Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1966 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 26 Rajd Polski. 2 eliminacja. 3-6.08.1966r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

26 Rajd Polski. 2 eliminacja. 3-6.08.1966r.

26 Rajd Polski 1966r

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.

Baza rajdu: Kraków. Komandor: Mieczysław Kamieński.
Dystans: 2939 km, w tym 22 odcinków specjalnych, 2 próby szybkości górskiej, 2 próby szybkości płaskiej (łącznie 279 km prób sportowych).
Próby sportowe:
- I etap (4-5.08): SP 1: Kraków - lotnisko, OS 1: Gródek, OS 2: Wola Justowska, OS 3: Żegocina - Młynne, OS 4: Berest, OS 5: Wierch - Poroniec, OS 6: Kamesznica, OS 7: Kamesznica, SG 1: Równica;
- II etap (5-6.08): OS 8: Rościszów - Walim, OS 9: Wolibórz, OS 10: Złoty Stok, OS 11: Zieleniec (szczyt), SG 2: Kudowa Zdrój, OS 12: przed Karłowem, OS 13: Włodowice, OS 14: Rościszów, SP 2: Wałbrzych (5 okr.), OS 15: Jarkowice, OS 16: Walim, OS 17: Jodłownik, OS 18: Radków, OS 19: za Lewinem, OS 20: Złoty Stok, OS 21: Żebraczka - Berest, OS 22: Młynne - Żegocina.
Pogoda: deszcz

Lista zgłoszeń.

Grupa I. Klasa 2 (1001-1600cm³).
Nr.1. Yuriy Lesovskiy / Karol Sotsnov (SU) – Moskwicz 408.
Nr.2. Krzysztof Bross / Jerzy Kuczera – Volkswagen 1200.
Nr.3. Arnold Dambis / Juris Snikers (SU) – Moskwicz 408.
Nr.4. Marian Rogoziński / Stanisław Dalka – Volkswagen 1300.
Nr.5. Lev Shuvalov / Tadas Banis – Moskwicz.
Nr.6. Stanisław Żelazny / Wojciech Ondraczek – Volkswagen 1200.
Nr.7. Krzysztof Komornicki / Ryszard Grychtoł – Morris Mini Cooper.
Nr.8. Ryszard Nowicki / Mieczysław Sochacki – Ford Cortina Lotus.
Nr.9. Vadim Yegorov / Vladimir Danilchev (SU) – Moskwicz.
Nr.10. Andrzej Nytko / Jan Wojczaczek – Fiat 1300.
Nr.11. Henryk Ruciński / Zbigniew Łagutko – Ford Cortina Lotus.
Nr.12. Ksawery Frank / Andrzej Zieliński – Volkswagen 1200.


Grupa I. Klasa 3 (1601-2500cm³).
Nr.15. B.Mioduska / T.Kubis – Warszawa M20.
Nr.16. Jan Wolski / Aleksander Strzemieczny – BMW 1800.
Nr.17. Dieter Lambart / Wolf Rüdiger Zink (D) – Opel Rekord.
Nr.18. Lyudvik Kirge / Yuris Kaasik (SU) – Wołga Gaz M21.
Nr.19. Dmitriy Borisov / Uldis Madrevic (SU) – Wołga Gaz M21.
Nr.20. Antoni Weiner / Jan Karel – Volvo 122 S.
Nr.21. Sergey Simonyan / Bronjus Balchunas (SU) – Wołga Gaz M21.
Nr.22. Vizma Reshetnik / Razma Kalnin (SU) – Wołga Gaz M21.
Nr.24. Tadeusz Bielański / Jacek Łucyszyn – Warszawa M 20.
Nr.25. Stanisław Stolarski / Stefan Munchberg – Ford Taunus.


Grupa II. Klasa 2 i 3 (1001-2500cm³).
Nr.29. Rauno Aaltonen (SF) / Henry Liddon (GB) – BMC Mini Cooper S.
Nr.30. Norbert Suppert / Hannelore Wirth (D) – Glas 1304.
Nr.31. Douglas Harris / Zbigniew Fabierkiewicz (GB) – BMC Mini Cooper S.
Nr.32. Ivan Mičik / Augustin Lacina (CZ) – Tatra 603.
Nr.33. Ove Andersson / Rolf Dahlgren (S) – Lancia Flavia.
Nr.34. Adolf Veřmiřovsky / Stanislav Hajdušek (CZ) – Tatra 603.
Nr.35. Rene Trautmann / Claudine Bouchet Trautmann (F) – Lancia Flavia.
Nr.36. Bent Jensen / Otto Kristensen (DK) – Ford Taunus.
Nr.37. Timo Mäkinen (SF) / Paul Easter (GB) – BMC Mini Cooper S.
Nr.38. Roger Clark / Brian Melia (GB) – Ford Cortina Lotus.
Nr.39. Leo Cella / Luciano Lombardini (I) – Lancia Flavia.
Nr.40. Ryszard Ciechulski / Wiesław Mrówczyński – Renault 8.


Grupa II. Klasa 1 (do 1000cm³).
Nr.45. Sobiesław Zasada / Ewa Zasada – Steyr Puch 650 TR.
Nr.46. Kurt Otto / Wolfgang Strehlow (DDR) – Wartburg 312.
Nr.47. Willi Wint / Heiko Henneking (D) – Opel Kadett.
Nr.48. Jerzy Bednarski / Jan Soczek – Steyr Puch.
Nr.49. Brian Culcheth / Johnstone Syer (GB) – Austin Mini Cooper S 1000.
Nr.50. Vittorio Pene / Romano Ramolno (I) – Fiat Abarth 1000 TC.
Nr.51. Werner Jäger / Egon Culmbacher (DDR) – Wartburg 312.
Nr.52. Kurt Rüdiger / Günther Gries (DDR) – Wartburg 312.
Nr.53. Marek Varisella / Tadeusz Truchel – Syrena 104.
Nr.54. Günter Rüttinger / Paul Thiel (DDR) – Wartburg 312.
Nr.55. Czesław Wodnicki / Adam Wędrychowski – Steyr Puch 650 TR.
Nr.56. Tony Fall / Atis Krauklis (GB) – BMC Mini Cooper S 1000.
Nr.57. Istvan Holles / Istvan Hemes (H) – Steyr Puch 650 TR.
Nr.59. Jaroslav Suster / Vojtech Rieger (CS) – Škoda 1000 MB.
Nr.60. Wiesław Mrówczyński / Janusz Kiljańczyk – Škoda 1000 MB.
Nr.61. Liebl / Bachmann (D) – DKW 850.
Nr.62. Wincenty Zbierkowski / Henryk Kalinowski – Syrena 103.
Nr.63. Adam Smorawiński / Mieczysław Biliński – Škoda 1000 MB.
Nr.64. Zdenka Kodrnja / Ksenija Vidović (YU) – Morris 850.
Nr.65. Jerzy Dobrzański / Czesław Murawski – BMW 700 coupe Sport.
Nr.66. Vladimir Křelina / Karel Stehlik (CZ) – Škoda 1000 MB.
Nr.67. Zdenĕk Kec / Vaclav Peer (CZ) – Škoda 1100 MB.
Nr.68. Mieczysław Spychalski / Henryk Mandera – Wartburg 1000.
Nr.69. Kazimierz Jaromin / Janusz Zemła – Škoda 1000 MB.
Nr.70. Aleksander Oczkowski / Jan Apathy – Trabant 601.
Nr.71. Henryk Krakowczyk / Zbigniew Malinowski – Wartburg 1000.
Nr.73. Jerzy Strasz / Andrzej Strasz – Wartburg 1000.
Nr. 74. Marian Skiendzielewski / Janusz Roszko – Wartburg 1000.
Nr.75. Otto Bartkowiak / Jarosław Przybyła – Zastava.
Nr. 76. Attila Ferjancz / Istvan Rusznyak (H) – Wartburg 1000.
Nr. 77. Julian Robak / Edmund Oprocha – Wartburg 1000.

 

Leo Cella i Luciano Lombardini – Lancia Flavia. (Motor 34 / 1966).

Leo Cella i Luciano Lombardini – Lancia Flavia. (Motor 34 / 1966).

Andrzej Nytko i Jan Wojczaczek – Fiat 1300.

Andrzej Nytko i Jan Wojczaczek – Fiat 1300.

Nr.8.Ryszard Nowicki i Mieczysław Sochacki – Ford Cortina Lotus, nr.20.Jan Karel i Antoni Weiner – Volvo 122S.

Nr.8.Ryszard Nowicki i Mieczysław Sochacki – Ford Cortina Lotus, nr.20.Jan Karel i Antoni Weiner – Volvo 122S.

Nr.37.Timo Makinen i Paul Easter – BMC Mini Cooper S, nr.45.Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Steyr Puch 660 TR.

Nr.37.Timo Makinen i Paul Easter – BMC Mini Cooper S, nr.45.Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Steyr Puch 660 TR.

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.

(Motor 35 / 1966 – foto Bogusław Koperski)

(Motor 35 / 1966 – foto Bogusław Koperski)

52 samochody wystartowały do rajdu. (Motor 34 / 1966)

52 samochody wystartowały do rajdu. (Motor 34 / 1966)

Ostatnie chwile przed startem Sobiesława Zasady.

Ostatnie chwile przed startem Sobiesława Zasady.

Timo Makinen i Paul Easter.

Timo Makinen i Paul Easter.

Andrzej Nytko i Jan Wojczaczek – Fiat 1300.

Andrzej Nytko i Jan Wojczaczek – Fiat 1300.

Roger Clark i Brian Melia – Ford Lotus Cortina.

Roger Clark i Brian Melia – Ford Lotus Cortina.

Andrzej Nytko i Jan Wojczaczek – Fiat 1300. (Motor 34 / 1966)

Andrzej Nytko i Jan Wojczaczek – Fiat 1300. (Motor 34 / 1966)

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Steyr Puch 660 TR.

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Steyr Puch 660 TR.

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.

Rajd Polski 1966r

Nr.34. Adolf Veřmiřovsky i Stanislav Hajdušek – Tatra 603.

Tony Fall i Attis Krauklis – BMC Mini Cooper S.

Tony Fall i Attis Krauklis – BMC Mini Cooper S.

Rauno Aaltonen i Henry Liddon – BMC Mini Cooper S.

Rauno Aaltonen i Henry Liddon – BMC Mini Cooper S.

Andrzej Nytko i Jan Wojczaczek – Fiat 1300.

Andrzej Nytko i Jan Wojczaczek – Fiat 1300.

Henryk Ruciński i Zbigniew Łagutko – Ford Cortina Lotus. (Motor 34/66)

Henryk Ruciński i Zbigniew Łagutko – Ford Cortina Lotus. (Motor 34/66)

Ludvik Kirge i Juris Kaasik – Wołga M 21. (Motor 34/66)

Ludvik Kirge i Juris Kaasik – Wołga M 21. (Motor 34/66)

Chwila przerwy na przegląd samochodu S.Zasady. (Motor 34 / 1966)

Chwila przerwy na przegląd samochodu S.Zasady. (Motor 34 / 1966)

Z przerwy korzysta również Kazimierz Nytko.

Z przerwy korzysta również Andrzej Nytko.

Ove Andersson i Rolf Dahlgren – Lancia Flavia. Niestety ta Lancia po spotkaniu z drzewem na odcinku pod Krakowem odmówiła potem posłuszeństwa wskutek uszkodzenia gaźnika. (Motor 35 / 1966).

Ove Andersson i Rolf Dahlgren – Lancia Flavia. Niestety ta Lancia po spotkaniu z drzewem na odcinku pod Krakowem odmówiła potem posłuszeństwa wskutek uszkodzenia gaźnika. (Motor 35 / 1966).

Tony Fall i Attis Krauklis – BMC Mini Cooper S. (Motor 34 / 1966).

Tony Fall i Attis Krauklis – BMC Mini Cooper S. (Motor 34 / 1966).

Roger Clark i Brian Melia – Ford Lotus Cortina.

Roger Clark i Brian Melia – Ford Lotus Cortina.

Rauno Aaltonen i Henry Liddon – BMC Mini Cooper S.

Rauno Aaltonen i Henry Liddon – BMC Mini Cooper S.

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Steyr Puch 660 TR.

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Steyr Puch 660 TR.

Steyr Puchem państwa Zasadów opiekował się wielokrotny partner Sobiesława Zasady – Kazimierz Osiński.  (Motor 35 / 1966).

Steyr Puchem państwa Zasadów opiekował się wielokrotny partner Sobiesława Zasady – Kazimierz Osiński. (Motor 35 / 1966).

Timo Makinen i Paul Easter – BMC Mini Cooper S.

Timo Makinen i Paul Easter – BMC Mini Cooper S.

Andrzej Nytko i Jan Wojczaczek – Fiat 1300.

Andrzej Nytko i Jan Wojczaczek – Fiat 1300.

Rauno Aaltonen i Henry Liddon – BMC Mini Cooper S.

Rauno Aaltonen i Henry Liddon – BMC Mini Cooper S.

Dmitrij Borisow i Uldis Madrewicz – Wołga M21. (Works Rally Cars).

Dmitrij Borisow i Uldis Madrewicz – Wołga M21. (Works Rally Cars).

Najsprawniej działała obsługa techniczna BMC. Przy jednym samochodzie kręciło się zwykle dwóch mechaników. (Motor 34 / 1966).

Najsprawniej działała obsługa techniczna BMC. Przy jednym samochodzie kręciło się zwykle dwóch mechaników. (Motor 34 / 1966).

Roger Clark i Brian Melia – Ford Lotus Cortina.

Roger Clark i Brian Melia – Ford Lotus Cortina.

(Motor 34 / 1966).

(Motor 34 / 1966).

Parc ferme

Park ferme

Park ferme

Park ferme

Puchary

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r. 26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r. (Motor 35/66)

(Motor 35/66)

(Wielka pięćdziesiątka – A.Martynkin).

(Wielka pięćdziesiątka – A.Martynkin).

Zwycięzcy rajdu Tony Fall i Attis Krauklis – BMC Mini Cooper S.

Zwycięzcy rajdu Tony Fall i Attis Krauklis – BMC Mini Cooper S.

Sobiesław i Ewa Zasadowie zajęli 3 miejsce.

Sobiesław i Ewa Zasadowie zajęli 3 miejsce.

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.

(Pędzą samochody mijają lata – Jerzy Lis)

(Pędzą samochody mijają lata – Jerzy Lis)

Rajd Polski 1966r

Rajd Polski 1966r

(Rajdowe kroniki - Grzegorz Chmielewski i Janusz Szymanek)

Klasyfikacja  generalna (M.P). (nieoficjalna)

26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.
26 Rajd  Polski. 2 eliminacja.  3-6.08.1966r.

Wystartowało 19 załóg, ukończyło 4.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl