Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1969 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 29 Rajd Polski. 3 eliminacja. 16-19.07.1969r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

29 Rajd Polski. 3 eliminacja. 16-19.07.1969r.

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

(Motor 13 i 28 / 1969)

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski

Na tegorocznym Rajdzie Polski odbędą się trzy próby szybkości płaskiej, czyli po prostu wyścigi. Dwa z nich do obejrzenia w Krakowie.

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Na punktach kontroli czasu warto obejrzeć jak w czasie kilku nadrobionych minut mechanicy przeprowadzają naprawy trwające w normalnych warunkach po kilka godzin.

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Lista startowa.

Klasa 1 do 850ccm.
Nr.1.  Andrzej Nytko / Jacek Chmielewski - Zastawa 750. (PL).
Nr.2.  Mieczysław Dziewulski / Ryszard Wesołowski - Zastawa 750. (PL).
Nr.3.  Jerzy Borowicz / Wojciech Pepłowski - Steyr Puch. (PL).
Nr.4.  Zygmunt Klimaszyk / Przemysław Olejnik - Zastawa 750. (PL).
Nr.5.  Joanna Jasińska / Maciej Jasiński – Honda N 600. (PL).
Nr.6.  Władysław Domański / Edward Bogusławski - Syrena 104. (PL).
Nr.7.  Robert Mucha / Zbigniew Dziadura - Syrena 104. (PL).
Nr.8.  Jerzy Bachtin / Kazimierz Ziółkowski - Trabant 601. (PL).
Nr.9.  Tadeusz Byzia / Tadeusz Stryczek – Syrena. (PL).
Nr.10. Janusz Motylewski / Bogdan Otfinowski - Zastawa 750. (PL).
Nr.11. Adam Masłowiec / Ireneusz Stankiewicz - Syrena 104. (PL).
Nr.12. Horst Storbeck / Hubert Kallus - Trabant 601. (NRD).
Nr.14. Kazimierz Jaromin / Wojciech Schramm - Zastawa 750. (PL).
Nr.15. Volker Beyer / Werner Schramm - Trabant 601. (NRD).
Nr.16. Fioder Kramer - Trabant 601. (NRD).
Nr.17. Jacek Pajor / Karol Piekarski - Trabant 601. (PL).
Nr.18. Manfred Kezzer / Klaus Heinig - Trabant 601. (NRD).
Nr.19. Wiesław Gawron / Monika Gawron - Trabant 601. (PL).
Nr.20. Andrzej Mordzewski / Maria Bator - Fiat 850. (PL).
Nr.22. Andrzej Szulc / Włodzimierz Winiarski - Fiat 850. (PL).
Nr.23. Marian Skrzypek / Ryszard Piechota - Fiat 850. (PL).
Klasa 2 (851-1150ccm).
Nr.25. Miroslav Stejskal / Karel Plicka - Škoda 1100 MB. (CS).
Nr.28. Peter Hommel / Günter Bork - Wartburg 353. (NRD).
Nr.30. Włodzimierz Groblewski / Michał Rybnicki - NSU 1000. (PL).
Nr.31. Johannes B. Sorensen / Bertel Orl Pedersen – Renault. (DK).
Nr.32. Henryk Krakowczyk / Tadeusz Kudłaty - Fiat 850 coupe S. (PL).
Nr.34. Jan Bronikowski / Mieczysław Urtnowski - NSU Prinz. (PL).
Nr.35. Zoltan Kovacs / Attila Nemeth - Fiat 850 coupe S. (H).
Nr.37. Egon Culmbacher / Wolfgang Strehlow - Wartburg 353. (NRD).
Nr.40. Karlfried Weigert / Bernhard Malsch - Wartburg 353. (NRD).
Nr.41. Günther Gries / Harald Würfel - Wartburg 353. (NRD).
Nr.43. Franciszek Aromiński / Dominik Mydlarski - Renault R 8. (PL).
Nr.45. Dieter Kudrass / Irene Webers - Wartburg 353. (NRD).
Nr.47. Jan Soczek / Krzysztof Janarek - Renault R 10. (PL).
Nr.48. Bela Balzsay / Elek Farkas - Austin Cooper 1000. (H).
Nr.49. Mihaly Balatoni / Istvan Sandor - Škoda 1000 MB. (H).
Klasa 3 (1151-1300ccm).
Nr.52. Ryszard Nowicki / Marian Bień - Renault 8 Gordini. (PL).
Nr.53. Marek Barański / Elżbieta Wojtowicz - Renault 8 Gordini. (PL).
Nr.54. Andrzej Komorowski / Longin Bielak - Renault 8 Gordini. (PL).
Nr.55. Alcide Paganelli / Domenico Russo - Lancia Fulvia HF. (I).
Nr.56. Kenneth Gram / Mogens Boesgaard - Austin Cooper S. (DK).
Nr.57. Andrzej Wojciechowski / Zygmunt Wiśniowski - Renault 8 Gordini (PL).
Nr.58. Härry Kallström / Gunnar Häggbom - Lancia Fulvia HF. (S).
Nr.59. Istvan Rusznyak / Zoltan Foldvari - Austin Cooper S. (H).
Klasa 4 (1301-1600ccm).
Nr.63. Błażej Krupa / Wiesław Mrówczyński - Fiat 124 Sport. (PL).
Nr.65. Margaret Lowrey / Patricia Wright - Ford Escort TC. (GB).
Nr.66. Zbigniew Fabierkiwicz / Roman Żółtowski - Porsche 912. (GB).
Nr.67. Janusz Wojtyna / Bronisław Czekała – Polski Fiat 125p. (PL).
Nr.68. Ryszard Kopczyk / Wojciech Siwecki - Alfa Romeo. (PL).
Nr.69. Per Sander Holm / Otto Kristensen - Fiat 124 Coupe. (DK).
Nr.70. Kastitis Girdauskas / Vidmantas Chutele - Moskwicz 412. (SU).
Nr.71. Nicolas Ward / Brian Langley - Ford Escort TC. (GB).
Nr.72. Werner Becker / Joachim Warmbold - BMW 1600. (D).
Nr.73. Gilbert Staepelaere / Andre Aerts - Ford Escort TC. (B).
Nr.74. Gunnar Holm / Hans Ruutel - Moskwicz 412. (SU).
Nr.75. Evgeni Andreev / Eduard Zingurindi - Moskwicz 412. (SU).
Nr.77. Adam Smorawiński / Andrzej Zembrzuski - BMW 1600 Ti. (PL).
Nr.78. Haino Sepp / Tomas Bernstein - Moskwicz 412. (SU).
Nr.79. Lelio Lattari / Ryszard Wojtowicz - Alfa Romeo. (PL).
Nr.81. Valde Miaeots / Johan Sein - Moskwicz 412. (SU).
Nr.82. Ryszard Żyszkowski / Marek Szramowski - Alfa Romeo. (PL).
Nr.83. Stanisław Stolarski / Janusz Zdrojewski – Polski Fiat 125p. (PL).
Klasa 5 (1601-2000ccm).
Nr.88. Kurt Simonsen / Staffan Elm - Opel Rally Kadett. (S).
Nr.89. Krzysztof Strykier / Andrzej Gieysztor - BMW 2002 Ti. (PL).
Nr.90. Claes Billstam / Anders Berg - Opel Rally Kadett. (S).
Nr.91. Bernd Bergmann / Aleksander Kurzius - Volvo 142 S. (D).
Nr.93. Arno Hojgard / Kurt Mortensen - Volvo 122 S. (DK).
Klasa 6 (pow.2000ccm).
Nr.97. Preben Nielsen / Winther Kristensen Troel - Citroen DS 21. (DK).
Grupa 3.
Nr.100. Sobiesław Zasada / Ewa Zasada - Porsche 911. (PL).
Nr.101. Mieczysław Sochacki / Zenon Leszczuk - Porsche 911. (PL).
Nr.102. Carl Syberg / Borge Pedersen - Opel GT. (DK).
Nr.103. Manfred Gudladt / Eberhard Kuhna - Porsche 911 SE. (D)
Nr.104. Krzysztof Komornicki / Lech Jaworowicz - Alpine A 110/1300S. (PL).   
Nr.105. Walter Pöltinger / Gosta Zwilling - Porsche 911 T. (A).

Rajd Polski 1969r.

Joanna Jasińska i Maciej Jasiński - Honda N 600.

Jerzy Borowicz i Wojciech Pepłowski - Steyr Puch.

Nr.3.Jerzy Borowicz i Wojciech Pepłowski - Steyr Puch.

Maciej i Joanna Jasińscy - Honda N600.

Joanna Jasińska i Maciej Jasiński - Honda N600.

Rajd Polski 1969

Błażej Krupa i Wiesław Mrówczyński – Fiat 124 Sport coupe.

Rajd Polski 1969

Ryszard Żyszkowski i Błażej Krupa.

Rajd Polski 1969r.

Joanna Jasińska i Maciej Jasiński - Honda N 600.

Rajd Polski 1969

Wiesław Mrówczyński

Wiesław Mrówczyński.

Rajd Polski 1969

Gilbert Staepelare.

Elżbieta i Lech Jaworowicz.

Elżbieta i Lech Jaworowicz.

Rajd Polski 1969

Błażej Krupa.

Elżbieta Wojtowicz

Elżbieta Wojtowicz.

Krzysztof Strykier.

Krzysztof Strykier.

Rajd Polski 1969

Sobiesław Zasada i Krzysztof Komornicki.

Rajd Polski 1969

Andrzej Nytko i Jacek Chmielewski - Zastawa 750.

Rajd Polski 1969

Joanna Jasińska i Maciej Jasiński – Honda N 600.

Robert Mucha i Zbigniew Dziadura - Syrena 104

Robert Mucha i Zbigniew Dziadura - Syrena 104.

Gilbert Staepelaere i Andre Aerts - Ford Escort TC.

Gilbert Staepelaere i Andre Aerts - Ford Escort TC.

Rajd Polski 1969

Nr.52.Ryszard Nowicki i Marian Bień, nr.53.Marek Barański i Elżbieta Wojtowicz, nr.54.Andrzej Komorowski i Longin Bielak – Renaulty 8 Gordini.

Alcide Paganelli i Domenico Russo - Lancia Fulvia HF.

Alcide Paganelli i Domenico Russo - Lancia Fulvia HF.

Kenneth Gram i Mogens Boesgaard - Austin Cooper S.

Kenneth Gram i Mogens Boesgaard - Austin Cooper S.

Rajd Polski 1969

Błażej Krupa i Wiesław Mrówczyński – Fiat 124 Sport coupe.

Zbigniew Fabierkiwicz i Roman Żółtowski - Porsche 912.

Zbigniew Faberkiewicz i Roman Żółtowski - Porsche 912.

Gilbert Staepelaere i Andre Aerts - Ford Escort TC.

Gilbert Staepelaere i Andre Aerts - Ford Escort TC.

Rajd Polski 1969

Hejno Sepp i Tomas Bernstejn – Moskwicz 412.

Rajd Polski 1969

Nr.81.Valde Miaeots i Johan Sein - Moskwicz 412, nr.63.Błażej Krupa i Wiesław Mrówczyński – Fiat 124 Sport coupe.

Lelio Lattari i Ryszard Wojtowicz - Alfa Romeo 1600 GT.

Lelio Lattari i Ryszard Wojtowicz - Alfa Romeo 1600 GT.

Stanisław Stolarski i Janusz Zdrojewski – Polski Fiat 125p.

Stanisław Stolarski i Janusz Zdrojewski - Polski Fiat 125p.

Rajd Polski 1969r

Krzysztof Strykier i Andrzej Gieysztor - BMW 2002 Ti.

Krzysztof Strykier i Andrzej Gieysztor - BMW 2002 Ti.

Rajd Polski 1969

Przygotowanie do startu najmocniejszej klasy.

Rajd Polski 1969

Nr.101.Mieczysław Sochacki i Zenon Leszczuk, nr.100.Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 911S.

Nielsen i Winther Kristensen Troel - Citroen DS 21.

Nielsen i Winther Kristensen Troel - Citroen DS 21.

Rajd Polski 1969

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 911S.

Rajd Polski 1969

Robert Mucha i Zbigniew Dziadura - Syrena 104.

Rajd Polski 1969

Ryszard Nowicki i Marian Bień – Renault 8 Gordini.

Rajd Polski 1969

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 911S.

Rajd Polski 1969

Krzysztof Komornicki i Lech Jaworowicz – Alpine Renault A110.

Gilbert Staepelaere

Gilbert Staepelare.

Joanna Jasińska i Maciej Jasiński – Honda N 600.

Joanna i Maciej Jasińscy - Honda N600.

Rajd Polski 1969

Błażej Krupa i Wiesław Mrówczyński – Fiat 124 Sport coupe.

Rajd Polski 1969

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 911S.

Adam Smorawiński, Elżbieta Wojtowicz i Ryszard Żyszkowski

Adam Smorawiński, Elżbieta Wojtowicz i Ryszard Żyszkowski.

Rajd Polski 1969

Serwis Jasińskich.

Adam Smorawiński, Elżbieta Wójtowicz i Ryszard Żyszkowski.

Adam Smorawiński, Elżbieta Wojtowicz i Ryszard Żyszkowski.

Rajd Polski 1969

Start do kolejnego odcinka specjalnego. (Motor 32 / 1969)

Rajd Polski 1969

Alpine Renault A110 Krzysztofa Komornickiego trochę ucierpiało na trasie. (Motor 32 / 1969)

Rajd Polski 1969

Ryszard Żyszkowski i Marek Szramowski - Alfa Romeo Giulia.

Rajd Polski 1969

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 911S.

Gilbert Staepelare.

Gilbert Staepelare.

Rajd Polski 1969

Nr.5.Joanna Jasińska i Maciej Jasiński – Honda N600, nr.7.Robert Mucha i Zbigniew Dziadura – Syrena 104.

Jerzy Bachtin i Kazimierz Ziółkowski - Trabant 601.

Jerzy Bachtin i Kazimierz Ziółkowski - Trabant 601.

Wiesław i Monika Gawron - Trabant 601.

Wiesław Gawron i Monika Gawron - Trabant 601.

Franciszek Aromiński i Dominik Mydlarski - Renault R 8.

Franciszek Aromiński i Dominik Mydlarski - Renault R8.

Rajd Polski 1969

Nr.57.Andrzej Wojciechowski i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini, nr.58.Harry Kallstrom i Gunnar Haggbom – Lancia Fulvia HF.

Rajd Polski 1969

Ryszard Nowicki i Marian Bień – Renault 8 Gordini.

Nr.54.Andrzej Komorowski i Longin Bielak - Renault 8 Gordini, nr.55.Alcide Paganelli i Domenico Russo - Lancia Fulvia HF.

Nr.54.Andrzej Komorowski i Longin Bielak - Renault 8 Gordini, nr.55.Alcide Paganelli i Domenico Russo - Lancia Fulvia HF.

Kenneth Gram i Mogens Boesgaard - Austin Cooper S.

Kenneth Gram i Mogens Boesgaard - Austin Cooper S.

Andrzej Wojciechowski i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

Andrzej Wojciechowski i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

Andrzej Komorowski i Longin Bielak - Renault 8 Gordini

Andrzej Komorowski i Longin Bielak - Renault 8 Gordini

Härry Kallström i Gunnar Häggbom - Lancia Fulvia HF.

Harry Kallstrom i Gunnar Haggborn - Lancia Fulvia HF.

Rajd Polski 1969

Nr.63. Błażej Krupa i Wiesław Mrówczyński – Fiat 124 Sport coupe, nr.65.Margaret Lowrey i Patrica Wright – Ford Escort Twin Cam, nr.67.Janusz Wojtyna i Bronisław Czekała – Polski Fiat 125p.

Ryszard Kopczyk i Wojciech Siwecki - Alfa Romeo Giulia Super.

Ryszard Kopczyk i Wojciech Siwecki - Alfa Romeo Giulia Super Ti.

Kastitis Girdauskas i Vidmantas Chutele - Moskwicz 412.

Kastitis Girdauskas i Vidmantas Chutele - Moskwicz 412.

Rajd Polski 1969

Nr.63. Błażej Krupa i Wiesław Mrówczyński – Fiat 124 Sport coupe, nr.65.Margaret Lowrey i Patrica Wright – Ford Escort Twin Cam.

Nr.88. Kurt Simonsen i Staffan Elm - Opel Rally Kadett, nr.89. Krzysztof Strykier i Andrzej Gieysztor - BMW 2002 Ti.

Nr.88. Kurt Simonsen i Staffan Elm - Opel Rally Kadett, nr.89. Krzysztof Strykier i Andrzej Gieysztor - BMW 2002 Ti.

Carl Syberg i Borge Pedersen - Opel GT.

Carl Syberg i Borge Pedersen - Opel GT.

Sobiesław Zasada

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 911S.

Krzysztof Strykier

Krzysztof Strykier i Andrzej Gieysztor - BMW 2002 Ti.

Sobiesław Zasada

Sobiesław Zasada.

Gilbert Staepealere

Gilbert Staepelare i Andreo Aerts – Ford Escort Twin Cam.

Sobiesław Zasada

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 911S.

Rajd Polski 1969r

Adam Smorawiński i Andrzej Zembrzuski - BMW 1600 Ti.

Błażej Krupa

Błażej Krupa i Wiesław Mrówczyński – Fiat 124 Sport coupe.

Jerzy Bachtin i Kazimierz Ziółkowski - Trabant 601.

Jerzy Bachtin i Kazimierz Ziółkowski - Trabant 601.

Sobiesław Zasada

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 911S. (Motor 32 / 1969)

Rajd Polski 1969r.

Alpine Renault A 110 Krzysztofa Komornickiego.

Sobiesław Zasada

Sobiesław Zasada udziela wywiadu Eugeniuszowi Pach z TVP.

Sobiesław Zasada

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 911S.

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

(Pędzą samochody, mijają lata)

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

(Rajdowe kroniki - Grzegorz Chmielewski i Janusz Szymanek)

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

Rajd Polski 1969

(Pędzą samochody, mijają lata)

Rajd Polski 1969

Rajd Polski - 1969r

Rajd Polski - 1969r.

Rajd Polski - 1969r.

Rajd Polski - 1969r.

(Anegdoty z oesów)

Klasyfikacja  generalna.

1.Sobiesław Zasada / Ewa Zasada – Porsche 911 S.  10488,79pkt.
2.Ryszard Nowicki / Marian Bień – Renault 8 Gordini.  11083,81pkt.
3.Andrzej Komorowski / Longin Bielak – Renault 8 Gordini.  12409,51pkt.
4.Błażej Krupa / Wiesław Mrówczyński – Fiat 124 Sport coupe.  12623,68pkt.
5.Lelio Lattari / Ryszard Wojtowicz - Alfa Romeo. 12836,47pkt.                
6.Ryszard Żyszkowski / Piotr Mystkowski – Alfa Romeo 1600.  13094,26pkt.
7.Adam Smorawiński / Andrzej Zembrzuski – BMW 1600 Ti.  13639,76pkt.
8.Henryk Krakowczyk / Tadeusz Kudłaty - Fiat 850 Coupe S.  13753,89pkt.
9.Jan Bronikowski / Mieczysław Urtnowski – NSU Prinz 1000 C.  14206,12pkt.
10.Kazimierz Jaromin / Wojciech Schramm – Zastava 750. 14300,16pkt.       
11.Mieczysław Dziewulski / Ryszard Wesołowski - Zastawa 750.  14818,99pkt.        
12.Maciej Jasiński / Joanna Jasińska – Honda N 600.  15127,64pkt.
13.Jan Soczek / Krzysztof Janarek – Renault 10.  16048,21pkt.
14.Robert Mucha / Zbigniew Dziadura – Syrena 104.  16251,08pkt.
15.Andrzej Mordzewski / Maria Bator – Fiat 850.  16458,38pkt.
16.Franciszek Aromiński / Dominik Mydlarski – Renault 10. 16969,47pkt.
17.Wiesław Gawron / Monika Gawron – Trabant 601.  17147,47pkt.
18.Jerzy Bachtin / Kazimierz Ziółkowski – Trabant 601.  17569,61pkt.
19.Andrzej Nytko / Jacek Chmielewski – Zastawa 750.  18138, 75pkt.
20.Janusz Motylewski / Bogdan Otfinowski – Zastawa 750.  22565,05pkt.

Wystartowało 37 załóg, ukończyło 20.

Wyniki.

Klasa 1  -  do 600cm.
1.Maciej Jasiński / Joanna Jasińska – Honda N 600.   (AP.Warszawa)
2.Wiesław Gawron / Monika Gawron – Trabant 601.  (AP.Olsztyn)
3.Jerzy Bachtin / Kazimierz Ziółkowski – Trabant 601.  (AP.Olsztyn)

Klasa 2  -  do 850cm.
1.Kazimier Jaromin / Wojciech Schram – Zastawa 750.  (AP.Kraków)
2.Mieczysław Dziewulski / Ryszard Wesołowski - Zastawa 750.
3.Robert Mucha / Zbigniew Dziadura – Syrena 104.  (AP.Warszawa)
4.Andrzej Mordzewski / Maria Bator - Fiat 850.
5.Andrzej Nytko / Jacek Chmielewski - Zastawa 750. (AP.Kraków)
6.Janusz Motylewski / Bogdan Otfinowski - Zastawa 750.

Klasa 3  -  do 1000cm.
1.Henryk Krakowczyk / Tadeusz Kudłaty – Wartburg 1000.  (AP.Dolnośląski)
2.Jan Bronikowski / Mieczysław Urtnowski – NSU Prinz 1000 C.      (AP.Warszawa)
3.Franciszek Aromiński / Dominik Mydlarski – Renault 10.  (AP.Warszawa)

Klasa 4  -  do 1300cm.
1.Ryszard Nowicki / Marian Bień – Renault 8 Gordini  (AP.Kraków)
2.Andrzej Komorowski / LonginBielak – Renault 8 Gordini   (AP.Warszawa)

Klasa 5  -  do 1600cm.
1.Błażej Krupa / Wiesław Mrówczyński – Fiat 124 Sport coupe.
(AP.Warszawa)
2.Lelio Lattari / Ryszard Wojtowicz - Alfa Romeo.  (AP.Warszawa)
3.Ryszard Żyszkowski / Piotr Mystkowski – Alfa Romeo 1600. (AP.Warszawa)
4.Adam Smorawiński / Andrzej Zembrzuski - BMW 1600 Ti. (AP.Wielkopolski)



Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl