Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1981 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 11 Rajd Elmot. 1 eliminacja. 24-25.04.1981r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

11 Rajd Elmot. 1 eliminacja. 24-25.04.1981r.

11 Rajd Elmot - 1981r

W 1981 roku Rajd Elmot został przeprowadzony pomimo wielkich trudności związanych z kryzysem paliwowym. Po prostu benzyna była reglamentowana a na przydziałowe 20 litrów paliwa, trzeba było czekać w kolejce całą noc. Była to jedyna impraza rajdowa, która doszła do skutku w roku ogłoszenia stanu wojennego. Wszystkie pozostałe Eliminacje, łącznie z dobrze przygotowanym Rajdem Polski, zostały odwołane na 10 dni przed startem.

11 Rajd Elmot - 1981r

11 Rajd Elmot - 1981r

11 Rajd Elmot - 1981r

11 Rajd Elmot - 1981r

11 Rajd Elmot - 1981r

Lista zgłoszeń.

Tylko generalka.
Nr.19. Wiktor Polak / Marcin Osiowski (AP. Stomil Dębica) – Renault 12 Gordini.

Klasa 9-15, grupa 2.
Nr.2. Tomasz Ciecierzyński / Jacek Różański (OBR-FSO) – Polonez 2000.
Nr.11. Andrzej Białowąs / Wojciech Ondraczek (AP.Śląski) – Polonez 2000. (n.w)
Nr.13. Jerzy Kobyliński / Janusz Siniarski Czaplicki (AP.Warszawa) – Polonez 2000. (n.w)
Nr.17. Wacław Janowski / Henryk Krakowczyk  (AP.Dolnośląski) – Polonez 2000.
Nr.20. Ryszard Plucha / Tomasz Szostak (OBR-FSO) – Polonez 2000.
Nr.21. Włodzimierz Janeczek / Janusz Mecheta (AP.Kraków) – Opel Kadett GT/E.

Klasa 8, grupa 2.
Nr.3. Andrzej Koper / Włodzimierz Krzemiński (AP.Warszawa) – Renault 5 Alpine.
Nr.10. Lesław Orski / Stanisław Hałasa (GAMK Budowlani Gdańsk) – Renault 5 Alpine. (n.w)
Nr.15. Ryszard Granica / Jerzy Werner (AK.Rzemieślnik) – Renault 5 Alpine.
Nr.22. Mirosław Krachulec / Marek Kusiak (AP.Częstochowa) – Lada 1600.
Nr.23. Marek Frankowicz / Jarosław Frankowicz (AP.Morski) – Renault 5 Alpine.
Nr.25. Zbigniew Bieniewski / Maciej Furmankiewicz (AP.Warszawa) – Renault 5 Alpine.
Nr.26. Jarosław Paja / Magdalena Stolfa-Paja (AP.Kraków) – Renault 5 Alpine.
Nr.27. Michał Pinis /  ?  (AK.Rzemieślnik) – Polski Fiat 125p/1500. (n.w)
Nr.84. Zbigniew Sternal / Karol Widawski (AP.Dolnośląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.85. Jerzy Pielecha / Andrzej Maresh (AP.Gorzów Wielkopolski) – Polski Fiat 125p/1500. (n.w)

Klasa 4-7, grupa 2.
Nr.24. Tadeusz Betlej / Piotr Wróbel (AP.Kraków) – Renault 5 TS.
Nr.28. Krzysztof Kilka / Stanisław Kilka (AP.Śląski) – Toyota Starlet. (n.w)
Nr.29. Tadeusz Michalak / Zbigniew Jaroszewicz (AK.Rzemieślnik) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.30. Leszek Ziemski / Adam Przyborowski (AP.Dolnośląski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.31. Jerzy Szulc / Leszek Królikowski (AP.Łódź) – Zastava 1100p.
Nr.32. Jerzy Poznański / Andrzej Wojnar (AP.Podlaski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.33. Andrzej Tarwacki / Marek Olejniczak (AP.Dolnośląski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.34. Grzegorz Niśkiewicz / Krzysztof Płachciński (AP.Łódź) – Polski Fiat 125p/ 1300.
Nr.35. Andrzej Mielcarek / Małgorzata Kujawińska-Łasisz (KM Wnogrady) – Zastava 1100p.
Nr.36. Tadeusz Bogusz / Andrzej Iwaszkiewicz (AP.Dolnośląski) – Zastava 1100p. (n.w)
Nr.86. Marek Rada / Ryszard Romanowski (AP.Gorzów Wlkp.) – Polski Fiat 125p/1300.

Klasa 1-3, grupa 2.
Nr.37. Wiesław Cygan / Zdzisław Swaczyna (OBR-FSM) – Polski Fiat 126p. (n.w)
Nr.38. Andrzej Lubiak / Maciej Wisławski (OBR-FSM) – Polski Fiat 126p.
Nr.39. Janusz Szerla / Krzysztof Burzyński (OBR-FSM) – Polski Fiat 126p.
Nr.40. Krzysztof Barański / Tomasz Barański (AP.Łódź)  - Polski Fiat 126p. (n.w)
Nr.41. Jacek Chojnacki / Andrzej Jung (Stomil SGPiS Warszawa) – Polski Fiat 126p.
Nr.42. Aleksander Jochymczyk / Michał Ćwiakowski (AP.Śląski) – Polski Fiat 126p.
Nr.43. Krzysztof Adamski / Andrzej Godula (AP.Kraków) – Trabant 601. (n.w)
Nr.44. Tomasz Stawowczyk / Wojciech Stawowczyk (AP.Kraków) – Polski Fiat 126p. (n.w)
Nr.45. Janusz Włosiński / Waldemar Huczek (AP.Zielona Góra) – Trabant 601.
Nr.46. Jerzy Dyszy / Włodzimierz Abramowicz (AK.Rzemieślnik) – Polski Fiat 126p.
Nr.47. Rajner Szic / Andrzej Szmerdt (AP.Opole) – Polski Fiat 126p.
Nr.87. Marek Ryndak / Janusz Ner (AP.Rzeszów) – Polski Fiat 126p.
Nr.88. Włodzimierz Cierliński / Andrzej Hac (AP.Dolnośląski) – Polski Fiat 126p.
Nr.89. Janusz Kiernicki / Ryszard Zawada (AP.Dolnośląski) – Polski Fiat 126p.

Klasa 9-15, grupa 1.
Nr.9. Jeremi Doria Dernałowicz / Jacek Lisicki (AK.Rzemieślnik) – Opel Kadett GT/E. (n.w)
Nr.48. Andrzej Kleina / Andrzej Woźniak (AP.Wielkopolski) – Opel Kadett GT/E.
Nr.49. Stanisław Wyka / Karol Piekarski (AK.Rzemieślnik) – Ford Escort RS 2000.    

Klasa 8, grupa 1.
Nr.6. Marek Karczewski / Krzysztof Szymczak (AP.Warszawa) – Renault 5 Alpine.
Nr.16. Andrzej Witkowicz / Marek Oziębło (AP.Kraków) – VW Golf GTi.
Nr.50. Adam Masłowiec / Marek Łobaza (AP.Śląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.51. Marek Sadowski / Piotr Modrzejewski (AP.Warszawa) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.52. Stanisław Skrzynecki / Jacek Czayka (AP.Warszawa) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.53. Tadeusz Buksowicz / Stanisław Brzozowski (AP.Warszawa) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.54. Henryk Fabiański / Jerzy Matuszak (AP.Wielkopolski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.55. Marek Gąsecki / Ryszard Zygmunt (GAMK „Budowlani”) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.56. Józef Kus / Jan Lisowski (AP.Kraków) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.57. Eugeniusz Kulawik / Ryszard Dębski (AP.Śląski) – Polonez 1500. (n.w)
Nr.58. Robert Kępka / Jacek Biasion (AP.Śląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.59. Krzysztof Biegesz / Jerzy Zimoń (AP.Śląski) – Polski Fiat 125p/1500. (n.w)
Nr.60. Jan Koniecki / Janusz Ciupa (AP.Śląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.61. Adam Magaczewski /  ?  (AP.Śląski) – Łada 1500. (n.w)
Nr.62. Andrzej Bagiński / Andrzej Rutkiewicz (AP. Morski) – Renault 5 Alpine.
Nr.63. Jan Wojciechowski / Andrzej Wodziński (AK.Rzemieślnik) – Renault 5 Alpine.
Nr.64. Eugeniusz Zarzycki / Dariusz Poletyło (AK.Rzemieślnik) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.65. Kazimierz Leskiw / Józef Łabno (AP.Tarnów) – Polski Fiat 125p/1500. (n.w)
Nr.66. Mariusz Kostrzak / Witold Bogdański (GAMK Budowlani) – Polski Fiat 125p/1500.

Klasa markowa 126p – 650cm³.
Nr.67. Piotr Śnieg / Tomasz Śnieg (AP.Śląski) – Polski Fiat 126p.
Nr.68. Henryk Pinis / Robert Kosacki (AP.Beskidzki) – Polski Fiat 126p.
Nr.69. Marcin Zoll / Marek Jaczewski (AP.Warszawa) – Polski Fiat 126p.
Nr.70. Krzysztof Winkowski / Paweł Gregorczyk (AP.Warszawa) – Polski Fiat 126p.
Nr.71. Zdzisław Skrętkowicz / Janusz Skrętkowicz (AP.Śląski) – Polski Fiat 126p.
Nr.72. Robert Gościniak / Andrzej Michalik (Stomil SGPiS) – Polski Fiat 126p/
Nr.73. Gustaw Nosek / Zbigniew Głuś (AP.Kraków) – Polski Fiat 126p.
Nr.74. Juliusz Szulc / Tytus Tuszyński (AK.Rzemieślnik) – Polski Fiat 126p.
Nr.75. Stanisław Kozłowski / Włodzimierz Landau (AP.Opole) – Polski Fiat 126p.
Nr.76. Maciej Florczyk / Beata Godula (AP.Kraków) – Polski Fiat 126p.
Nr.77. Jacek Jędraski / Adam Mazurek (AP.Śląski) – Polski Fiat 126p.
Nr.78. Robert Gryczyński / Janusz Lorenz (AP.Śląski) – Polski Fiat 126p.
Nr.79. Krzysztof Knobloch / Arkadiusz Goryl (AP.Cieszyn) – Polski Fiat 126p.

Klasa markowa 126 – 600cm³.
Nr.80. Konstanty Kawardzis / Jerzy Panicz (AP.Dolnośląski) – Polski Fiat 126p.
Nr.81. Krzysztof Sanecznik / Marian Nowak (AP.Śląski) – Polski Fiat 126p.
Nr.82. Grzegorz Malinowski / Krzysztof Żubrowicz (AP.Warszawa) – Polski Fiat 126p.
Nr.83. Krzysztof Łudzień / Zbigniew Dziadkowiec (AP.Kraków) – Polski Fiat 126p.

Rajd Elmot - 1981r

Klasyfikacja generalna.

1. Tomasz Ciecierzyński / Jacek Różański – Polonez 2000.  2h:14,19
2. Andrzej Koper / Włodzimierz Krzemiński – Renault 5 Alpine. -2’06”
3. Ryszard Plucha / Tomasz Szostak – Polonez 2000.  -2’26”
4. Marek Karczewski / Krzysztof Szymczak – Renault 5 Alpine.  -8’00”
5. Ryszard Granica / Jerzy Werner – Renault 5 Alpine.  -12’14”
6. Andrzej Witkowicz / Marek Oziębło – VW Golf GTi.  -13’59”
7. Mirosław Krachulec / Marek Kusiak – Lada 1600.  -15’39”
8. Jan Wojciechowski / Andrzej Wodziński – Renault 5 Alpine.  -17’39”
9. Adam Masłowiec / Marek Łobaza – Polski Fiat 125p/1500.  -18’18”
10. Stanisław Skrzynecki / Jacek Czayka – Polski Fiat 125p/1500.  -21’39”
11. Tadeusz Betlej / Piotr Wróbel – Renault 5 TS.  -22’17”
12. Mariusz Kostrzak / Witold Bogdański – Polski Fiat 125p/1500.  -22’24”
13. Marek Sadowski / Piotr Modrzejewski – Polski Fiat 125p/1500.  -23’12”
14. Andrzej Kleina / Andrzej Woźniak – Opel Kadett GT/E.  -23’54”
15. Wacław Janowski / Henryk Krakowczyk – Polonez 2000.  -24’42”
16. Grzegorz Niśkiewicz / Krzysztof Płachciński – Polski Fiat 125p/ 1300.  -26’39”
17. Eugeniusz Zarzycki / Dariusz Poletyło – Polski Fiat 125p/1500.  -27’16”
18. Jan Koniecki / Janusz Ciupa – Polski Fiat 125p/1500.  -28’39”
19. Jerzy Szulc / Leszek Królikowski – Zastava 1100p.  -29’34”
20. Andrzej Tarwacki / Marek Olejniczak – Polski Fiat 125p/1300.  -29’38”
21. Marek Gąsecki / Ryszard Zygmunt – Polski Fiat 125p/1500.  -31’44”
22. Henryk Fabiański / Jerzy Matuszak – Polski Fiat 125p/1500.  -42’58”
23. Henryk Pinis / Robert Kosacki – Polski Fiat 126p.  -43’40”
24. Marcin Zoll / Marek Jaczewski – Polski Fiat 126p.  -47’45”
25. Rajner Szic / Andrzej Szmerdt – Polski Fiat 126p.  50’27”
26. Maciej Florczyk / Beata Godula – Polski Fiat 126p.  56’14”
27. Juliusz Szulc / Tytus Tuszyński – Polski Fiat 126p.  56’59”
28. Leszek Ziemski / Adam Przyborowski – Polski Fiat 125p/1300.  -57’56”
29. Zbigniew Sternal / Karol Widawski – Polski Fiat 125p/1500.  -1h00’37”
30. Krzysztof Łudzień / Zbigniew Dziadkowiec – Polski Fiat 126p.  -1h01’11”
31. Jerzy Poznański / Andrzej Wojnar – Polski Fiat 125p/1300.  -1h06’31”
32. Jacek Chojnacki / Andrzej Jung – Polski Fiat 126p.  -1h07’24”
33. Jacek Jędraski / Adam Mazurek – Polski Fiat 126p.  -1h07’52”
34. Marek Ryndak / Janusz Ner – Polski Fiat 126p.  -1h17’30”
35. Józef Kus / Jan Lisowski – Polski Fiat 125p/1500.  -1h26’00”
36. Janusz Kiernicki / Ryszard Zawada – Polski Fiat 126p.  -1h32’35

Wystartowało 66 załóg, ukończyło 36.

Wyniki.

Klasa 9-15, grupa 2.
1. Tomasz Ciecierzyński / Jacek Różański – Polonez 2000.  2h:14,19
2. Ryszard Plucha / Tomasz Szostak – Polonez 2000.  2h16,45
3. Wacław Janowski / Henryk Krakowczyk – Polonez 2000.  2h39’01”

Klasa 9-15, grupa 1.
1. Andrzej Kleina / Andrzej Woźniak – Opel Kadett GT/E.  2h38’13”

Klasa 8, grupa 2.
1. Andrzej Koper / Włodzimierz Krzemiński – Renault 5 Alpine.  2h16’25”
2. Ryszard Granica / Jerzy Werner – Renault 5 Alpine.  2h26’33”
3. Mirosław Krachulec / Marek Kusiak – Lada 1600.  2h29’58”
4. Zbigniew Sternal / Karol Widawski – Polski Fiat 125p/1500.  3h14’56”

Klasa 8, grupa 1.
1. Marek Karczewski / Krzysztof Szymczak – Renault 5 Alpine.  2h22’19”
2. Andrzej Witkowicz / Marek Oziębło – VW Golf GTi.  2h28’18”
3. Jan Wojciechowski / Andrzej Wodziński – Renault 5 Alpine.  2h31’58”
4. Adam Masłowiec / Marek Łobaza – Polski Fiat 125p/1500.  2h32’37”
5. Stanisław Skrzynecki / Jacek Czayka – Polski Fiat 125p/1500.  2h35’58”
6. Mariusz Kostrzak / Witold Bogdański – Polski Fiat 125p/1500.  2h36’43”
7. Marek Sadowski / Piotr Modrzejewski – Polski Fiat 125p/1500.  2h37’31”
8. Eugeniusz Zarzycki / Dariusz Poletyło – Polski Fiat 125p/1500.  2h41’35”
9. Jan Koniecki / Janusz Ciupa – Polski Fiat 125p/1500.  2h42’58”
10. Marek Gąsecki / Ryszard Zygmunt – Polski Fiat 125p/1500.  2h46’03”
11. Henryk Fabiański / Jerzy Matuszak – Polski Fiat 125p/1500.  2h57’17”
12. Józef Kus / Jan Lisowski – Polski Fiat 125p/1500.  3h40’19”

Klasa 4-7, grupa 2.
1. Tadeusz Betlej / Piotr Wróbel – Renault 5 TS.  2h36’36”
2. Grzegorz Niśkiewicz / Krzysztof Płachciński – Polski Fiat 125p/ 1300.  2h40’58”
3. Juliusz Szulc / Tytus Tuszyński – Polski Fiat 126p.  2h43’53”
4. Andrzej Tarwacki / Marek Olejniczak – Polski Fiat 125p/1300.  2h43’57”
5. Leszek Ziemski / Adam Przyborowski – Polski Fiat 125p/1300.  3h12’15”
6. Jerzy Poznański / Andrzej Wojnar – Polski Fiat 125p/1300.  3h20’50”

Klasa 1-3, grupa 2.
1. Rajner Szic / Andrzej Szmerdt – Polski Fiat 126p.  3h04’46”        

Klasa 1-2, grupa 2.
1. Jacek Chojnacki / Andrzej Jung – Polski Fiat 126p.  3h21’43”
2. Marek Ryndak / Janusz Ner – Polski Fiat 126p.  3h31’49”
3. Janusz Kiernicki / Ryszard Zawada – Polski Fiat 126p.  3h46’54”

Klasa markowa 126-650.
1. Henryk Pinis / Robert Kosacki – Polski Fiat 126p.  2h58’00
2. Marcin Zoll / Marek Jaczewski – Polski Fiat 126p.  3h02’04”
3. Maciej Florczyk / Beata Godula – Polski Fiat 126p.  3h10’33”
4. Juliusz Szulc / Tytus Tuszyński – Polski Fiat 126p.  3h11’18”
5. Jacek Jędraski / Adam Mazurek – Polski Fiat 126p.  3h22’11”

Klasa markowa 126-600.
1. Krzysztof Łudzień / Zbigniew Dziadkowiec – Polski Fiat 126p.  3h15’30”


Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl