Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1975 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 8 Rajd Kormoran. 1 eliminacja. 29-30.04.1975r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

8 Rajd Kormoran. 1 eliminacja. 29-30.04.1975r.

Baza rajdu: Olsztyn
Dystans: 750 km, w tym 21 odcinków specjalnych (o łącznej długości 176 km) i 1 próba wyścigowa (10 km).
1. Etap
OS0 SW-1 Olsztyn (4x2,5 km) 10.00 km 29.04.1975 16:30
OS1 Jaroty - Bartąg X 6.00 km.   
OS2 Wilkowo -Elgnówko - Ostrowin X 18.50 km.   
OS3 Ostróda - Ornowo 3.00 km.   
OS4 Zajączki - Wygoda 5.50 km.   
OS5 Nowe Miasto Lubawskie - Nawra - Skarlin 6.00 km.   
OS6 Tereszewo - Kaługa 5.00 km.   
OS7 Mroczno - Trzcin - Rynek 7.00 km.   
OS8 Prusy - Wądzyń - Dąbrówno 7.50 km.   
OS9 Wygoda - Zajączki 6.00 km. 30.04.1975  
OS10 Ornowo - Ostróda 3.00 km.   
OS11 Grabin - Wigwałd - Wilkowo 18.50 km.   
OS12 X Ruś - Bartąg - Jaroty 6.00 km.   
OS13 Bredynki - Wola - Burszewo 10.00 km.   
OS14 Wilkowo - Elgnówko - Ostrowin - Grabin X 18.50 km.   
OS15 Zajączki - Wygoda 5.50 km.   
OS16 Dąbrówno - Prusy - Rybno 7.50 km.   
OS17 Rynek - Mroczno 7.00 km.   
OS18 Kaługa - Tereszewo 5.00 km.   
OS19 Skarlin - Nawra - Nowe Miasto Lubawskie 6.00 km.   
OS20 Wygoda - Zajączki 6.00 km.  
OS21 Grabin X - Elgnówko - Wilkowo 18.50 km.   
Pogoda: słonecznie, sucho
.

8 Rajd Kormoran - 1975r

(Gazeta Olsztyńska 2.04.1975)

Lista startowa.

Grupa V.
Nr.1. Tadeusz Fuglewicz / Leon Grzybek – Polski Fiat 125p. (AP.Kraków)
Nr.2. Marian Wangrat / Jerzy Bachtin – Polski Fiat 125p. (AP.Śląski)
Nr.19. Tadeusz Turczuk / Stanisław Turczuk – Polski Fiat 125p. (AP.Dolnośląski)

Klasa 9-13, grupa II.
Nr.3. Włodzimierz Dominowski / Marek Pawłowski – BMW 2002 Turbo. (AP.Warszawski)
Nr.4. Bogdan Stromski / Andrzej Janiszewski – Alfa Romeo 2000 GTV. (AP.Warszawski)
Nr.5. Lelio Lattari / Marek Szramowski – Alfa Romeo 1750. (AP.Warszawski)

Klasa 9-13, grupa I.
Nr.6. Andrzej Bielewicz / Tadeusz Hoppe – BMW 2002 Touring.
Nr.8. Maciej Sowiński / Tadeusz Przybysz – BMW 2002.
Nr.9. Andrzej Skrzypek / Wiesław Nicieja – BMW 2002 Ti.

Klasa 8, grupa II.
Nr.10. Błażej Krupa / Piotr Mystkowski – Renault 12 Gordini. (Stomil Olsztyn)
Nr.11. Jerzy Dobrzański / Antoni Ryniak – Polski Fiat 125p/1600. (Stomil Dębica)
Nr.14. Janusz Książkiewicz / Józef Ważny – Polski Fiat 125p/Monte Carlo. (Stomil Olsztyn)
Nr.16. Tadeusz Dębowski / Wojciech Hanc – Polski Fiat 125p/1600. (AP.Warszawski)
Nr.17. Stanisław Ciecierski / Henryk Sarnowski – Polski Fiat 125p/1600. (Stomil Olsztyn)
Nr.18. Ryszard Leś / Bogdan Pokrzywka – Polski Fiat 125p/1500. (Stomil Dębica)

Klasa 8, grupa I.
Nr.20. Włodzimierz Markowski / Wiesław Grabarczyk – Polski Fiat 125p. (Stomil Olsztyn)
Nr.21. Janusz Gładysz / Jerzy Madziarski – Polski Fiat 125p. (Stomil Dębica)
Nr.22. Andrzej Dąbrowski / Leszek Borkowski – Polski Fiat 125p. (AP.Warszawski)
Nr.23. Marek Karczewski / Stanisław Brzozowski – Polski Fiat 125p. (AP.Warszawski)
Nr.24. Krzysztof Załuski / Janusz Siniarski – Polski Fiat 125p. (AP.Warszawski)
Nr.25. Wojciech Noworyta / Tadeusz Wróbel – Polski Fiat 125p. (AP.Morski)
Nr.26. Karol Łosiak / Jeremi Doria-Dernałowicz – Polski Fiat125p. (AP.Warszawski)
Nr.29. Jerzy Kobyliński / Krzysztof Szaykowski – Polski Fiat 125p. (AP.Warszawski)
Nr.30. Andrzej Witkowicz / Marek Rompel – Polski Fiat 125p. (AP.Kraków)
Nr.32. Bogdan Serowik / Stanisław Kostrzewa – Polski Fiat 125p. (AP.Opole)
Nr.33. Zygmunt Chełstowski / Andrzej Kaczmarek – Polski Fiat 125p. (AP.Wielkopolski)
Nr.34. Andrzej Mielcarek / Paweł Tomaszewski – Polski Fiat 125p. (AP.Wielkopolski)
Nr.35. Wacław Janowski / Marian Woszczyna – Polski Fiat 125p. (AP.Dolnośląski)

Klasa 7, grupa II.
Nr.31. Stefan Znamirowski / Henryk Pineles – Polski Fiat 125p. (AP.Śląski)
Nr.36. Andrzej Orłowski / Bogumił Targosz – Polski Fiat 125p. (AP.Kraków)
Nr.37. Albin Śliski / Janusz Szajng – Polski Fiat 125p. (AP.Warszawski)
Nr.38. Marian Bublewicz / Henryk Mieczaniec – Polski Fiat 125p. (Stomil Olsztyn)
Nr.39. Bogusław Grum / Andrzej Postawka – Polski Fiat 125p. (AP.Dolnośląski)
Nr.40. Ryszard Kozłowski / Jerzy Bardzanowski – Polski Fiat 125p (AP.Lublin)
Nr.41. Henryk Podsiedlik / Janusz Mankowski – Polski Fiat 125p. (AP.Morski)
Nr.52. Jerzy Zdunek / Janusz Drożdż – Dacia 1300. (AP.Kielce)
Nr.56. Zbigniew Barcin / Józef Sołtysik – Škoda S 100. (AP.Kraków)
Nr.57. Henryk Mandera / Maciej Wisławski – Wartburg 353. (AP.Dębica)
Nr.90. Krystian Bielowski / Zdzisław Szafrański – Polski Fiat 125p. (Stomil Dębica)

Klasa 7, grupa I.
Nr.42. Janusz Wysoczyński / Andrzej Kowalski – Polski Fiat 125p. (AP.Kraków)
Nr.43. Czesław Zadygowicz / Wiesław Sawicki – Dacia 1300. (AP.Podlaski)
Nr.44. Ryszard Grychtoł / Wojciech Ondraczek – Polski Fiat 125p. (AP.Śląski)
Nr.45. Krzysztof Janarek / Jerzy Stopa – Polski Fiat 125p. (AP.Kraków)
Nr.46. Marek Basowski / Marek Włoch – Dacia 1300. (AP.Kraków)
Nr.47. Andrzej Drewniak / Urszula Domagalska – Dacia 1300. (AP.Wielkopolski)
Nr.48. Jerzy Landsberg / Marek Muszyński – Renault R5. (AP.Warszawski)
Nr.49. Janusz Głąbiński / Henryk Kłoda – Polski Fiat 125p. (AP.Śląski)
Nr.50. Grzegorz Lewandowski / Tomasz Śledziński – Polski Fiat 125p. (AP.Warszawski)
Nr.51. Janusz Dąbrowski / Jerzy Mentel – Polski Fiat 125p. (AP.Śląski)
Nr.52. Jerzy Zdunek / Janusz Drożdż – Dacia 1300. (AP.Kielce)
Nr.53. Jerzy Starnowski / Lech Konopacki – Dacia 1300. (AP.Morski)
Nr.54. Ryszard Kaszuba / Henryk Oziembło – Dacia 1300. (Stomil Dębica)
Nr.55. Krzysztof Różewski / Andrzej Zembrzuski – Polski Fiat 125p. (AP.Wielkopolski)

Klasa 5-6, grupa I.
Nr.58. Zbigniew Poniewski / Jan Staworzyński – Polski Fiat 127p. (AP.Kielce)
Nr.59. Ryszard Adamek / Andrzej Brzeziński – Polski Fiat 127p. (AP.Kraków)
Nr.60. Andrzej Świder / Stanisław Krystkiewicz – Polski Fiat 127p. (AP.Śląski)
Nr.61. Zbigniew Bieniewski / Maciej Furmankiewicz – Fiat 128 Sport. (AP.Warszawski)
Nr.62. Andrzej Wodziński / Jan Wojciechowski – Daf 66 Marathon. (AP.Warszawski)
Nr.63. Adam Masłowiec / Andrzej Białowąs – Polski Fiat 127p. (AP.Śląski)

Klasa 3-4, grupa II.
Nr.64. Andrzej Mordzewski / Kazimierz Roćko – Fiat Abarth 850. (Stomil Olsztyn)
Nr.65. Antoni Banaszak / Marian Cichocki – Syrena 105. (AP.Kraków)
Nr.66. Jan Wodnicki / Władysław Mazur – Syrena 104. (AP.Kraków)
Nr.67. Maciej Halczyński / Andrzej Feliks – Zastava 750. (AP.Kraków)
Nr.68. Andrzej Udziela / Wiesław Janusz – Syrena 105. (AP.Kraków)
Nr.69. Marek Oryński / Krzysztof Białka – Syrena 105. (AP.Kraków)
Nr.70. Henryk Wiatr / Krzysztof Wąsik – Syrena 105. (AP.Śląski)

Klasa 1-2, grupa II.
Nr.74. Włodzimierz Pawluczuk / Bogusław Sroczyński – Trabant 601. (AP.Warszawski)
Nr.75. Andrzej Lubiak / Marek Szczoporniak – Trabant 601. (AP.Morski)
Nr.76. Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski – Trabant 601. (Stomil Olsztyn)

Klasa 1-2, grupa I.
Nr.77. Mieczysław Kleczek / Tadeusz Wąsik – Trabant 601. (AP.Śląski)
Nr.78. Zenon Chęciński /  ?  - Trabant 601. (AP.Wielkopolski)
Nr.79. Marek Ryndak / Otto Tereszczak – Polski Fiat 126p. (Stomil Dębica)
Nr.80. Witold Kołder / Tomasz Stawowczyk – Trabant 601. (AP.Kraków)
Nr.81. Jerzy Moląg / Krzysztof Migielski – Polski Fiat 126p. (AP.Kraków)
Nr.82. Zbigniew Baranowski / Bogumił Baranowski – Trabant 601. (AP.Śląski)
Nr.84. Jerzy Mazur / Ryszard Nowak – Trabant 601. (AP.Dolnośląski).
Nr.85. Jarosław Frankowicz / Marek Frankowicz – Polski Fiat 126p. (AP.Morski)
Nr.86. Andrzej Nowicki / Ryszard Bieniek – Trabant 601. (AP.Warszawski)
Nr.87. Andrzej Grzegorzek / Jerzy Kamraus – Trabant 601. (AP.Śląski)
Nr.88. Kazimierz Kolinka / Leszek Jaskólski – Trabant 601. (AP.Łódź)

Andrzej Wodziński i Jan Wojciechowski – Daf 66 Marathon.

Andrzej Wodziński i Jan Wojciechowski – Daf 66 Marathon.

Krzysztof Załuski i Janusz Siniarski – Polski Fiat 125p/1500.

Krzysztof Załuski i Janusz Siniarski – Polski Fiat 125p/1500.

Jerzy Landsberg i Marek Muszyński – Renault R5.

Jerzy Landsberg i Marek Muszyński – Renault R5.

Janusz Głąbiński i Henryk Kłoda – Polski Fiat 125p/1300.

Janusz Głąbiński i Henryk Kłoda – Polski Fiat 125p/1300.

8 Rajd Kormoran - 1975r

8 Rajd Kormoran - 1975r

(Sztandar Młodych 2.05.1975)

8 Rajd Kormoran - 1975r

8 Rajd Kormoran - 1975r

(Życie Warszawy 1.05.1975)

8 Rajd Kormoran 1975r

(Motor 20 / 1975)

8 Rajd Kormoran - 1975r

(Słowo Powszechne 1.05.1975)

8 Rajd Kormoran - 1975r

(Gazeta Olsztyńska 2.05.1975)

8 Rajd Kormoran - 1975r

8 Rajd Kormoran - 1975r

(Pędzą samochody, mijają lata)

8 Rajd Kormoran - 1975r

8 Rajd Kormoran - 1975r

8 Rajd Kormoran - 1975r

Klasyfikacja generalna.

1. Błażej Krupa / Piotr Mystkowski – Renault 12 Gordini. 5666,2
2. Janusz Książkiewicz / Józef Ważny – Polski Fiat 125p/Monte Carlo. 6100,0
3. Tadeusz Turczuk / Stanisław Turczuk – Polski Fiat 125p. 6214,8
4. Marek Karczewski / Stanisław Brzozowski – Polski Fiat 125p/1500. 6241,2
5. Karol Łosiak / Jeremi Doria Dernałowicz – Polski Fiat 125p/1500. 6263,0
6. Marian Bublewicz / Henryk Mieczaniec – Polski Fiat 125p/1300. 6265,0
7. Adam Masłowiec / Andrzej Białowąs – Polski Fiat 127p. 6338,4
8. Włodzimierz Markowski / Wiesław Grabarczyk – Polski Fiat 125p/1500. 6424,2
9. Ryszard Grychtoł / Wojciech Ondraczek – Polski Fiat 125p/1300. 6433,6
10.Tadeusz Dębowski / Wojciech Hanc – Polski Fiat 125p/1600. 6440,0
11.Jerzy Dobrzański / Antoni Ryniak – Polski Fiat 125p/1600. 6452,4
12.Andrzej Świder / Stanisław Krystkiewicz – Polski Fiat 127p. 6508,0
13.Janusz Dąbrowski / Jerzy Mentel – Polski Fiat 125p/1300. 6518,6
14.Jerzy Landsberg / Marek Muszyński – Renault R5. 6556,6
15.Zbigniew Bieniewski / Maciej Furmankiewicz – Fiat 128 Sport. 6564,4
16.Stanisław Ciecierski / Henryk Sarnowski – Polski Fiat 125p/1600.
17.Stefan Znamirowski / Henryk Pineles – Polski Fiat 125p/1300. 6636,4
18.Bogdan Stromski / Andrzej Janiszewski – Alfa Romeo 2000 GTV. 6677,6
19.Krzysztof Janarek / Jerzy Stopa – Polski Fiat 125p/1300. 6683,2
20.Tadeusz Fuglewicz / Leon Grzybek – Polski Fiat 125p. 6684,6
21.Krystian Bielowski / Zdzisław Szafrański – Polski Fiat 125p/1300. 6692,0
22.Ryszard Adamek / Andrzej Brzeziński – Polski Fiat 127p. 6792,2
23.Grzegorz Lewandowski / Tomasz Śledziński – Polski Fiat 125p/1300. 6816,4
24.Wojciech Noworyta / Tadeusz Wróbel – Polski Fiat 125p/1500. 6832,4
25.Jerzy Kobyliński / Krzysztof Szaykowski – Polski Fiat 125p/1500. 6869,0
26.Czesław Zadygowicz / Wiesław Sawicki – Dacia 1300. 6943,6
27.Andrzej Orłowski / Bogumił Targosz – Polski Fiat 125p/1300. 6976,0
28.Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski – Trabant 601. 7014,2
29.Andrzej Wodziński / Jan Wojciechowski – Daf 66 Marathon. 7041,8
30.Ryszard Kaszuba / Henryk Oziembło – Dacia 1300. 7074,2
31.Ryszard Leś / Bogdan Pokrzywka – Polski Fiat 125p/1500. 7307,8
32.Antoni Banaszak / Marian Cichocki – Syrena 105. 7404,4
33.Janusz Głąbiński / Henryk Kłoda – Polski Fiat 125p/1300. 7556,0
34.Jerzy Zdunek / Janusz Drożdż – Dacia 1300. 7573,4
35.Henryk Wiatr / Krzysztof Wąsik – Syrena 105. 7598,4
36.Ryszard Kozłowski / Jerzy Bardzanowski – Polski Fiat 125p/1300. 7619,0
37.Mieczysław Kleczek / Tadeusz Wąsik – Trabant 601. 7634,4
38.Marek Basowski / Marek Włoch – Dacia 1300. 7666,2
39.Zbigniew Baranowski / Bogumił Baranowski – Trabant 601. 7675,6
40.Janusz Wysoczyński / Andrzej Kowalski – Polski Fiat 125p/1300. 7698,4
41.Witold Kołder / Tomasz Stawowczyk – Trabant 601.  7858,2
42.Andrzej Grzegorzek / Jerzy Kamraus – Trabant 601. 7911,0
43.Zbigniew Barcin / Józef Sołtysik – Škoda S100. 7944,4
44.Andrzej Witkowicz / Marek Rompel – Polski Fiat 125p/1500. 8422,4
45.Jerzy Mazur / Ryszard Nowak – Trabant 601. 8430,6
46.Jarosław Frankowicz / Marek Frankowicz – Polski Fiat 126p. 8495,2
47.Andrzej Udziela / Wiesław Janusz – Syrena 105. 8500,4
48.Jerzy Maląg / Krzysztof Migielski – Polski Fiat 126p. 8635,6
49.Andrzej Nowicki / Ryszard Bieniek – Trabant 601. 8688,2
50.Marek Oryński / Krzysztof Białka – Syrena 105. 9220,6
51.Andrzej Lubiak / Marek Szczoporniak – Trabant 601. 9238,0
52.Włodzimierz Pawluczuk / Bogusław Sroczyński – Trabant 601. 9252,2
53.Marek Ryndak / Otto Tereszczak – Polski Fiat 126p. 9655,6
54.Maciej Halczyński / Andrzej Feliks – Zastava 750. 11017,8
Wystartowało 80 załóg, ukończyło 54.

Wyniki.

Grupa V.
1. Tadeusz Turczuk / Stanisław Turczuk – Polski Fiat 125p.
2. Tadeusz Fuglewicz / Leon Grzybek – Polski Fiat 125p.
Klasa 9-13, grupa II.
1. Bogdan Stromski / Andrzej Janiszewski – Alfa Romeo 2000 GTV.
Klasa 9-13, grupa I.
1. Maciej Sowiński / Tadeusz Przybysz – BMW 2002.
2. Andrzej Skrzypek / Wiesław Nicieja – BMW 2002.
Klasa 8, grupa II.
1. Błażej Krupa / Piotr Mystkowski – Renault 12 Gordini.
2. Janusz Książkiewicz / Józef Ważny – Polski Fiat 125p/Monte Carlo.
3. Tadeusz Dębowski / Wojciech Hanc – Polski Fiat 125p/1600.
4. Jerzy Dobrzański / Antoni Ryniak – Polski Fiat 125p/1600.
5. Stanisław Ciecierski / Henryk Sarnowski – Polski Fiat 125p/1600.
6. Ryszard Leś / Bogdan Pokrzywka – Polski Fiat 125p/1500.
Klasa 8, grupa I.
1. Marek Karczewski / Stanisław Brzozowski – Polski Fiat 125p/1500.
2. Karol Łosiak / Jeremi Doria Dernałowicz – Polski Fiat 125p/1500.
3. Włodzimierz Markowski / Wiesław Grabarczyk – Polski Fiat 125p/1500.
4. Wojciech Noworyta / Tadeusz Wróbel – Polski Fiat 125p/1500.
5. Jerzy Kobyliński / Krzysztof Szaykowski – Polski Fiat 125p/1500.
6. Andrzej Witkowicz / Marek Rompel – Polski Fiat 125p/1500.
Klasa 7, grupa II.
1. Marian Bublewicz / Henryk Mieczaniec – Polski Fiat 125p/1300.
2. Stefan Znamirowski / Henryk Pineles – Polski Fiat 125p/1300.
3. Krystian Bielowski / Zdzisław Szafrański – Polski Fiat 125p/1300.
4. Andrzej Orłowski / Bogumił Targosz – Polski Fiat 125p/1300.
5. Jerzy Zdunek / Janusz Drożdż – Dacia 1300.
6. Ryszard Kozłowski / Jerzy Bardzanowski – Polski Fiat 125p/1300.
7. Zbigniew Barcin / Józef Sołtysik – Škoda S100.
Klasa 7, grupa I.
1. Ryszard Grychtoł / Wojciech Ondraczek – Polski Fiat 125p/1300.
2. Janusz Dąbrowski / Jerzy Mentel – Polski Fiat 125p/1300.
3. Jerzy Landsberg / Marek Muszyński – Renault R5.
4. Krzysztof Janarek / Jerzy Stopa – Polski Fiat 125p/1300.
5. Grzegorz Lewandowski / Tomasz Śledziński – Polski Fiat 125p/1300.
6. Czesław Zadygowicz / Wiesław Sawicki – Dacia 1300.
7. Ryszard Kaszuba / Henryk Oziembło – Dacia 1300.
8. Janusz Głąbiński / Henryk Kłoda – Polski Fiat 125p/1300.
9. Marek Basowski / Marek Włoch – Dacia 1300.
10.Janusz Wysoczyński / Andrzej Kowalski – Polski Fiat 125p/1300.
Klasa 5-6, grupa I.
1. Adam Masłowiec / Andrzej Białowąs – Polski Fiat 127p.
2. Andrzej Świder / Stanisław Krystkiewicz – Polski Fiat 127p.
3. Zbigniew Bieniewski / Maciej Furmankiewicz – Fiat 128 Sport.
4. Ryszard Adamek / Andrzej Brzeziński – Polski Fiat 127p.
5. Andrzej Wodziński / Jan Wojciechowski – Daf 66 Marathon.
Klasa 3-4, grupa II.
1. Antoni Banaszak / Marian Cichocki – Syrena 105.
2. Henryk Wiatr / Krzysztof Wąsik – Syrena 105.
3. Andrzej Udziela / Wiesław Janusz – Syrena 105.
4. Marek Oryński / Krzysztof Białka – Syrena 105.
5. Maciej Halczyński / Andrzej Feliks – Zastava 750.
Klasa 1-2, grupa II.
1. Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski – Trabant 601.
2. Andrzej Lubiak / Marek Szczoporniak – Trabant 601.
3. Włodzimierz Pawluczuk / Bogusław Sroczyński – Trabant 601.
Klasa 1-2, grupa I.
1. Mieczysław Kleczek / Tadeusz Wąsik – Trabant 601.
2. Zbigniew Baranowski / Bogumił Baranowski – Trabant 601.
3. Witold Kołder / Tomasz Stawowczyk – Trabant 601.
4. Andrzej Grzegorzek / Jerzy Kamraus – Trabant 601.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl