Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1973 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 6 Rajd Kormoran. 3 eliminacja. 8-10.06.1973r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

6 Rajd Kormoran. 3 eliminacja. 8-10.06.1973r.

Baza rajdu: Mikołajki
Dystans: 1070 km, w tym 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 141 km i 1 próba szybkości płaskiej.
Pogoda: mokro, deszcz.

6 Rajd Kormoran 1973r

Lista zgłoszeń (częściowa)

Zdzisław Łagan / Witold Kołder – Trabant 601.  (gr.II.kl.1-2)
Albin Śliski / Krzysztof Szaykowski – Trabant 601.  (gr.II.kl.1-2)
Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski – Trabant 601.  (gr.II.kl.1-2)
Andrzej Świder / Marian Wloka – Trabant 601.  (gr.II.kl.1-2)
Henryk Krakowczyk /  ?  - Wartburg 353.  (gr.II.kl.5-6)
Janusz Dąbrowski / Kazimierz Łuczak – Fiat 128 Sport.  (gr.I.kl.7)
Ryszard Pawlitka / Karol Piekarski – Polski Fiat 125p/1300.  (gr.I.kl.7)
Bogusław Jasina / Jerzy Burdzanowski – Polski Fiat 125p/1300.  (gr.I.kl.7)
Ireneusz Porada / Januariusz Czerwoniec – Polski Fiat 125p/1300.  (gr.II.kl.7)
Wacław Janowski / Henryk Metych – Polski Fiat 125p/1500.  (gr.I.kl.8)
Włodzimierz Markowski /  ?  - Polski Fiat 125p/1500.  (gr.I.kl.8)
Janusz Książkiewicz / Julian Ochrymowicz – Polski Fiat 125p/1500.  (gr.I.kl.8)
Maciej Sowiński / Henryk Kalinowski – BMW 1602.  (gr.I.kl.8)
Henryk Kaczmarczyk / Ireneusz Stankiewicz – Polski Fiat 125p/1500.  (gr.II.kl.8)
Jerzy Landsberg /  ? – Polski Fiat 125p/1500.  (gr.II.kl.8)
Lelio Lattari / Jacek Różański – Alfa Romeo 2000 GTV.  (gr.I.kl.9-13)
Krzysztof Materzyński / Tadeusz Huziel – Alfa Romeo 2000 GTV.  (gr.I.kl.9-13)
Nr.65. Adam Smorawiński / Ryszard Żyszkowski – Porsche 911.  (gr.III.kl.9-13)
Nr.66. Sobiesław Zasada / Ewa Zasada – Porsche Carrera RS.  (gr.III.kl.9-13)
Nr.70. Janusz Wojtyna / Romana Tylińska - BMW 2002 Ti.  (gr.II.kl.9-13)

6 Rajd Kormoran 1973r

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche Carrera RS.  (Motor 26 / 1973)

6 Rajd Kormoran 1973r

Janusz Wojtyna i Romana Tylińska – BMW 2002 Ti Alpina.

6 Rajd Kormoran 1973r

Adam Smorawiński i Ryszard Żyszkowski – Porsche Carrera RS.

6 Rajd Kormoran 1973r

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche Carrera RS.

6 Rajd Kormoran 1973r

(Motor 25 / 1973)

6 Rajd Kormoran 1973r

6 Rajd Kormoran 1973r

(Motor 26 / 1973)

6 Rajd Kormoran 1973r

(Wspomnienia Janusza Wojtyny – Rajdowiec 14 / 2000)

Klasyfikacja generalna.

1.Sobiesław Zasada / Ewa Zasada – Porsche Carrera RS.  1h39’39”
2.Lelio Lattari / Jacek Różański – Alfa Romeo 2000 GTV.  1h49’27”
3.Maciej Sowiński / Henryk Kalinowski – BMW 1602.  2h3’23”
4.Henryk Kaczmarczyk / Ireneusz Stankiewicz – Polski Fiat 125p/1500.  2h07’43”
5.Ireneusz Porada / Januariusz Czerwoniec – Polski Fiat 125p/1300.  2h15’08”                          
6.Ryszard Pawlitka / Karol Piekarski – Polski Fiat 125p/1300.  2h21’07”
7.Janusz Książkiewicz / Julian Ochrymowicz – Polski Fiat 125p/1500.  2h32’53”             
8.Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski – Trabant 601.  2h39’29”                              
9.Bogusław Jasina / Jerzy Burdzanowski – Polski Fiat 125p/1300.  2h48’45                     
10.Albin Śliski / Krzysztof Szaykowski – Trabant 601.  2h48’52”
11.Krzysztof Materzyński / Tadeusz Huziel – Alfa Romeo 2000 GTV.  2h58’05”  
12.Zdzisław Łagan / Witold Kołder – Trabant 601.  3h05’24”                             

Wystartowały 43 załogi, ukończyło 15, sklasyfikowano 12.

Nie ukończyli m.in.:
Janusz Dąbrowski / Kazimierz Łuczak – Fiat 128 Sport SL. (nie sklasyfikowani)
Adam Smorawiński / Ryszard Żyszkowski – Porsche Carrera RS. (wypadek)
Janusz Wojtyna / Romana Tylińska – BMW 2002 Ti. (awaria)
Jerzy Landsberg – Polski Fiat 125p/1500.
Włodzimierz Markowski – Polski Fiat 125p/1500.
Andrzej Świder / Marian Wloka – Trabant 601. (pożar)
Wacław Janowski / Henryk Metych – Polski Fiat 125p/1500.
Henryk Krakowczyk – Wartburg 353.

Wyniki.

Klasa 1-2, grupa 2.
1.Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski (AMK Stomil Olsztyn) – Trabant 601.                                 
2.Albin Śliski / Krzyszrof Szaykowski (A.Warszawski) – Trabant 601.                                   
3.Zdzisław Łagan (A.Świętokrzyski) / Witold Kołder (A.Krakowski) – Trabant 601.                                          

Klasa 7, grupa 1.
1.Ryszard Pawlitka / Karol Piekarski (A.Warszawski) – Polski Fiat 125p/1300.                             
2.Bogusław Jasina / Jerzy Burdzanowski (Motor Lublin) – Polski Fiat 125p/1300.                         

Klasa 7, grupa 2.
1.Ireneusz Porada (AMK Stomil Olsztyn) / Januariusz Czerwoniec – Polski Fiat 125p/1300.  

Klasa 8, grupa 1.
1.Maciej Sowiński / Henryk Kalinowski (A.Łódzki) – BMW 1602.                            
2.Janusz Książkiewicz (AMK Stomil Olsztyn) / Julian Ochrymowicz (A.Łódzki) – Polski Fiat 125p/1500.  

Klasa 8, grupa 2.
1.Henryk Kaczmarczyk / Ireneusz Stankiewicz (A.Opolski) – Polski Fiat 125p/1500.

Klasa 9-13, grupa 1.
1.Lelio Lattari / Jacek Różański (A.Warszawski) – Alfa Romeo 2000 GTV.
2.Krzysztof Materzyński / Tadeusz Huziel (A.Warszawski) – Alfa Romeo 2000 GTV.                                   

Grupa 3.
1.Sobiesław Zasada / Ewa Zasada (A.Krakowski) – Porsche Carrera RS.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl