Jesteś tutaj: Strona główna » ZAGRANICA » Rajdy » 1950 » 13 Rallye International des Alpes (F). 12-21.07.1950r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

13 Rallye International des Alpes (F). 12-21.07.1950r.

13 Rajd Alp 1950r

13 Rajd Alp 1950r

Rajd Alp 1950r

Rajd Alp 1950r

Rajd rozegrano na dystansie 3200km ze startem w Marsylii i metą w Nicei. Wśród wielu prób górskich był m.in.przejazd przez Col de Turini. Na starcie stanęło 95 załóg, ukończyło 38.

13 Rallye International des Alpes 1950r

13 Rajd Alp 1950r

13 Rajd Alp 1950r

13 Rajd Alp 1950r

Masset.

13 Rajd Alp 1950r

H.Reichmann - Talbot.

13 Rajd Alp 1950r

J.Sangster i Colonel A.Young - Riley.

13 Rajd Alp 1950r

W.Shepherd - HRG.

13 Rajd Alp 1950r

Turnbull.

13 Rajd Alp 1950r

Sunbeam Talbot 2l.

13 Rajd Alp 1950r

Francois Landon i Landon - Renault 1063.

13 Rajd Alp 1950r

13 Rajd Alp 1950r

Ian Appleyard i Pat Appleyard - Jaguar XK 120.

13 Rajd Alp 1950r

De Pester i Gast - Simca 8.

13 Rajd Alp 1950r

Dyna Panhard.

13 Rajd Alp 1950r

13 Rajd Alp 1950r

13 Rajd Alp 1950r

Ambiance.

13 Rajd Alp 1950r

Jean Paul Colas i Michel Canello - Dyna Panhard.

13 Rajd Alp 1950r.

Di Stefano - Alfa Romeo.

13 Rajd Alp 1950r

Heurtaux.

13 Rajd Alp 1950r

Salvador Fabregas Bas - Simca 1100 coupe.

13 Rajd Alp 1950r

13 Rajd Alp 1950r

13 Rajd Alp 1950r

J.H.Keller - MG.

Klasyfikacja generalna.

1.Ian Appleyard / Pat Appleyard – Jaguar XK 120.

Wyniki.

Klasa 750cm³.
1.Edmond Signoret / Elie Guibourdenche – Dyna Panchard.
2.Guy Lapchin / Charles Plantivaux – Dyna Panhard.
3.Dolf Burgerhout / Henk Sijthof – Dyna Panhard.
4.Michel Grosgogeat / Biagini – Dyna Panhard.
5.Ambert – Dyna Panard.

Klasa 1000cm³.
1.Landon – Renault.
2.Salvador Fabregas Bas – Simca 1100.
3.Vial – Renault.
4.D.W.Price – HRG.
5.Schollemann – Renault.

Klasa 1500cm³.
1.G.Kenk / Harry Zweifel – MG.
2.J.H.Keller – MG.
3.Miani – Simca.
4.Lauga – Simca.
5.W.Shepherd – HRG.
6.Ernest de Regibus – MG.
7.R.Flower – MG.
8.J.Gott – HRG.
9.T.Cunane – MG.
10.J.C.Larminie – MG Midget TD.
11.T.Callendar – Jowett.
12.J.Sangster / Colonel A.Young – Riley.
13.Fumann – MG.

Klasa 2000cm³.
1.George Murray-Frame / John Pearman – Sunbeam Talbot.
2.Norman Garrad – Sunbeam Talbot.
3.Stempert – Citroen.
4.Clarou – Citroen.
5.George Hartwell – Sunbeam Talbot.
6.D.Perring – Sunbeam Talbot.
7.G.Turnbull – Sunbeam Talbot.
8.K.Ross – Lea Francis.

Klasa 3000cm³.
1.Di Stefano – Alfa Romeo.

Klasa open.
1.Ian Appleyard / Pat Appleyard – Jaguar XK 120.
2.F.Bulto Marques – Bentley.
3.S.Barslay – Jaguar.
4.S.Ginn – Allard.

Nie ukończyli m.in:
Jean-Paul Colas / Michel Canello - Dyna Panhard.        
J.Masset / Louis Pons - Dyna Panhard.        
Maurice Gatsonides - Sunbeam Talbot.        
H.P.Brauner - MG Midget.        
N.Mayer - MG.
G.Gautruche - Citroen.            
Leonard Potter - Allard.
C.Fothergill - Riley.            
N.Black - Riley.
G.Wilkins - Healey Silverstone.    
E.Wadsworth - Healey.
L.O.Bartlett - Healey.
J.Frye - Lea Francis.
O'Hara Moore - Bristol.    
Tommy Wisdom - Hillman Minx.
J.Richmond - HRG.
R.Ross - HRG.
H.Epps - HRG.
W.Gerlach - Panhard.
Y.Lesur - Simca 8.
A.Lago - Talbot.
H.Reichmann - Talbot.
J.B.Lefebvre - Veritas.


Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl