Zephyr.
Henryk Skowron – Škoda.
Mieczysław Sochacki (AP.Krakowski) – Warszawa M20.
Janusz Solarski (AP.Krakowski) – Warszawa M20.
Stanisław Stolarski – Wartburg 311.
Tadeusz Szczepek – Simca Aronde.
Zygmunt Szczęśniak – Citroen BL 11.
Grzegorz Timoszek (AP.Warszawski) – Simca Aronde P 60.
Alfons Tobolski – Wartburg 311.
Czesław Tomaszewski (AZS Poznań) – Fiat 600.
Antoni Weiner – Simca Aronde.
Stanisław Wierzba – Syrena 101.
Barbara Wojtowicz (AP.Warszawski) – Fiat 600.
Jan Wojtowicz (AP.Warszawski) – Renault Dauphine.
Marek Varisella – Syrena 101.
Sobiesław Zasada (AP.Warszawski) – Simca Aronde P 60.
Andrzej Żymirski (AP.Warszawski) – Fiat 1100 TV.

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis).

Rajd Zimowy - 1960r

Rajd Zimowy - 1960r

Rajd Zimowy - 1960r

(Anegdoty z oesów)

Klasyfikacja generalna.

1.  Ksawery Frank (AP.Łódzki) – Opel Kapitan.
2.  Andrzej Żymirski – Fiat TV.
3.  Jerzy Dobrzański (AP.Krakowski) – Fiat 600.
4.  Tadeusz Dembowy – Warszawa M20.
5.  Jan Wojtowicz (AP.Warszawski) – Renault Dauphine.
5.  Sobiesław Zasada (AP.Warszawski) – Simca Aronde.
6.  Bolesław Ćwirko Godycki – Wartburg 311.
7.  Zygmunt Szczęśniak – Citroen.
8.  Antoni Weiner – Simca Aronde.
9.  Stanisław Plucha – Warszawa M20.
10. Marian Gniazdowski – Renault Dauphine.

Wyniki.

Klasa XI.
1. Ksawery Frank / Marek Wachowski – Opel Kapitan.
2. Henryk Ruciński – Ford Zephyr.
3. Henryk Frąckowiak – Opel Kapitan.
4. J.Jurczyński – Mercedes Benz 220.
5. Dionizy Biesiada – Opel Kapitan.

Klasa XI a.
1.  Tadeusz Dembowy – Warszawa M20.
2.  Stanisław Plucha – Warszawa M20.
3.  Puzio – Warszawa M20.
4.  Mieczysław Sochacki – Warszawa M20.
5.  Rudolf Piecka – Warszawa M20.
6.  Janusz Solarski – Warszawa M20.

Klasa IX.
1. Zygmunt Szczęśniak – Citroen BL 11.
2. Zygmunt Rosłaniec – Citroen.
3. Lesław Przewirski – BMW 340.
4. Franciszek Marcińczyk – Citroen BL 11.
5. Stefan Dobrzyński – Citroen BL 11.

Klasa VIII.
1. Sobiesław Zasada – Simca Aronde P 60.
2. Antoni Weiner – Simca Aronde.
3. Stefan Goński – Simca Aronde.
4. Bogusław Osowiecki – Simca Aronde P 60.
5. Grzegorz Timoszek – Simca Aronde P 60.
6. Tadeusz Szczepek – Simca Aronde.

Klasa VII.
1.  Andrzej Żymirski – Fiat TV.
2.  Henryk Skowron – Škoda.
3.  Stanisław Kołecki – Volkswagen.
4.  Ryszard Oliński – Škoda.
5.  Kępa – Škoda.

Klasa VI.
1.  Bolesław Ćwirko Godycki – Wartburg 311.
2.  Stanisław Cencora – Wartburg 311.
3.  Henryk Kosecki – Wartburg 311.
4.  Zygmunt Bronisz – Wartburg 311.
5.  Stanisław Stolarski – Wartburg 311.
6.  Alfons Tobolski – Wartburg 311.

Klasa V.
1.  Jan Wojtowicz – Renault Dauphine.
2.  Marian Gniazdowski – Renault Dauphine.
3.  Wojciech Frykowski – Renault Dauphine.
4.  Stanisław Wierzba – Syrena 101.
5.  Marek Varisella – Syrena 101.
6.  Marian Repeta – Syrena 101.

Klasa IV.

1. Jerzy Dobrzański – Fiat 600.
2. Czesław Tomaszewski – Fiat 600.
3. Leszek Bleja – Fiat 600.
4. Barbara Wojtowicz – Fiat 600.
5. Blacha – Fiat 600.
6. Władysław Helis – Ifa F8.

Wystartowały 84 załogi, ukończyło 73.

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl