Warning: Memcache::addserver() expects parameter 2 to be long, string given in /www/kwa-kwa.pl/strona/libraries/joomla/cache/storage/memcache.php on line 84
Podsumowanie sezonu - 1965
Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1965 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » Podsumowanie sezonu - 1965

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

Podsumowanie sezonu - 1965

Rajdowe Mistrzostwa Polski – 1965r.

Podsumowanie sezonu 1965

Samochody startujące w RSMP podzielone były na klasy według pojemności skokowej silnika:
kl. 5 - powyżej 1300 cm3
kl. 4 - 1300 cm3
kl. 3 - 1000 cm3
kl. 2 - 850 cm3
kl. 1 - 700 cm3
W każdej z klas prowadzona była odrębna klasyfikacja, nie było natomiast w RSMP klasyfikacji generalnej.
Do końcowej klasyfikacji RSMP zaliczano dla każdego kierowcy 3 najlepsze wyniki. Sklasyfikowani mogli być zawodnicy, którzy wystartowali w co najmniej 3 eliminacjach.

Wyniki - 1965r.

Klasa 5.
1. Aleksander Sobański / Mieczysław Sochacki (AP.Kraków) – Volvo 121.  70pkt.
2. Henryk Ruciński (AP.Wielkopolski) – Volvo 121.  66pkt.
3. Adam Smorawiński (AP.Wielkopolski) – Volvo 121, Warszawa 203.  50pkt.
4. Zbigniew Łagutko (AP.Warszawski) – Volvo 121.   48pkt.
5. Marian Repeta (AP.Warszawski) – Warszawa 203.   45pkt.


Klasa 4.
1. Stanisław Dalka / Krzysztof Woyciechowski (AP.Warszawski) – Renault 8 Major.  88pkt.
2. Jan Soczek (AP.Krakowski) – Škoda.   45pkt.
3. Jan Pach (Automobilklub Warszawski) – VW 1200.  44pkt.
4. Gabriel Kozłowski (AP.Warszawski) – Simca 1280, Renault 8.  42pkt.
5. Stefan Munchberg (AP.Warszawski) – Renault 8 Gordini.   39pkt.


Klasa 3.
1. Andrzej Nytko / Kazimierz Jaromin (AP.Krakowski) – Wartburg 311.  88pkt.
2. Ksawery Frank / Janusz Kiljańczyk (AP.Warszawski) – Morris Minor, Austin Cooper.  54pkt.
3. Jan Wojczaczek (AP.Dolnośląski) – Wartburg 311.  36pkt.
4. Janusz Kuczyński (AP.Dolnośląski) – Wartburg 311.   12pkt.


Klasa 2.
1. Marek Varisella / Tadeusz Truchel (AP.Warszawski) – Syrena 103.  88pkt.
2. Henryk Kalinowski (AP.Łódź) – Syrena 101.  48pkt.
3. A.Łazuk (AP.Podlaski) – Syrena 103.  18pkt.
4. Ryszard Pawlitka / Eugeniusz Martin (AP.Bydgoszcz) – Zastava 750.  12pkt.


Klasa 1.
1. Adam Wędrychowski / Czesław Wodnicki (AP.Warszawski) – Steyr Puch 650TR.  72pkt.
2. Jerzy Dobrzański (AP.Krakowski) – BMW 700.  56pkt.
3. Longin Bielak (AP.Warszawski) – BMW 700.  44pkt.
4. Kazimierz Osiński (AP.Krakowski) – Steyr Puch 650TR.   40pkt.

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl