Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1973 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 23 Rajd Wisły. 4 eliminacja. 14-16.09.1973r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

23 Rajd Wisły. 4 eliminacja. 14-16.09.1973r.

Rajd Wisły 1973r

Start rajdu w Wiśle, meta w Ustroniu-Polanie.
Dystans: 895 km, w tym 9 odcinków specjalnych i 2 próby szybkości górskiej.

Rajd Wisły 1973r

Lista zgłoszeń (częściowa)

Paweł Gołębiowski / Andrzej Gołębiowski – Trabant 601.  (gr.1-II.kl.1-2)
Zdzisław Łagan / Marek Ryndak – Trabant 601.  (gr.I-II.kl.1-2)
Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski – Trabant 601.  (gr.I-II.kl.1-2)
Albin Śliski / Krzysztof Szaykowski – Trabant 601.  (gr.I-II.kl.1-2)
Andrzej Grzegorzek / Krystian Drzeźla – Syrena 104.  (gr.I-II.kl.3-4)
Adam Masłowiec / Konrad Rutkowski – Syrena 105.  (gr.I-II.kl.3-4)
Andrzej Stachurski / Ryszard Rak – Syrena 104.  (gr.I-II.kl.3-4)
Aleksander Adamski / Andrzej Brzeziński – Škoda 100.  (gr.I-II.kl.5-6)
Henryk Mandera / Alojzy Orawiec – Wartburg 353.  (gr.I-II.kl.5-6)
Marek Rompel / Andrzej Witkowicz – Wartburg 353.  (gr.I-II.kl.5-6)
Janusz Dąbrowski / Kazimierz Łuczak – Fiat 128 Sport.  (gr.I.kl.7)
Krystian Bielowski / Zenon Keller – Polski Fiat 125p/1300.  (gr.I.kl.7)
Ryszard Grychtoł / Wojciech Ondraczek – Polski Fiat 125p/1300.  (gr.I.kl.7)
Jerzy Kobyliński / Andrzej Żmuda – Polski Fiat 125p/1300.  (gr.I.kl.7)
Ireneusz Porada / Januariusz Czerwoniec – Polski Fiat 125p/1300.  (gr.II.kl.7)
Janusz Książkiewicz / Julian Ochrymowicz – Polski Fiat 125p/1500.  (gr.I.kl.8)
Maciej Sowiński / Henryk Kalinowski – BMW 1602.  (gr.I.kl.8)
Witold Waszkiewicz / Barbara Różanowicz – Polski Fiat 125p/1500.  (gr.I.kl.8)
Ewald Pauli (D) / Henryk Krakowczyk – Volkswagen 1302 S.  (gr.II.kl.8)
Jerzy Sobczyk / Henryk Kaczmarczyk – Polski Fiat 125p/1500.  (gr.II.kl.8)
Tomasz Ciecierzyński / Andrzej Bielewicz – Alfa Romeo 1750.  (gr.I.kl.9-13)
Mario Graziani / Włodzimierz Groblewski – Alfa Romeo 2000 GTV.  (gr.I.kl.9-13)
Lelio Lattari / Jacek Różański – Alfa Romeo 2000 GTV.  (gr.I.kl.9-13)
Janusz Wojtyna / Romana Wojtyna – BMW 2002 Ti.  (gr.II.kl.9-13)
Sobiesław Zasada / Ewa Zasada – Porsche Carrera RS.  (gr.III.kl.9-13)

Rajd Wisły 1973r

Rajd Wisły 1973r

Rajd Wisły 1973r

Rajd Wisły 1973r.

Rajd Wisły 1973r.

Rajd Wisły 1973r

(Wspomnienia Janusza Wojtyny – Rajdowiec 14 / 2000)

Klasyfikacja generalna.

1.Sobiesław Zasada / Ewa Zasada – Porsche Carrera RS.  37’38”                               
2.Lelio Lattari / Jacek Różański – Alfa Romeo 2000 GTV.  39’58”                      
3.Tomasz Ciecierzyński / Andrzej Bielewicz – Alfa Romeo 1750.  41’36”                 
4.Janusz Wojtyna / Romana Wojtyna – BMW 2002 Ti Alpina.  42’26”                                   
5.Henryk Mandera / Alojzy Orawiec – Wartburg 353.  44’02”                                  
6.Ewald Pauli (D) / Henryk Krakowczyk – VW 1302 S.  45’01”                                        
7.Maciej Sowiński / Henryk Kalinowski – BMW 1602.  45’09”                               
8.Ryszard Grychtoł / Wojciech Ondraczek – Polski Fiat 125p/1300.  46’04”                        
9.Ireneusz Porada / Januariusz Czerwoniec – Polski Fiat 125p/1300.  46’52”                             
10.Krystian Bielowski / Zenon Keller – Polski Fiat 125p/1300.  47’12”                               

Wystartowało 38 załóg, ukończyły 32.

Wyniki.

Klasa 1-2, grupa 1-2.
1.Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski (AMK Stomil Olsztyn) – Trabant 601 gr.2.                          
2.Zdzisław Łagan (A.Świętokrzyski) / Marek Ryndak (A.Rzeszowski) – Trabant 601 gr.2.                                   
3.Paweł Gołębiowski / Andrzej Gołębiowski (A.Łódzki) – Trabant 601 gr.1.
…6.Albin Śliski / Krzysztof Szaykowski (A.Warszawski) – Trabant 601.                  

Klasa 3-4, grupa 1-2.
1.Adam Masłowiec / Konrad Rutkowski (A.Śląski) – Syrena 105 gr.2                             
2.Andrzej Stachurski / Ryszard Rak (Motor Lublin) – Syrena 104 gr.2
3.Andrzej Grzegorzek / Krystian Drzeźla (.Śląski) – Syrena 104 gr.1                             

Klasa 5-6, grupa 1-2.
1.Henryk Mandera / Alojzy Orawiec (A.Śląski) – Wartburg 353 gr.2                            
2.Aleksander Adamski / Andrzej Brzeziński (A.Krakowski) – Škoda 100 LS gr.2                        
3.Marek Rompel / Andrzej Witkowicz (A.Krakowski) – Wartburg 353 gr.1                         

Klasa 7, grupa 1.
1.Ryszard Grychtoł / Wojciech Ondraczek (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1300.
2.Krystian Bielowski / Zenon Keller (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1300.                     
3.Jerzy Kobylinski / Andrzej Żmuda (A.Warszawski) – Polski Fiat 125p/1300.
…5.Janusz Dąbrowski / Kazimierz Łuczak (A.Dolnośląski) – Fiat 128 Sport SL                   

Klasa 8, grupa 1.
1.Maciej Sowiński / Henryk Kalinowski (A.Łódzki) – BMW 1602.                                
2.Janusz Książkiewicz (AMK Stomil Olsztyn) / Julian Ochrymowicz (A.Łódzki) – Polski Fiat 125p/1500.     
3.Witold Waszkiewicz / Barbara Keller-Różanowicz (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1500.              

Klasa 7-8, grupa 2.
1.Ewald Pauli (D) / Henryk Krakowczyk (A.Dolnośląski) – VW 1302 S.                                          
2.Ireneusz Porada / Januariusz Czerwoniec (AMK Stomil Olsztyn) – Polski Fiat 125p/1300.                               
3.Jerzy Sobczyk (A.Śląski) / Henryk Kaczmarczyk (A.Opolski) – Polski Fiat 125p/1500.                        

Klasa 9-13, grupa 1-2.
1.Lelio Lattari / Jacek Różański (A.Warszawski) – Alfa Romeo 2000 GTV.                        
2.Tomasz Ciecierzyński / Andrzej Bielewicz (A.Warszawski) – Alfa Romeo 1750.                    
3.Mario Graziani (A.Morski) / Włodzimierz Groblewski (AMK Stomil Olsztyn) – Alfa Romeo 2000 GTV.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl