Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1973 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 17 Rajd Dolnośląski. 2 eliminacja. 18-20.05.1973r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

17 Rajd Dolnośląski. 2 eliminacja. 18-20.05.1973r.

17 Rajd Dolnośląski 1973r

17 Rajd Dolnośląski 1973r

Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 1153 km, w tym 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 175 km, 1 próba szybkości górskiej i 1 próba zwrotności.

17 Rajd Dolnośląski 1973r

Lista startowa.

Klasa 1-2. Grupa 1.
Nr.1. Bogdan Serowik / Kostrzeba (A.Opolski) – Trabant 601.
Nr.2. Ryszard Bazała / Adam Sendek (A.Dolnośląski) – Trabant 601.
Nr.3. Zbigniew Soszka / B.Soszka (A.Łódzki) – Trabant 601.

Klasa 1-2. Grupa 2.
Nr.5. Wacław Parylak / Jan Wojczaczek (A.Dolnośląski) – Trabant 601.
Nr.6. Ksawery Leszczyński / A.Jarosik (A.Śląski) – Trabant 601.
Nr.7. Zbigniew Baranowski / Bogumił Baranowski (A.Śląski) – Trabant 601.
Nr.8. Albin Śliski / Krzysztof Szaykowski (A.Warszawski) – Trabant 601.
Nr.9. Andrzej Świder / Marian Wloka (A.Śląski) – Trabant 601.
Nr.10. Stanisław Fiedor / Stefan Antkiewicz (A.Krakowski) – Trabant 601.
Nr.11. Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski (AMK Stomil Olsztyn) – Trabant 601.
Nr.12. Zdzisław Łagan (A.Świętokrzyski) / Witold Kołder (A.Krakowski) – Trabant 601.
Nr.14. Andrzej Lubiak / Krzysztof Mazurkiewicz (A.Morski) – Trabant 601.

Klasa 3-4. Grupa 1.
Nr.16. Janusz Siniarski-Czaplicki / Tomczyk (A.Warszawski) – Syrena 104.
Nr.17. Andrzej Przewłocki / Jerzy Janczak (A.Śląski) – Syrena 104.
Nr.18. Jerzy Murgrabia / Kazimierz Kolinka (A.Łódzki) – Syrena 104.
Nr.19. Andrzej Stachurski / Ryszard Rak (Motor Lublin) – Syrena 104.
Nr.20. Stefan Saliński / Marian Kielar (A.Dolnośląski) – Syrena 104.

Klasa 3-4. Grupa 2.
Nr.22. Andrzej Kapitan / Krzysztof Piotrowski (A.Śląski) – Syrena 104.
Nr.23. Adam Masłowiec / Konrad Rutkowski (A.Śląski) – Syrena 105.
Nr.24. Jerzy Borowicz / Wojciech Pepłowski (A.Śląski) – Steyr Puch 650.
Nr.25. Marek Roczniak / Janusz Wysoczyński (A.Krakowski) – Syrena 104.
Nr.26. Marek Ryndak / Pokrzywka (A.Rzeszowski) – Syrena 104.

Klasa 5-6. Grupa 1.
Nr.30. Marek Rompel / Jerzy Witkowski (A.Krakowski) – Wartburg 353.
Nr.31. Marian Woszczyna / Janukowicz (A.Podlaski) – Fiat 850 Sport.
Nr.32. Andrzej Mielcarek /  ?  (A.Wielkopolski) – Wartburg 353.
Nr.33. Kawecki / Bielecki (A.Dolnośląski) – Wartburg 353.

Klasa 5-6. Grupa 2.
Nr.36. Henryk Mandera / Grzegorz Chmielewski (A.Śląski) – Wartburg 353.
Nr.37. J.Szczęśniak / Janusz Hancke (A.Warszawski) – Škoda S 100.
Nr.38. Skowronek / Witold Olbrych (A.Śląski) – Škoda S 100.
Nr.39. Aleksander Adamski (A.Krakowski) / Jacek Chmielewski (A.Śląski) – Škoda S 100.
Nr.40. Andrzej Nytko / Kazimierz Jaromin (A.Krakowski) – Škoda 110L.
Nr.41. Janusz Wojtyna (AMK Stomil Olsztyn) / Romana Tylińska (A.Łódzki) – Škoda 120 Rally.

Klasa 7. Grupa 1.
Nr.45. Janusz Dąbrowski / Kazimierz Łuczak (A.Dolnośląski) – Fiat 128 SL.
Nr.46. Janusz Głąbiński / Henryk Kłoda (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.47. Ryszard Pawlitka / Żabolicki (A.Warszawski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.48. Krystian Bielowski / Zenon Keller (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.49. Eugeniusz Bogusz / Wiesław Cygan (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.50. Bogusław Grum / Ferens (A.Dolnośląski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.51. Jerzy Kobyliński / Andrzej Żmuda (A.Warszawski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.52. Andrzej Świniarski / Przemysław Olejnik (A.Wielkopolski) – Fiat 128 SL.
Nr.53. Jan Pytko / Andrzej Brzeziński (A.Krakowski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.54. Bogusław Jasina / Jerzy Burdzanowski (Motor Lublin) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.55. Szczepański / Bemben (A.Rzeszowski) – Fiat 128 SL.
Nr.56. Ćwirko-Godycki / Jarosław Misiewicz (Motor Lublin) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.57. Henryk Ziemski / Wiesław Grabarczyk (AMK Stomil Olsztyn) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.58. Ireneusz Porada (AMK Stomil Olsztyn) / Januariusz Czerwoniec (AP.Morski) – Polski Fiat 125p/1300.

Klasa 7. Grupa 2.
Nr.62. Bogdan Słowikowski / Kozłowski (Motor Lublin) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.63. Jerzy Bachtin / Tomasz Ciecierzyński (A.Warszawski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.64. Henryk Podsiedlik / Janusz Karcz (A.Dolnośląski) – Polski Fiat 125p/1300.
Nr.65. Tadeusz Kudłaty / Ocetkiewicz (A.Dolnośląski) – Polski Fiat 125p/1300.

Klasa 8. Grupa 1.
Nr.66. Gałuszka / Jan Szewczyk (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.67. Witold Waszkiewicz / E.Waszkiewicz (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.68. Wacław Janowski / Henryk Metych (A.Dolnośląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.69. Stanisław Wyka / Marek Pawłowski (A.Warszawski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.70. Maciej Sowiński / Henryk Kalinowski (A.Łódzki) – BMW 1602.
Nr.71. Zbigiew Malinowski / Tadeusz Maftyjewicz (A.Dolnośląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.72. Janusz Książkiewicz (AMK Stomil Olsztyn) / Julian Ochrymowicz (A.Łódzki) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.73. Piskozup / Szczotka (A.Dolnośląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.74. Włodzimierz Markowski (AMK Stomil Olsztyn) / Piotr Mystkowski (A.Warszawski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.75. Tadeusz Turczuk / Andrzej Postawka (A.Dolnośląski) – Polski Fiat 125p/1500.

Klasa 8. Grupa 2.
Nr.78. Maciej Bogusławski / Andrzej Martynkin (A.Warszawski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.79. Należniak / Barbara Keller-Różanowicz (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.80. Jery Dobrzański / Antoni Ryniak (A.Rzeszowski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.81. Jan Ożóg / Misky (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.82. Jerzy Landsberg / Marian Wangrat (AMK Stomil Olsztyn) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.83. Wojciech Kalina / Pawlak (A.Opolski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.84. Henryk Kaczmarczyk (A.Opolski) / Jerzy Sobczyk (A.Śląski) – Polski Fiat 125p/1500.
Nr.85. Ewald Pauli (D) / Henryk Krakowczyk (A.Dolnośląski) – VW 1302 S.

Klasa 9-13. Grupa 1.
Nr.88. Mario Graziani / W.Chodorowski (A.Morski) – Alfa Romeo 2000 GTV.
Nr.89. Krzysztof Materzyński / Tadeusz Huziel (A.Warszawski) – Alfa Romeo 2000 GTV.
Nr.90. Lelio Lattari / Jacek Różański (A.Warszawski) – Alfa Romeo 2000 GTV.
Nr.91. Józef Ważny / Wojciech Dudziński (A.Morski) – Volvo 142 S.

Klasa 9-13. Grupa 2.
Nr.93. Andrzej Włoch / Mieczysław Banaś (A.Krakowski) – Polski Fiat 125p.
Nr.94. Krzysztof Komornicki / Błażej Krupa (AMK Stomil Olsztyn) – BMW 2002 Ti.

Klasa 9-13. Grupa 3.
Nr.96. Adam Smorawiński (KM Winogrady-Poznań) / Ryszard Żyszkowski (A.Warszawski) – Porsche Carrera RS.
Nr.97. Sobiesław Zasada / Ewa Zasada (A.Krakowski) – Porsche Carrera RS.

17 Rajd Dolnośląski 1973r

17 Rajd Dolnośląski 1973r

Albin Śliski i Krzysztof Szaykowski – Trabant 601.

17 Rajd Dolnośląski 1973r

Nr.45. Janusz Dąbrowski i Kazimierz Łuczak, nr.52. Andrzej Świniarski i Przemysław Olejnik – Fiaty 128 SL.

17 Rajd Dolnośląski 1973r

Stanisław Fiedor i Stefan Antkiewicz – Trabant 601.

17 Rajd Dolnośląski 1973r

Albin Śliski i Krzysztof Szaykowski – Trabant 601.

17 Rajd Dolnośląski 1973r

17 Rajd Dolnośląski 1973r

17 Rajd Dolnośląski 1973r.

17 Rajd Dolnośląski 1973r

(Wspomnienia Janusza Wojtyny – Rajdowiec 14 / 2000)

Klasyfikacja generalna.

1.Sobiesław Zasada / Ewa Zasada – Porsche Carrera RS.  5683pkt.
2.Adam Smorawiński / Ryszard Żyszkowski – Porsche Carrera RS.  6192pkt.
3.Lelio Lattari / Jacek Różański – Alfa Romeo 2000 GTV.  6495pkt.
4.Janusz Książkiewicz / Julian Ochrymowicz – Polski Fiat 125p/1500.  7625pkt.
5.Henryk Mandera / Grzegorz Chmielewski – Wartburg 353.  7911pkt.
6.Henryk Ziemski / Wiesław Grabarczyk – Polski Fiat 125p/1300.  8126pkt.
7.Henryk Kaczmarczyk / Jerzy Sobczyk – Polski Fiat 125p/1500.  8237pkt.
8.Adam Masłowiec / Konrad Rutkowski – Syrena 105.  8275pkt.
9.Jerzy Kobyliński / Andrzej Żmuda – Polski Fiat 125p/1300.  8934pkt.
10.Krystian Bielowski / Zenon Keller – Polski Fiat 125p/1300.  9239pkt.
11.Wacław Janowski / Henryk Metych – Polski Fiat 125p/1300.  9262pkt.
12.Tadeusz Turczuk / Andrzej Postawka – Polski Fiat 125p/1500.  9585pkt.
13.Ireneusz Porada / Januariusz Czerwoniec – Polski Fiat 125p/1300.  9700pkt.
14.Ewald Pauli / Henryk Krakowczyk – VW 1302S.  10070pkt.
15.Aleksander Adamski / Jacek Chmielewski – Škoda S 100.  11011pkt.
16.Zdzisław Łagan / Witold Kołder – Trabant 601.  11246pkt.
17.Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski – Trabant 601.  11649pkt.
18.Albin Śliski / Krzysztof Szaykowski – Trabant 601.  13087pkt.

Wystartowało 69 załóg, sklasyfikowano 18.

Nie ukończyli m.in.:
Stefan Saliński / Marian Kielar – Syrena 104. (przekroczony limit)
Andrzej Włoch / Mieczysław Banaś – Polski Fiat 125p. (awaria)
Janusz Dąbrowski / Kazimierz Łuczak – Fiat 128 SL. (wypadek)
Jerzy Landsberg / Marian Wangrat – Polski Fiat 125p/1500. (awaria)

Wyniki.

Klasa 1-2, grupa 2.
1.Zdzisław Łagan / Witold Kołder – Trabant 601.
2.Andrzej Radecki / Zygmunt Domagalski – Trabant 601.
3.Albin Śliski / Krzysztof Szaykowski – Trabant 601.

Klasa 3-4, grupa 2.
1. Adam Masłowiec / Konrad Rutkowski – Syrena 105.

Klasa 5-6, grupa 2.
1.Henryk Mandera / Grzegorz Chmielewski – Wartburg 353.
2.Aleksander Adamski / Jacek Chmielewski – Škoda 100 L.

Klasa 7, grupa 1.
1.Henryk Ziemski / Wiesław Grabarczyk – Polski Fiat 125p/1300.
2.Jerzy Kobyliński / Andrzej Żmuda – Polski Fiat 125p/1300.
3.Krystian Bielowski / Zenon Keller – Polski Fiat 125p/1300.

Klasa 7, grupa 2.
1.Ireneusz Porada / Januariusz Czerwoniec – Polski Fiat 125p/1300.

Klasa 8, grupa 1.
1.Janusz Książkiewicz / Julian Ochrymowicz – Polski Fiat 125p/1500.
2.Wacław Janowski / Henryk Metych – Polski Fiat 125p/1500.
3.Tadeusz Turczuk / Andrzej Postawka – Polski Fiat 125p/1500.

Klasa 8, grupa 2.
1.Henryk Kaczmarczyk / Jerzy Sobczyk – Polski Fiat 125p/1500.
2.Ewald Pauli / Henryk Krakowczyk – VW 1302 S.

Klasa 9-13, grupa 1.
1.Lelio Lattari / Jacek Różański – Alfa Romeo 2000 GTV.

Klasa 9-13, grupa 3.
1.Sobiesław Zasada / Ewa Zasada – Porsche Carrera RS.
2.Adam Smorawiński / Ryszard Żyszkowski – Porsche Carrera RS

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl