Jesteś tutaj: Strona główna » ZAGRANICA » Rajdy » 1951 » 18 Mille Miglia. Brescia-Roma-Brescia. 28-29.04.1951r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

18 Mille Miglia. Brescia-Roma-Brescia. 28-29.04.1951r.

Mille Miglia - 1951r

Mille Miglia - 1951r

Dystans: 1574 km.
Średnia prędkość zwycięzcy: 121,822 km/godz.

Lista startowa.

Nr.1. Bruno Venezian / Achille Albarelli (I) – Stanguellini S750.
Nr.2. Alfredo Tinazzo (I) / Barbieri – Fiat Giannini.
Nr.3. Edmondo Bucci / Francesco Turolla – Fiat Turolla.
Nr.4. Antonio Consolazio (I) / Valenti – Fiat Turolla
Nr.5. Sandro Fiorio / Piero Avalle (I) – A.L.F.Fiat 750.
Nr.6. G.Zerneri / D.Zerneri – Fiat Giannini.   
Nr.7. G.M.Ferrari / Elie Bayol (F) – Panhard Dyna.
Nr.13. Renzo Rugolo / A.Mazzoccato (I) – Fiat.
Nr.14. Luigi Caffi / Balotelli – Fiat Giannini.
Nr.15. Luigi Musso (I) / Bruni – Fiat Giannini.
Nr.18. Lualdi / Ranzini – Dagrada 750 Sport.
Nr.19. Alessandro Vici / Rossi – Lancia Ardea derive.
Nr.20. Mario Paesetti (I) / C.Lana – Fiat.
Nr.21. L.Iorio / Carlo Falli (I) – Fiat Siata.     
Nr.22. Gianfranco Stanga / Camillo Stanga (I) – Fiat Giannini.
Nr.23. Umberto Bini/ Carlo Lucini (I) – Fiat Faccioli.
Nr.25. Rossi / Recchi – Fiat Giannini.
Nr.26. Francesco Giardini / Arrigo Castelli (I) – Fiat Turolla.
Nr.28. P.Filiani / Pasquale Cazzato (I) – Sva Giannini.  
Nr.29. Marino Brandoli / Vittorio Mazzonis – Fiat Marino.
Nr.31. V.Zubelli / Bignotti – Fiat.
Nr.32. Marino Bonomi / G.Bonomi (I) – Fiat Giannini.
Nr.33. Gustavo Laureati / Elio Celani (I) – Giaur.
Nr.35. Ghigo / Beretta – Fiat.
Nr.36. Armando Pasqualin / Colosio – Fiat Pasqualin.
Nr.37. A.Gerosa / Vigorelli – Brixia.
Nr.38. D.Pulidori / Otello Biagiotti (I) – Fiat Giannini.
Nr.45. Ariele / Alessandro Chieco (I) – Fiat 1400.   
Nr.46. A.Chieregato / Gian Paolo Volpini (I) – Lancia Aprilia.
Nr.47. Paolo Pineschi / G.Nasi – Lancia Aprilia.
Nr.48. G.Beccaro / B.Beccaro – Lancia Aprilia.  
Nr.49. Sonio Coletti Perucca / W.Piccolo – Lancia Aprilia.
Nr.51. A.Borghesi / Bettoni – Fiat 1400.       
Nr.52. Roberto Sgorbati / Giuseppe Sgorbati (I) – Lancia Aprilia.
Nr.54. G.Prati / M.Cingato – Lancia Aprilia.
Nr.56. Guarnieri / Martinelli – Lancia Aprilia.
Nr.57. C.Grisoni / Adolfo Quadranti – Fiat 1400.
Nr.59. M.Pinicella / Suppi – Lancia Aprilia.
Nr.100. O.Monaco / Saverio Fortuna (I) – Fiat 1400.
Nr.101. Pierluigi Monteverdi / G.De Riu – Lancia Aprilia.
Nr.102. R.Cara / Cabassi – Lancia Aprilia.
Nr.103. A.Ravasio / Bianchi – Lancia Aprilia.
Nr.105. O.Dilenardo / Michelon – Lancia Aprilia.
Nr.106. M.Longoni / S.Cassinelli – Lancia Aprilia.    
Nr.107. G.Margotti / Sacchiero – Lancia Aprilia.
Nr.108. F.Motta / L.Bersano – Lancia Aprilia.
Nr.109. B.Ajmi / Arcari – Fiat 1400.
Nr.111. Armando Pasqualini / Barbieri – Fiat 1400.       
Nr.112. Enrico Anselmi / Luciano Gianni (I) – Lancia Aurelia.
Nr.113. “Espes” / Pagani – Lancia Aprilia.
Nr.114. E.Sculati / Giorgio Massai – Lancia Aprilia.
Nr.115. C.De Grandis / E.Nicoletti – Fiat 1100.
Nr.116. Ovidio Capelli (I) / Orlando Gerli – Fiat 1400.
Nr.118. Ferdinando Gatta / Guido Martino (I) – Lancia Aprilia.
Nr.119. Foschi / V.Malucelli – Lancia Aprilia.
Nr.120. G.Bonati / Reggiani – Fiat 1400.   
Nr.121. M.Rossi / Bruno Cambini (I) – Lancia Aprilia.   
Nr.122. Carlo Croce / L.Castello (I) – Lancia Aprilia.
Nr.123. Gino D’Angeli (I) / Giovanni Camporese – Lancia Aprilia.
Nr.124. Franco Girardi / Lupo – Lancia Aprilia.
Nr.131. Zugni Tauro / L.Bortolon – Fiat.
Nr.133. C.Bonini / Piero Moscatelli (I) – Fiat.
Nr.134. Guido Mancini / C.Mancini (I) – Fiat Stanguellini berlinetta Bertone.     
Nr.136. Alfonso Rolfo (I) / F.Valla – Fiat 1100 S berlina.
Nr.137. C.Brocchi / A.Gardini – Fiat 1100 S berlinetta.
Nr.138. Leonello Gelatti / Nino Crivellari – Fiat.   
Nr.139. Fileno D’Angelo / Mario D’Angelo – Stanguellini GT 1100 berlinetta Bertone.  
Nr.140. Scopigno / O.Ronchi – Fiat.
Nr.142. G.Chiappero / Vigna – Cisitalia 202.
Nr.143. A.Feliciotti / Bruschi – Cisitalia 202.
Nr.144. F.Serenelli / D.Serenelli – Fiat 1100 S.   
Nr.145. Giuseppe Coriasco / L.Gamerro (I) – Fiat.
Nr.146. Ostani / Piovesan – Cisitalia 202.
Nr.147. Ugo Puma / Lanza (I) – Cisitalia 202.
Nr.148. Pietro Ficai / Paolo Ficai – Fiat 1100 S berlinetta.
Nr.149. Cesare Maderna / E.Perrucchini – Fiat 1100 S berlinetta.
Nr.150. Araldo Sassone / G.Buccellati – Fiat.
Nr.152. Pietro Laureati / E.Troiani (I) – Fiat.
Nr.153. E.Nastrucci / E.Lanini – Cisitalia 202.
Nr.154. A.Cagnoni / Citron – Cisitalia 202.
Nr.155. A.Azzolina / Beretta – Fiat Stanguellini berlinetta Bertone.  
Nr.156. Pompeo Bianchedi / A.Fontana – Cisitalia 202.
Nr.158. Braida / Bovio – Fiat.
Nr.159. O.Cravotto / M.Reynaldi (I) – Fiat.
Nr.200. Dino Bignami / R.Peletti – Fiat.      
Nr.202. A.Bruni / Siena – Cisitalia 202.      
Nr.204. Ferruccio Musitelli / Giulio Musitelli (I) – Cisitalia 202B berlinetta.
Nr.206. Vittorio Annoni (I) / Citterio – Fiat 1100 S berlinetta.  
Nr.208. G.Rubagotti / Vittorio Bulgarini – Cisitalia 202.  
Nr.209. M.Moroni / Carta – Fiat.
Nr.210. Rocca / Pinotti – Fiat.
Nr.211. Mario Damonte / L.Calligaro (I) – Fiat 1100 S berlinetta.  
Nr.217. Enrico Adanti (I) / R.Rubbiani – Fiat Sighinolfi Ermini.
Nr.221. D’Angelo / Scarlatti – Fiat Ermini.      
Nr.222. Giuseppe Pagani (I) / Comotti – Osca MT4 1100.
Nr.223. Mario Fenocchio / Domenico Fenocchio (I) – Stanguellini S 1100.
Nr.224. Pasquale Orlando / S.Rossi -  ?
Nr.225. Diego Capelli / Giuseppe Veronelli (I) – Fiat Ermini.
Nr.226. Ugo Bormioli / Gerardi – Fiat Ermini.
Nr.227. Giacobbe / Casanova – Fiat 1100.  
Nr.230. Emilio Carnevalli / Sergio Carnevalli – Fiat Carnevalli.
Nr.233. Aldo Terigi / Pugi (I) – Fiat Ermini.
Nr.236. Nicastro / Bozzetti – Abarth.
Nr.237. Luigi Scotti / Medoni – Fiat deriv.  
Nr.240. Astolfo Bertolucci / B.Bertolucci – Fiat Ermini.
Nr.241. P.Notaro / Bressan – Fiat.      
Nr.242. Franco Bordoni (I) / Serbelloni – Osca MT4 1100.  
Nr.243. Luigi Fagioli / Vincenzo Borghi (I) – Osca MT4 1100.
Nr.244. F.Fantom / Zonta – Fiat 1100.
Nr.246. P.Graziani / G.B.Profumo – Fiat Ermini.
Nr.247. Lino Vando / B.Pignat – Osca MT4 1100.
Nr.248. Carlo Braga (I) / Centenari – Fiat 1100.
Nr.249. Paolo Settimio Soprani (I) / O.Pacini – Osca MT4 1100.
Nr.250. Sergio Sighinolfi / Pippo Bertazzoni (I) – Stanguellini S 1100.  
Nr.251. Giulio Cabianca / Luigi Zanelli (I) – Osca MT4 1100.
Nr.252. Alfonso Catella (I) / Ardigo – Fiat 1100 berlinetta.
Nr.253. Macchieraldo / Campigotto – Fiat 1100.
Nr.256. Schera / Spada – Fiat.  
Nr.257. Giuseppe Rossi / Dante Fizialetti (I) – Stanguellini S 1100.
Nr.258. Achille Fona / U.Fossa – Fiat.   
Nr.259. Angelo Bettinazzi / E.Magliorini (I) – Stanguellini S 1100.
Nr.301. G.Ferrero / Bo – Fiat.
Nr.304. Supremo Montanari / Pietro Filangeri (I) – Stanguellini S 1100.
Nr.305. Pietro Palmieri / Gianfranco Pieratelli (I) – Fiat Ermini berlinetta.
Nr.306. Antonio Pozzato / Bruno Pozzato (I)   
Nr.311. Simonazzi / Farioli – Lancia Aurelia.
Nr.314. “Beta” / “Pame” – Lancia Aurelia.        
Nr.315. “Ippocampo” (I) / N.Mori – Lancia Aurelia B20.
Nr.316. F.Mosters / Carlo Castelbarco (I) – Lancia Aurelia B20.  
Nr.317. Luigi Bellucci / Alfredo Colucci (I) – Lancia Aurelia B21.
Nr.318. P.C.Reda / Borri – Lancia Aurelia.
Nr.319. Dino Bassi / „Nicolich” – Lancia Aurelia B20.
Nr.320. Duberti / G.Canepa – Lancia Aurelia B21.
Nr.321. G.Guenzani / Casolo – Lancia Aurelia.   
Nr.322. Paolo Petrobelli / Evelino Cremonesi (I) – Lancia Aurelia.
Nr.324. L.Pappou / Scolari – Lancia Aurelia.
Nr.325. Lamberto Grolla / Luciano Monteferrario (I) – Lancia Aurelia B20.
Nr.329. Mario Giobellina / Paoletto – Lancia Aurelia.
Nr.330. S.Pernigotti / L.Da Fano – Lancia Aurelia.    
Nr.332. Giovanni Bracco / Umberto Maglioli (I) – Lancia Aurelia B20.
Nr.333. Piero Carini / Roberto Gandini (I) – Lancia Aurelia.  
Nr.334. Valenzano / Luigi Maggio (I) – Lancia Aurelia B20.
Nr.335. Emilio Christillin (I) / E.Giolino – Lancia Aurelia.
Nr.337. Roberto Vallone / Franco Meloni (I) – Lancia Aurelia.
Nr.340. Eugenio Castellotti / Giuseppe Rota (I) – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.
Nr.341. Luigi Piotti / Bruno Franzoni (I) – Osca MT4 1350 berlinetta Frua.      
Nr.343. L.Masseroni / Riccardo Vignolo (I) – Ferrari 166 MM Berlinetta Touring LM.
Nr.344. Aprile Palmer (I) / Z.Ferravazzi – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.
Nr.346. Giuseppe Bertone (I) / Mirko – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.
Nr.347. Paolo Gravina (I) / M.Migliorini – Ferrari 166 MM.
Nr.348. Vincenzo Auricchio / Piero Bozzini (I) – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.   
Nr.349. Mario Porrino / Antonio Savio (I) – Maserati A6 GCS.
Nr.350. Alberico Cacciari (I) / Yvonne Simon (F) – Ferrari 166 MM spider Vignale.
Nr.351. Rota / M.Toscani – Ferrari 166 LM berlinetta Touring.   
Nr.352. Franco Cortese / L.Tagni (I) – Frazer Nash Le Mans Replica.
Nr.353. Emilio Romano / Ottavio Guarducci (I) – Ferrari 166 SC passocorto.
Nr.354. Eraldo Stopponi / Nello Bartolini – Ferrari 166 MM barchetta Touring.
Nr.356. Salvatore Russo Velis / Salvatore Scuderi (I) – Ferrari 166 MM barchetta Touring.  
Nr.357. Paolo Marzotto / Marino Marini (I) – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.
Nr.358. Schwelm Cruz / Soulas – Maserati A6 GCS.
Nr.359. Betty Stapleton / Ernest Stapleton (GB) – Aston Martin Spa Special.       
Nr.405. Luigi Villoresi / Piero Cassani (I) – Ferrari 340 America Berlinetta Vignale.
Nr.406. Donald Healey / Geoffrey Healey (GB) – Nash Healey 3850.
Nr.410. Giannino Marzotto / Marco Crosara (I) – Ferrari 212 Export Berlinetta Fontana.  
Nr.411. Vittorio Marzotto (I) / Otello Marchetto – Ferrari 340 America Barchetta Touring.
Nr.412. Franco Cornacchia (I) / Guido Mariani – Ferrari 212 Export Berlinetta Vignale.  
Nr.413. Salvatore Ammendola (I) / Pinzero – Ferrari 195 Inter Berlinetta Motto.
Nr.416. Alberto Ascari (I) / Senesio Nicolini – Ferrari 340 America Barchetta Touring.
Nr.418. Rolly / Nando – Alfa Romeo 6C 2500.
Nr.419. Franco Rol / Gino Munaron (I) – Alfa Romeo 6C 2500 Competizione Berlinetta.
Nr.421. J.Gatty / C.C.Fantuzzi – Jaguar XK 120.
Nr.422. Mario Bornigia / Franco Bornigia (I) – Alfa Romeo 6C 2500 Competizione.  
Nr.425. Tommy Wisdom / Anthony Hume (GB) – Aston Martin DB2 berlinetta.
Nr.426. Agostino di Stefano (I) / Ercole – Alfa Romeo 6C 2500 SS.  
Nr.427. Felice Bonetto / Casnaghi (I) – Alfa Romeo 412 Spider Vignale.
Nr.428. Dorino Serafini / Ettore Salani (I) – Ferrari 340 America Barchetta Touring.
Nr.429. Leslie Johnson (GB) / Lea – Jaguar XK 120.
Nr.431. Elio Checcacci (I) / Carlo Gentili – Ferrari 212 Export Berlinetta Motto.
Nr.432. Stirling Moss / Rainbow (GB) – Jaguar XK 120.  
Nr.434. Piero Scotti / A.Ruspaggiari (I) – Ferrari 212 Export spider Motto.
Nr.435. Sydney Allard / Tom Lush (GB) – Allard J2 Cadillac 4.4.
Nr.436. S.Sartori / Santini – Alfa Romeo 6C 2500.
Nr.437. Clemente Biondetti (I) / Cortini – Jaguar 3400 speciale.
Nr.2102. Scipione Paon / L.Paon (I) – Fiat 500 C.
Nr.2103. Pietro Ghersi (I) / F.Casareto – Fiat 500.
Nr.2104. Osvaldo Pieri / Magnelli – Fiat 500.
Nr.2105. Blasi / Santoiemma – Fiat 500.
Nr.2106. Malaguti / Alf Malaguti – Fiat 500.
Nr.2107. Bianchi / Beaudet – Renault 4CV.
Nr.2108. de Leo / N.Guglielmo – Fiat 500.   
Nr.2110. A.Ferrazzi / Alberto Gidoni (I) – Fiat 500.
Nr.2113. Santino Morettini (I) / Salvati – Fiat 500.
Nr.2114. Antonio Forini / Panina – Fiat 500.
Nr.2115. Emilio Porrino / E.Panciroli – Fiat 500 C.  
Nr.2116. R.Ronconi / Bruno Ronconi – Fiat 500 C.
Nr.2117. Donini / Castellarin – Fiat 500.
Nr.2118. Grandi / S.Rossi – Fiat 500.
Nr.2120. Adriano Fusar Poli (I) / Mazza – Fiat 500.
Nr.2121. G.L.Miari / Fabroni Giacomo – Fiat 500.
Nr.2122. Carlo Fabi (I) / G.Fenaroli – Fiat 500.
Nr.2123. M.Pelicelli / Egisto Baistrocchi (I) – Panhard Dyna.  
Nr.2124. Martin / J.Vincis – Panhard Dyna.   
Nr.2125. Luigi Andina / Ortalli – Fiat 500 C.     
Nr.2126. H.Gunzenhauser / Harry Merkel (D) – Panhard Dyna.
Nr.2127. M.Cravenzola / Costa – Fiat 500.
Nr.2128. Guy Brum / Bied – Renault 4CV.
Nr.2129. Giulio Rollino / A.Rollino – Fiat 500.
Nr.2130. Antonio Evangelisti / L.Goldoni – Fiat 500.
Nr.2131. S.Casalini / Manfredini – Fiat 500.   
Nr.2132. Luc Descollanges / Marc Gignoux (F) – Panhard Dyna.
Nr.2133. Ersilio Mandrini (I) / E.Ferraris – Fiat 500.  
Nr.2134. G.Cabassi / Capello – Fiat 500 C.
Nr.2135. T.Vistoli / G.Boscaro – Fiat 500 C.
Nr.2137. Lippi / G.Albertoni – Fiat 500 C.
Nr.2139. D.Cristomanno / G.Halbleib – Panhard Dyna.
Nr.2140. Blanchet / Rene Cotton (F) – Renault 4CV.     
Nr.2141. Alessandro Gialdini / Berlucchi – Fiat 500.
Nr.2142. Jean Sandt (F) / E.Serboli – Renault 4CV.
Nr.2143. Mario Ravasini / Giuseppe Centenari – Fiat 500.
Nr.2144. V.Di Sambuy / C.Vistatino – Fiat 500.
Nr.2145. Neri / Pompiglioli – Fiat 500.
Nr.2146. Mario Dei / I.Marziani – Fiat 500.       
Nr.2147. J.Rachel / Consalvi – Panhard Dyna.
Nr.2148. Sandro Sebasti (I) / Sbordone – Fiat 500 C.
Nr.2150. Antonio Colognese / R.Guerresco – Fiat 500.
Nr.2151. Alessandro Parisotto (I) / A.Gasparin – Fiat 500.
Nr.2152. Delo Fravolini (I) / A.Cester – Fiat 500.
Nr.2153. Ettore Morelli / Armando Morelli – Fiat 500.   
Nr.2154. G.Fugini / A.Caimi – Fiat 500.
Nr.2155. Emmanuel Baboin (F) / G.Gay – Panhard Dyna.
Nr.2157. Luciano Mantovani / Mantovani (I) – Fiat 500 C.
Nr.2158. Silvano Chiccoli / Turolla – Fiat 500.
Nr.2159. A.Comegna / Casarino – Fiat 500.   
Nr.2200. Scaletta / N.Toccangini – Fiat 500 C.    
Nr.2202. Luigi Zanetti (I) / Giorgio Roverato – Fiat 500 C.
Nr.2204. Ivo Pompei (I) / G.Vitali – Fiat 500.
Nr.2205. C.Rovina / A.Tamai – Fiat 500.  
Nr.2206. Luigi Peverada / Ronchi – Fiat 500.
Nr.2207. A.Gagliardi / Luigi Bettinazzi (I) – Fiat 500.
Nr.2208. Lucien Bonnet (F) / J.P.Rudini – Renault 4CV.           
Nr.2209. A.Bianchi / S.Avetta – Panhard Dyna.
Nr.2210. Vittorio Casalegno / Vannucci – Fiat 500.
Nr.2212. Marino Guarnieri (I) / Brancalion – Fiat 500 C.
Nr.2213. E.Menicagli / S.Marini – Fiat 500.  
Nr.2214. Roberto Lippi (I) / M.Panina – Fiat 500.
Nr.2215. Franco Sertorio / Gandini – Fiat 500.
Nr.2217. Taramazzo / G.Solari – Fiat 500.
Nr.2218. E.Della Porta / Barbetti – Fiat 500.
Nr.2219. G.Boccosi / Giorgi – Fiat 500.     
Nr.2220. Bruno Mazzi / G.Dall’Ora – Fiat 500.
Nr.2221. Geralamo Riccobaldi / Giudice – Fiat 500 C testa Superbla.
Nr.2222. Giacomo Ragnoli / G.B.Milini – Renault 4 CV.  
Nr.2223. Geo Nosari (I) / Carlo Moser – Renault 4 CV.
Nr.2225. C.Casati / F.Bernardi – Fiat 500.
Nr.2226. L.Francois / Touzot – Panhard Dyna.
Nr.2227. Angelo Facchetti / Ettore Facchetti – Fiat 500.  
Nr.2228. A.Roubault / O.Malfetti – Renault 4CV.  
Nr.2229. Michele Giovine / L.Giovine – Fiat 500 C.
Nr.2230. Carlo Pittoni / U.Pipperno (I) – Fiat 500 C.
Nr.2231. Giorgio Xeconti / Pozzoli – Fiat 500.
Nr.2232. A.Gnudi / L.Rambaldi – Fiat 500.    
Nr.2233. G.Panzacchi / A.Faccioli – Fiat 500.
Nr.2241. B.Sabbatini / Germano Nataloni (I) – Fiat 1100.    
Nr.2243. Attilio Brandi / Nello Taddei (I) – Fiat 1100 E.
Nr.2244. V.Rossi / A.Nardini – Fiat 1100.
Nr.2245. Ivo Randi (I) / Tabanelli – Fiat 1100.      
Nr.2246. Giuseppe Attanasio / V.Dosetti – Fiat 1100.
Nr.2247. L.Tambellini / Parducci – Fiat 1100.
Nr.2249. Lino Franceschetti / Piovan – Fiat 1100.  
Nr.2251. Umberto Cagli / Fabrizio Serena di Lapigio (I) – Fiat 1100 B.
Nr.2252. Guido Maiani / G.Mazzoni – Lancia Ardea.
Nr.2253. Coda / Canali – Lancia Ardea.
Nr.2255. Sacchiero / Barbin – Fiat 1100.
Nr.2256. Mario Lietti / Enzo Castelli (I) – Fiat 1100.
Nr.2258. Mario Giacomelli / Giacobbi – Lancia Ardea.
Nr.2259. Roberto Sgorbati (I) / Civetta – Fiat 1100.
Nr.2275. Paolo Pagani / Franchi (I) – Lancia Ardea.    
Nr.2300. Giuseppe Bobocca / Bruno Cavallo (I) – Fiat 1100.
Nr.2302. Valentino Cocchi / Rossetti – Lancia Ardea.
Nr.2304. Mario Andreini (RA) / O.Quercioli – Fiat 1100.
Nr.2305. Luigi Marcolini / F.Brandolin – Lancia Ardea.  
Nr.2307. Armando Bevilacqua / N.Nascetti – Fiat 1100 E.
Nr.2308. Giovanni Barracco (I) / P.M.Guattieri – Fiat 1100.
Nr.2309. A.Bonaccorsi / Casarosa – Fiat 1100.
Nr.2310. Oreste Mantovani (I) / Berera – Fiat 1100.
Nr.2311. A.Grassi / M.Persico – Fiat 1100.    
Nr.2312. Giampiero Segafredo / E.Segafredo – Lancia Ardea.
Nr.2313. C.Renzi / G.Re – Lancia Ardea.    
Nr.2314. Gaetano Sani / Guglielmo Masi (I) – Fiat 1100.
Nr.2315. F.Bassetti / Manzoni – Fiat 1100.
Nr.2316. Aldo Conconi / Bianchi – Fiat 1100.
Nr.2317. L.Bertazzi / Ciocca – Fiat 1100.
Nr.2318. Donato Cetera / A.Cetera – Fiat 1100.
Nr.2319. Aurelio Pellegrini (I) / F.Muratti – Fiat 1100.
Nr.2321. Stefano Alquati (I) / Caporali – Fiat 1100.
Nr.2322. Giovanni Tinelli / Romei – Fiat 1100 B.
Nr.2323. F.Cavallini / Giovanni Cavallini (I) – Fiat 1100.
Nr.2324. P.Manfredi / J.Cipelli – Fiat 1100.  
Nr.2325. Aldo Soprani / Zani – Fiat 1100.    
Nr.2326. E.Frera / Emilio Bolognesi – Fiat 1100.   
Nr.2327. F.Spinotti / John Walters – Fiat 1100.
Nr.2328. Nardi / A.D’Angiulli – Fiat 1100.
Nr.2329. Giovanni Branchini / Tinti – Fiat 1100.
Nr.2331. Marco Ferrini (I) / Ghittoni – Fiat 1100.
Nr.2332. Medarno / Merli Salvarani – Fiat 1100.  
Nr.2333. Oreste Fezzardi (I) / Novelli – Fiat 1100.
Nr.2335. P.Fontanabona / E.Guarnaschelli – Fiat 1100.
Nr.2337. Reggiani / G.Calini – Fiat 750 Zagato.
Nr.2338. Franco Martinengo / Elio Zagato (I) – Fiat 750 Zagato.
Nr.2339. Dario Lunghi / E.Petreni – Fiat.
Nr.2340. Raffaello Matteucci (I) / F.Franciosini – Fiat.  
Nr.2341. P.Brambilla / E.Fusetti – Fiat 750 Zagato.          
Nr.2343. Sergio Ferraguti (I) / Guido Faido – Fiat 750 Zagato.
Nr.2346. Alessandro Zafferri (I) / Crivelli – Fiat 750 Zagato.
Nr.2348. R.Carracino / Sandro Da Fano – Fiat 750 Zagato.
Nr.2349. M.Perrin / S.Perrin – Renault.
Nr.2350. Aldo Bertossi (I) / Storari – Fiat 750 Zagato.
Nr.2354. Rinaldo Bossini (I) / Scola – Fiat.       
Nr.2355. Luigi Zannini (I) / D.Bertozzo – Fiat Giannini Pasqualin.
Nr.2357. B.Boldrini / Giacomo Camponi (I) – Giaur.
Nr.2358. Giuseppe Musso (I) / S.Marcolini – Fiat Giannini.
Nr.2359. Mario Avalle (I) / A.Avalle – Fiat Moretti spider.

Mille Miglia 1951

Valenzano i Luigi Maggio – Lancia Aurelia B20.

Mille Miglia 1951

Giannino Marzotto i Marco Crosara – Ferrari 212 Export Berlinetta Fontana.

Sergio Sighinolfi i Pippo Bertazzoni – Stanguellini S 1100.

Sergio Sighinolfi i Pippo Bertazzoni – Stanguellini S 1100.

Macchieraldo i Campigotto – Fiat 1100.

Macchieraldo i Campigotto – Fiat 1100.

Eugenio Castellotti i Giuseppe Rota – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.

Eugenio Castellotti i Giuseppe Rota – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.

Giannino Marzotto i Marco Crosara – Ferrari 212 Export Berlinetta Fontana.

Giannino Marzotto i Marco Crosara – Ferrari 212 Export Berlinetta Fontana.

Mille Miglia 1951

B.Sabbatini i Germano Nataloni – Fiat 1100.

Giuseppe Rossi i Dante Fizialetti – Stanguellini S 1100.

Giuseppe Rossi i Dante Fizialetti – Stanguellini S 1100.

Mille Miglia 1951

Lamberto Grolla i Luciano Monteferrario – Lancia Aurelia B20.

Dorino Serafini i Ettore Salani – Ferrari 340 America Barchetta Touring.

Dorino Serafini i Ettore Salani – Ferrari 340 America Barchetta Touring.

Eugenio Castellotti i Giuseppe Rota – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.

Eugenio Castellotti i Giuseppe Rota – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.

Giannino Marzotto i Marco Crosara – Ferrari 212 Export Berlinetta Fontana.

Giannino Marzotto i Marco Crosara – Ferrari 212 Export Berlinetta Fontana.

Macchieraldo i Campigotto – Fiat 1100.

Macchieraldo i Campigotto – Fiat 1100.

Luigi Villoresi i Piero Cassani – Ferrari 340 America Berlinetta Vignale.

Luigi Villoresi i Piero Cassani – Ferrari 340 America Berlinetta Vignale.

Na tegoroczny wyścig Ferrari wyprodukowało 4 nowe samochody 340 Ameryka. Trzy modele Touring Barchetta dostali Ascari, Serafiini i Vittorio Marzotto. Czwarty Vignale Sport Tourer otrzymał Villoresi. Gigi powrócił do samochodu z dachem, aczkolwiek z dużymi oporami gdyż twierdził że Mille można wygrać tylko w otwartym samochodzie. Z drugiej strony lepiej spędzić 13 godzin w samochodzie z dachem gdzie po prostu jest dużo ciszej i przyjemniej. W końcu Gigi Villoresi wygrywa tegoroczne Mille Miglia.
Trasa tegorocznego wyścigu została ponownie zmieniona. Z Breści do Rzymu była taka sama jak w 1950r, dalej z Rzymu do Florencji przejeżdżała przez Viterbo i Siene. Aby przyciągnąć więcej zawodników powstało 11 klas, co nie ułatwiało pracy komisji technicznej. Pogoda była zdecydowanie gorsza niż przed rokiem. Po pierwszych kilometrach wyścigu prowadził Gianino Marzotto w prywatnym Ferrari 212. Alberto Ascari (Ferrari) miał wypadek już 16 mil od Brescii, kiedy to oślepiony reflektorami z bocznej drogi wypadł z trasy i uderzył w grupę widzów. Jeden z nich – miejscowy lekarz – poniósł śmierć na miejscu. Po tym wypadku kierowcy postawiono zarzut o nieumyślne spowodowanie śmierci. Sprawa sądowa ciągnęła się przez 3 lata. W końcu kierowca został oczyszczony z zarzutów. Po tym tragicznym wypadku Ascari postanowił nie ścigać się więcej w Mille Miglia.   Ferrari Ravenny Marzotto uzyskało 5 minut przewagi nad znacznie mocniejszym Ferrari Villoresi. Wydawało się że ten mały samochód jest idealny do panujących warunków. Jednak będąc w okolicach Senigalli kierowca usłyszał donośne stuki pochodzące z tyłu. Obawiając się awarii mechanizmu różnicowego, kierowca postanowił zjechać do wsi i dokładnie sprawdzić co się stało. Sprawdzenie rękami opon nic nie dało i aczkolwiek niechętnie Marzotto postanowił wycofać się z wyścigu. Później Marzotto żartował że wycofał się w tym punkcie, ponieważ Senigallia słynęła z bulionu rybnego i smażonych krewetek. W fabryce stwierdzono że przyczyną stukania była jedna z opon.

Klasyfikacja generalna.

1. Luigi Villoresi / Piero Cassani (I) – Ferrari 340 America Berlinetta Vignale. 12h50:18
2. Giovanni Bracco / Umberto Maglioli (I) – Lancia Aurelia B20.  13h10:14
3. Piero Scotti / A.Ruspaggiari (I) – Ferrari 212 Export spider Motto.  13h22:04
4. Paolo Marzotto / Marino Marini (I) – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.  13:30:48
5. “Ippocampo” (I) / N.Mori – Lancia Aurelia B20.  13h47:30
6. Felice Bonetto / Casnaghi (I) – Alfa Romeo 412 Spider Vignale.  13h49:35
7. Valenzano / Luigi Maggio (I) – Lancia Aurelia B20.  13h50:00
8. Luigi Fagioli / Vincenzo Borghi (I) – Osca MT4 1100.  13h52:35
9. Franco Cortese / L.Tagni (I) – Frazer Nash Le Mans Replica.  14h06:28
10.Franco Bordoni (I) / Serbelloni – Osca MT4 1100.  14h06:49
11.Tommy Wisdom / Anthony Hume (GB) – Aston Martin DB2 berlinetta.  14h07:41
12.Giulio Cabianca / Luigi Zanelli (I) – Osca MT4 1100.  14h07:42
13.Giuseppe Rossi / Dante Fizialetti (I) – Stanguellini S 1100.  14h10:09
14.Dino Bassi / „Nicolich” – Lancia Aurelia B20.  14h11:25
15.Salvatore Ammendola (I) / Pinzero – Ferrari 195 Inter Berlinetta Motto.  14h13:42
16.Lamberto Grolla / Luciano Monteferrario (I) – Lancia Aurelia B20.  14h16:10
17.Franco Cornacchia (I) / Guido Mariani – Ferrari 212 Export Berlinetta Vignale.  14h17:27
18.Luigi Bellucci / Alfredo Colucci (I) – Lancia Aurelia B21.  14h17:47
19.Paolo Settimio Soprani (I) / O.Pacini – Osca MT4 1100.  14h24:18
20.Giuseppe Pagani (I) / Comotti – Osca MT4 1100.  14h28:46
21.L.Masseroni / Riccardo Vignolo (I) – Ferrari 166 MM Berlinetta Touring LM. 14h34:05
22.Ferruccio Musitelli / Giulio Musitelli (I) – Cisitalia 202B berlinetta.  14h34:34
23.Emilio Christillin (I) / E.Giolino – Lancia Aurelia.  14h36:20
24.Enrico Anselmi / Luciano Gianni (I) – Lancia Aurelia.  14h42:45
25.Roberto Vallone / Franco Meloni (I) – Lancia Aurelia.  14h45:56
26.Piero Carini / Roberto Gandini (I) – Lancia Aurelia.  14h53:50
27.Carlo Croce / L.Castello (I) – Lancia Aprilia.  14h55:56
28.Emilio Romano / Ottavio Guarducci (I) – Ferrari 166 SC passocorto.  14h57:25
29.Mario Porrino / Antonio Savio (I) – Maserati A6 GCS.  14h57:30
30.Donald Healey / Geoffrey Healey (GB) – Nash Healey 3850.  15h05:30
31.E.Sculati / Giorgio Massai – Lancia Aprilia.  15h07:01
32.F.Mosters / Carlo Castelbarco (I) – Lancia Aurelia B20.  15h09:30
33.A.Bruni / Siena – Cisitalia 202.  15h17:47
34.Angelo Bettinazzi / E.Magliorini (I) – Stanguellini S 1100.  15h17:54
35.Luigi Zannini (I) / D.Bertozzo – Fiat Giannini Pasqualin.  15h25:28
36.Giuseppe Coriasco / L.Gamerro (I) – Fiat.  15h28:24
37.Roberto Sgorbati / Giuseppe Sgorbati (I) – Lancia Aprilia.  15h28:29
38.Alfonso Rolfo (I) / F.Valla – Fiat 1100 S berlina.  15h28:35
39.G.Margotti / Sacchiero – Lancia Aprilia.  15h30:58
40.Gianfranco Stanga / Camillo Stanga (I) – Fiat Giannini.  15h36:03
41.M.Moroni / Carta – Fiat.  15h37:31
42.Enrico Adanti (I) / R.Rubbiani – Fiat Sighinolfi Ermini.  15h39:41
43.Gino D’Angeli (I) / Giovanni Camporese – Lancia Aprilia.  15h42:12
44.F.Serenelli / D.Serenelli – Fiat 1100 S.  15h44:18
45.M.Rossi / Bruno Cambini (I) – Lancia Aprilia.  15h46:43
46.Marino Brandoli / Vittorio Mazzonis – Fiat Marino.  15h47:54
47.Araldo Sassone / G.Buccellati – Fiat.  15h48:14
48.Ferdinando Gatta / Guido Martino (I) – Lancia Aprilia.  15h49:30
49.Paolo Petrobelli / Evelino Cremonesi (I) – Lancia Aurelia.  15h49:42
50.Eugenio Castellotti / Giuseppe Rota (I) – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.  15h50:08
51.A.Chieregato / Gian Paolo Volpini (I) – Lancia Aprilia. 15h53:06
52.S.Pernigotti / L.Da Fano – Lancia Aurelia.  15h53:12
53.Duberti / G.Canepa – Lancia Aurelia B21.  15h53:43
54.Astolfo Bertolucci / B.Bertolucci – Fiat Ermini.  15h56:26
55.O.Monaco / Saverio Fortuna (I) – Fiat 1400.  16h00:51
56.Scopigno / O.Ronchi – Fiat.  16h01:16
57.Zugni Tauro / L.Bortolon – Fiat.  16h01:38
58.G.Rubagotti / Vittorio Bulgarini – Cisitalia 202.  16h03:33
59.Mario Andreini (RA) / O.Quercioli – Fiat 1100.  16h03:49
60.Achille Fona / U.Fossa – Fiat.  16h03:52
61.Umberto Bini/ Carlo Lucini (I) – Fiat Faccioli.  16h05:13
62.Emilio Carnevalli / Sergio Carnevalli – Fiat Carnevalli.  16h07:04
63.P.Notaro / Bressan – Fiat.  16h08:04
64.Paolo Pineschi / G.Nasi – Lancia Aprilia.  16h16:28
65.Giuseppe Bobocca / Bruno Cavallo (I) – Fiat 1100.  16h20:18
66.Simonazzi / Farioli – Lancia Aurelia.  16h21:39
67.Armando Bevilacqua / N.Nascetti – Fiat 1100 E.  16h22:02
68.C.Grisoni / Adolfo Quadranti – Fiat 1400.  16h22:19
69.Bruno Venezian / Achille Albarelli (I) – Stanguellini S750.  16h25:46
70.Gaetano Sani / Guglielmo Masi (I) – Fiat 1100.  16h28:02
71.C.Brocchi / A.Gardini – Fiat 1100 S berlinetta.  16h29:50
72.Sergio Ferraguti (I) / Guido Faido – Fiat 750 Zagato.  16h31:32
73.Umberto Cagli / Fabrizio Serena di Lapigio (I) – Fiat 1100 B.  16h33:45
74.O.Cravotto / M.Reynaldi (I) – Fiat.  16h34:31
75.Donato Cetera / A.Cetera – Fiat 1100.  16h35:14
76.Paolo Pagani / Franchi (I) – Lancia Ardea.  16h39:12
77.M.Longoni / S.Cassinelli – Lancia Aprilia.  16h40:28
78.Mario Damonte / L.Calligaro (I) – Fiat 1100 S berlinetta.  16h40:59
79.Coda / Canali – Lancia Ardea.  16h41:000
80.Armando Pasqualin / Colosio – Fiat Pasqualin.  16h43:50
81.F.Spinotti / John Walters – Fiat 1100.  16h44:23
82.E.Frera / Emilio Bolognesi – Fiat 1100.  16h44:54
83.Fileno D’Angelo / Mario D’Angelo – Stanguellini GT 1100 berlinetta Bertone. 16h45:50.
84.Ariele / Alessandro Chieco (I) – Fiat 1400.  16h46:08
85.C.Bonini / Piero Moscatelli (I) – Fiat.  16h47:55
86.Pompeo Bianchedi / A.Fontana – Cisitalia 202.  16h48:01
87.Giampiero Segafredo / E.Segafredo – Lancia Ardea.  16h51:39
88.Pietro Laureati / E.Troiani (I) – Fiat.  16h52:20
89.Oreste Fezzardi (I) / Novelli – Fiat 1100.  16h54:26
90.Alberico Cacciari (I) / Yvonne Simon (F) – Ferrari 166 MM spider Vignale.  16h56:12
91.A.Azzolina / Beretta – Fiat Stanguellini berlinetta Bertone.  16h56:33
92.G.M.Ferrari / Elie Bayol (F) – Panhard Dyna.  16h57:42
93.Aurelio Pellegrini (I) / F.Muratti – Fiat 1100.  16h59:23
94.Aprile Palmer (I) / Z.Ferravazzi – Ferrari 166 MM Barchetta Touring.  16h59:24
95.Sonio Coletti Perucca / W.Piccolo – Lancia Aprilia.  16h59:28
96.Aldo Soprani / Zani – Fiat 1100.  17h08:41
97.Dario Lunghi / E.Petreni – Fiat.  17h08:59
98.C.Renzi / G.Re – Lancia Ardea.  17h12:38
99.Giuseppe Attanasio / V.Dosetti – Fiat 1100.  17h13:23
100.Oreste Mantovani (I) / Berera – Fiat 1100.  17h15:05
101.Giovanni Tinelli / Romei – Fiat 1100 B.  17h16:52
102.Vittorio Annoni (I) / Citterio – Fiat 1100 S berlinetta.  17h17:15
103.Medarno / Merli Salvarani – Fiat 1100.  17h22:02
104.Luc Descollanges / Marc Gignoux (F) – Panhard Dyna.  17h27:17
105.Giovanni Barracco (I) / P.M.Guattieri – Fiat 1100.  17h28:10
106.B.Boldrini / Giacomo Camponi (I) – Giaur.  17h29:58
107.Attilio Brandi / Nello Taddei (I) – Fiat 1100 E.  17h31:15
108.D.Pulidori / Otello Biagiotti (I) – Fiat Giannini.  17h32:30
109.A.Bianchi / S.Avetta – Panhard Dyna.  17h35:07
110.F.Motta / L.Bersano – Lancia Aprilia.  17h35:20
111.Betty Stapleton / Ernest Stapleton (GB) – Aston Martin Spa Special.  17h39:17
112.Bruno Mazzi / G.Dall’Ora – Fiat 500.  17h43:29
113.H.Gunzenhauser / Harry Merkel (D) – Panhard Dyna.  17h47:13
114.G.Beccaro / B.Beccaro – Lancia Aprilia.  17h48:37
115.P.Brambilla / E.Fusetti – Fiat 750 Zagato.  17h50:13
116.A.Grassi / M.Persico – Fiat 1100.  17h51:41
117.A.Ferrazzi / Alberto Gidoni (I) – Fiat 500.  17h57:09
118.E.Nastrucci / E.Lanini – Cisitalia 202.  18h03:30
119.Geo Nosari (I) / Carlo Moser – Renault 4 CV.  18h04:09
120.Alessandro Gialdini / Berlucchi – Fiat 500.  18h05:42
121.Roberto Lippi (I) / M.Panina – Fiat 500.  18h06:11
122.V.Rossi / A.Nardini – Fiat 1100.  18h07:32
123.G.Panzacchi / A.Faccioli – Fiat 500.  18h11:40
124.J.Rachel / Consalvi – Panhard Dyna.  18h13:11
125.Schera / Spada – Fiat.  18h14:43
126.Giacomo Ragnoli / G.B.Milini – Renault 4 CV.  18h16:11
127.G.Cabassi / Capello – Fiat 500 C.  18h17:35
128.Paolo Gravina (I) / M.Migliorini – Ferrari 166 MM.  18h21:08
129.E.Menicagli / S.Marini – Fiat 500.  18h21:19
130.Antonio Colognese / R.Guerresco – Fiat 500.  18h21:45
131.Lippi / G.Albertoni – Fiat 500 C.  18h22:11
132.G.L.Miari / Fabroni Giacomo – Fiat 500.  18h23:26
133.Luigi Zanetti (I) / Giorgio Roverato – Fiat 500 C.  18h23:55
134.Armando Pasqualini / Barbieri – Fiat 1400.  18h24:34
135.Raffaello Matteucci (I) / F.Franciosini – Fiat.  18h24:40
136.Malaguti / Alf Malaguti – Fiat 500.  18h28:51
137.Ivo Pompei (I) / G.Vitali – Fiat 500.  18h30:17
138.D.Cristomanno / G.Halbleib – Panhard Dyna.  18h33:28
139.Ersilio Mandrini (I) / E.Ferraris – Fiat 500.  18h33:32
140.Jean Sandt (F) / E.Serboli – Renault 4CV.  18h37:29
141.Nardi / A.D’Angiulli – Fiat 1100.  18h37:33
142.Luigi Marcolini / F.Brandolin – Lancia Ardea.  18h39:47
143.Luigi Andina / Ortalli – Fiat 500 C.  18h41:24
144.Giacobbe / Casanova – Fiat 1100.  18h45:52
145.R.Ronconi / Bruno Ronconi – Fiat 500 C.  18h47:42
146.F.Fantom / Zonta – Fiat 1100.  18h51:43
147.T.Vistoli / G.Boscaro – Fiat 500 C. 18h53:28
148.Giulio Rollino / A.Rollino – Fiat 500.  18h53:57
149.Emilio Porrino / E.Panciroli – Fiat 500 C.  18h55:11
150.G.Fugini / A.Caimi – Fiat 500.  18h58:42
151.Delo Fravolini (I) / A.Cester – Fiat 500.  18h59:24
152.Lucien Bonnet (F) / J.P.Rudini – Renault 4CV.  19h02:58
153.Ettore Morelli / Armando Morelli – Fiat 500.  19h05:40
154.Mario Avalle (I) / A.Avalle – Fiat Moretti spider.  19h06:50
155.Scaletta / N.Toccangini – Fiat 500 C.  19h14:22
156.Martin / J.Vincis – Panhard Dyna.  19h15:51
157.Edmondo Bucci / Francesco Turolla – Fiat Turolla.  19h16:47
158.Emmanuel Baboin (F) / G.Gay – Panhard Dyna.  19h19:58
159.Michele Giovine / L.Giovine – Fiat 500 C.  19h20:50
160.Alessandro Vici / Rossi – Lancia Ardea derive.  19h26:15
161.M.Pelicelli / Egisto Baistrocchi (I) – Panhard Dyna.  19h40:56
162.A.Gnudi / L.Rambaldi – Fiat 500.  19h45:37
163.G.Ferrero / Bo – Fiat.  19h55:25
164.A.Roubault / O.Malfetti – Renault 4CV.  20h09:12
165.Mario Ravasini / Giuseppe Centenari – Fiat 500.  20h16:26
166.Bianchi / Beaudet – Renault 4CV.  20h32:43
167.A.Comegna / Casarino – Fiat 500.  20h41:41
168.Taramazzo / G.Solari – Fiat 500.  20h41:55
169.Leonello Gelatti / Nino Crivellari – Fiat.  20h56:22
170.Angelo Facchetti / Ettore Facchetti – Fiat 500.  21h22:18
171.C.Rovina / A.Tamai – Fiat 500.  21h24:11
172.M.Cravenzola / Costa – Fiat 500.  21h32:03
173.Mario Dei / I.Marziani – Fiat 500.  24h45:09

Wystartowały 322 załogi, ukończyło 173.

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl