Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1968 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 28 Rajd Polski. 3 eliminacja. 31.07-4.08.1968r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

28 Rajd Polski. 3 eliminacja. 31.07-4.08.1968r.

 

Tablica rajdowa

Plakietka

WŁADZE RAJDU
JURY:
Przewodniczący
Président                                    Henryk Frąckowiak
Sekretarz
Secrétaire                                   Tadeusz Grela
Komandor zawodów
Commandeur du Rallye                         Mieczysław Kamieński
KIEROWNICTWO:
Komandor                                     Mieczysław Kamieński
V-ce Komandor sportowy                       Jan Czopek
Kierownik Biura                              Kazimierz Czekaj
Kierownik Finansowy                          Romuald Zdeb
Kierownik zabezp. Trasy                      Bolesław Ptak
Sekretarz                                    Aleksandra Janik
Kierownik Biura Prasowego i Propagandy       Tadeusz Toliński
Kwatermistrz                                 Józef Sajboth
Gospodarz                                    Józef Polak
Lekarz                                       Andrzej Stapiński
Kierownik Sp-1 (wyścig na lotnisku)          Stanisław Dzidowski
V-ce Komandor Rejonu Kraków                  Paweł Baczuń
V-ce Komandor Rejonu Rzeszów                 Adam Skomra
V-ce Komandor Rejonu Śląsk                   Mieczysław Grzegorczyk
V-ce Komandor Rejonu Dolny Śląsk             Bronisław Orliński
V-ce Komandor Rejonu Opole                   Andrzej Pietrzyk
V-ce Komandor Rejonu Nowy Sącz               Franciszek Tryszczyło
Kierownik Komisarzy Sportowych               Władysław Engel
Kirownik Chronometrażu                       Jerzy Skalda
Kierownik Komisji Technicznej                Władysław Abratowski
Kierownik Komisji Nagród                     Andrzej Eisen
Kierownik Transportu                         Jan Szwenk
Kierownik Parkingu                           Józef Polak
Kierownik Komisji Obliczeń                   Zdzisław Rudolf
Kierownik rozpoczęcia i zakończenia zawodów  Marian Pawlak
________________________________________
Trasa
I Etap
Bt-1           Kraków ul. Kałuży                            -     -     31.VII  14.00
Sp-1           Kraków - Lotnisko                            17    17    1.VIII  15.00
PKC-1          Kraków - Lotniski                            -     -             18.00
PKP-1          Ojców - wylęgarnia pstr?gów                  -     -
PKC-2          Olkusz X na Trzebinię                        53    -             18.46
PKC-3          Wadowice X na Such?                          58    128           19.41
PKC-4          Jabłonka X na Czarny Dunajec                 74    202           20.51
PKP-2          Kiry                                         -     -
PKC-5          Zakopane Rondo                               43    245           21.31
OS-1           Jaszczurówka - Wierch Poroniec               13    -
PKC-6          Kamienica X na Limanow?                      96    341           22.56
OS-2           Zbludza - Limanowa                           14    -
OS-3           Młynne - Żegocina                            7
PKP-3          Dziekanowice szczyt                          -     -
PKC-7          Kraków - deptak                              103   444   2.VIII  031
OS-4           Wola Justowska, Bielany                      7     -
PKP-4          Cło X na Niepołomice                         -     -
PKC-8          Wojnicz X na Zakliczyn                       84    528           1.46
OS-5           Gródek nad Dunajcem - D?browa                -     -
PKC-9          Nowy S?cz X na Grybów                        47    575           2.26
PKC-10         Dukna X na M. Piastowe                       85    660           3.41
PKC-11         Lesko X                                      59    719           4.31
OS-6           Baligród - Ustrzyki Górne                    46.5  -
PKC-12         Lesko X                                      137   856           6.31
OS-7           Baligród - Ustrzyki Górne                    46.5  -
PKC-13         Dóbrówka X na Brzozów                        157   1013          8.51
PKC-14         Rzeszów                                      68    1081          9.51
Sh-1           Rzeszów                                      -     -
PKC-15         Tarnów                                       80    1161          10.55
PKP-5          Zakliczyn                                    -     -
PKC-16         Myślenice                                    95    1256          12.25
PKC-17         Kęty                                         54    1310          13.15
PKP-6          Koniaków                                     -     -
PKC-18         Ustroń - Równica dół                         84    1394          14.35
SG-1           Równica dół - Równica                        5     1399
Bt-2           Równica szczyt                               -     -
neutralizacja  Równica szczyt                               -     -

II Etap
PKC-19         Równica szczyt                               -     -             17.31
PKP-7          Puńców                                       -     -
PKC-20         Wodzisław Śl?ski                             65    1464          18.31
PKP-8          Branice                                      -     -
PKC-21         Głubczyce                                    79    1543          19.41
PKP-9          Krapkowice                                   -     -
PKC-22         Złoty Stok                                   125   1668          21.31
PKP-10         L?dek Zdrój                                  -     -
PKP-11         Gniewoszów                                   -     -
PKC-23         Zieleniec                                    88    1756          22.36
OS-8           Zielenice                                    8.6   -
Sg-2           Kudowa Zdrój - Karłów                        7     -
OS-9           Kudowa Zdrój - Radków                        18    -
PKC-24         Radków                                       42    1798          23.07
OS-10          Włodkowice - Świerki                         8,7   -
PKP-12         Pieszyce                                     -     -
OS-11          Rościszów - Walim                            8,5   -
PKC-25         Jugowice                                     69    1867  3.VIII  0.01
PKC-26         Kamienna Góra                                32    1899  0.30
Sp-2           X na Miszkowice - Jarkowice - Kowary Szczyt
X na Miszkowice                             62    -
PKC-27         Karpacz                                      103   2002          2.00
PKP-13         Michałowice szczyt                           -     -
PKC-28         Szklarska Poręba                             32    2034  2.25
PKP-14         Świeradów Zdrój                              -     -
PKP-15         Świdnica                                     -     -
PKC-29         Jugowice                                     129   2163          4.20
OS-12          Walim - Rościszów                            8,5   -
OS-13          Jodłownik - Wolibórz                         8,5   -
OS-14          Świerki - Włodkowice                         8,7   -
OS-15          Radków - Kudowa Zdrój                        18    -
PKC-30         Kudowa Zdrój                                 97    2260          5.46
OS-16          X Za Lewinem - Zieleniec - Duszniki Zdrój    17    -
PKP-16         L?dek Zdrój                                  -     -
PKC-31         Paczków                                      106   2366          7.15
PKC-32         Głubczyce                                    86    2452          8,25
PKP-17         Branice                                      -     -
PKC-33         Wodzisław Śl?ski                             79    2531          9.35
PKP-18         Puńców                                       -     -
PKC-34         Wisła                                        69    2600          10.35
PKC-35         Żywiec                                       48    2648          11.20
PKC-36         Maków Podhalański                            43    2691          12.00
PKP-19         Jabłonka X                                   -     -
PKC-37         Zabornia X                                   72    2763          13.00
OS-17          Limanowa - Zbludza                           14    -
PKC-38         Stary S?cz                                   95    2858          14.25
PKC-39         Krynica                                      55    2913          15.10
PKP-20         Łososina Dolna                               -     -
OS-18          Młynne - Żegocina                            7     -
PKC-40         Meta Kraków                                  130   3043          17.20

Bt-3           Kraków                                       -     -


Baza rajdu: Kraków.
Dystans: 3043 km, w tym 343 km prób sportowych (18 odcinków specjalnych, 2 próby szybkości płaskiej, 2 próby szybkości górskiej.).
Próby sportowe:
- I etap (1-2.08): wyścig: Kraków (lotnisko Czyżyny), OS 1: Jaszczurówka - Wierch - Proniec, OS 2: Zabłudza - Limanowa, OS 3: Młynne-Żegocina, OS 4: Wola Justowska - Bielany, OS 5: Gródek nad Dunajcem - Dąbrowa, OS 6: Łubna - Ustrzyki Górne, OS 7: Łubna - Ustrzyki Górne, SP 1: Rzeszów, SG1: Równica;
- II etap (2-3.08): OS 8: Zieleniec - Kudowa, SG 2: Kudowa - Karłów, OS 9: Kudowa - Radków, OS 10: Włodowice - Świerki, OS 11: Rościszów - Walim, SP 2: Kowary, OS 12: Jugowice, OS 13: Walim - Rościszów, OS 14: Jodłownik - Wolibórz, OS 15: Świerki - Włodowice, OS 16: Kudowa, OS 17: Zabornia, OS 18: Łosina Dolna
Pogoda: I etap - słonecznie, II etap - deszcz i burza.

Lista startowa.

Grupa 1-2. Klasa 1 (do 850cm³).
Nr.1.  Ryszard Żyszkowski / Tadeusz Kurmanowicz (PL) – Fiat 850.
Nr.3.  Alfred Ślizeń / Ryszard Piechota (PL) – Zastava 750.
Nr.4.  Jerzy Bachtin / Andrzej Gieysztor (PL) – Trabant 601.
Nr.5.  Jerzy Borowicz / Wojciech Pepłowski (PL) – Steyr Puch 650 TR.
Nr.6.  Jan Bronikowski / Andrzej Kopestyński (PL) – Fiat 850.
Nr.7.  Jan Chudziak / Hieronim Kochański (PL) – Saab.
Nr.8.  Kazimierz Jaromin / Edmund Oprocha (PL) – Fiat 600 D.
Nr.10. Jerzy Ujczak / Stanisław Wyka (PL) – Trabant 601.
Nr.11. Andrzej Hała / Jan Ożóg (PL) – Syrena 104.
Nr.12. Karol Neuberg / Janusz Mateuszek (PL) – Syrena 104.
Grupa 1-2. Klasa 2 (do 1150cm³).
Nr.17. Ryszard Grychtoł / Wojciech Ondraczek (PL) – NSU Prinz 1000 S.
Nr.18. Henryk Krakowczyk / Marek Borowicz (PL) – Wartburg 311.
Nr.19. Reinhold Zink / Karel Malcher (CS) – Škoda 1100 MB.
Nr.20. Ivan Koshkin / Feliks Gorislavsky (SU) – Zaporożec.
Nr.21. Włodzimierz Groblewski / Włodzimierz Żukowski (PL) – NSU Prinz 1000 S.
Nr.22. Henryk Mandera / Rudolf Orliński (PL) – Wartburg 312.
Nr.23. Karel Vitasek / Bohumil Šip (CZ) – Škoda 1100 MB.
Nr.24. Kastytis Girdauskas / Stasys Malinauskas (SU) – Zaporożec.
Nr.25. Bohumil Roller / Josef Zubal (CS) – Škoda 1100 MB.
Nr.26. Andrzej Wojciechowski / Jan Wojczaczek (PL) – NSU Prinz 1000 S.
Nr.27. Milan Žid / Josef Čech (CS) – Škoda 1100 MB.
Nr.31. Vaclav Bobek / Vladimir Lokvenc (CS) – Škoda 1100 MB.
Nr.32. Miroslav Stejskal / Milan Tvrdoň (CS) – Škoda 1000 MB.
Nr.34. Milan Břichnač / Břetislav Bil (CS) – Škoda 1100 MB.
Nr.35. Jan Soczek / Zbigniew Kołaczkowski (PL) – Renault 10.
Grupa 1-2. Klasa 3 (do 1300cm³).
Nr.36. Maciej Jasiński / Joanna Jasińska (PL) – Polski Fiat 125p.
Nr.37. Longin Bielak / Władysław Domański (PL) – Polski Fiat 125p.
Nr.38. Zdenĕk Kec / Milan Klima (CS) – Renault 8 Gordini.
Nr.39. Ryszard Nowicki / Elżbieta Wojtowicz (PL) – NSU 1000 TT.
Nr.40. Curt Bengtsson / Mats Magnusson (S) – BMC Mini Cooper S.
Nr.41. Andrzej Jaroszewicz / Witold Konopnicki (PL) – Fiat 124.
Nr.42. Krzysztof Komornicki / Zygmunt Wiśniowski (PL) – Renault 8 Gordini.
Nr.43. Dave Johansson / Berut Krantz (S) – BMC Mini Cooper.
Nr.44. Zbigniew Gawryłkiewicz / Mirosław Wojtaszek (PL) – Fiat 124.
Nr.46. Marek Wachowski / Eugeniusz Pach (PL) – MG 1300.
Nr.47. Marek Barański / Wiesław Mrówczyński (PL) – Renault 8 Gordini.
Grupa 1-2. Klasa 4 (do 1600cm³).
Nr.48. Dezsö Krisztics / Jözsef Keresztesi (H) – Renault 8.
Nr.49. Ferenc Kelemen / Karoly Pulvary (H) – Renault 8.
Nr.50. Hans Rüütel / Gunnar Holm (SU) – Moskwicz 408.
Nr.51. Wiesław Galiński / Mirosław Tomaszewski (PL) – BMW 1600.
Nr.52. Margeret Lowrey / Alice Watson (GB) – Ford Escort.
Nr.53. Adam Smorawiński / Andrzej Zembrzuski (PL) – BMW 1600 Ti.
Nr.54. Kalin Mikfeldt / Ludvig Kirgue (SU) – Moskwicz 408.
Nr.55. Henryk Ruciński / Czesław Murawski (PL) – BMW 1600 Ti.
Nr.56. Antoni Weiner / Jan Karel (PL) – BMW 1600 Ti.
Nr.57. Vladimir Bubnov / Yuri Sniker (SU) – Moskwicz 408.
Nr.58. Ryszard Kopczyk / Wojciech Siwecki (PL) – Alfa Romeo Giulia Ti.
Nr.60. Eugeniy Andreyev / Eduard Singurindi (SU) – Moskwicz 408.

Nr.61. Włodzimierz Markowski / Marek Varisella (PL) – Porsche 912.

Grupa 1 i 2. Klasa 5 (do 2000cm³).
Nr.63. Sobiesław Zasada / Jerzy Dobrzański (PL) – Porsche 911 S.
Nr.64. Jens Nielsen / Henning Henriksen (DK) – Volvo 122 S.
Nr.65. Kurt Nannounce / Kurt Simonsen (S) – Porsche 911.
Nr.66. Anoras Donko / Isvan Rusznyak (H) – Ford Taunus 17 M.
Grupa 3. Klasa 8 (ponad 1600cm³).
Nr.68. Gernot Fischer / Reinhard Knoll (A) – MG MGB.
Nr.69. Heinz Böck / Walter Pixner (A) – Vauxhall Victor.

Marek Barański i Wiesław Mrówczyński – Renault 8 Gordini.

Nr.47.Marek Barański i Wiesław Mrówczyński - Renault 8 Gordini.

Adam Smorawiński i Andrzej Zembrzuski – BMW 1600 Ti.

Nr.53.Adam Smorawiński i Andrzej Zembrzuski - BMW 1600 Ti.

Rajd Polski 1968r

Nr.55.Henryk Ruciński i Czesław Murawski, nr.56.Antoni Weiner i Jan Karel - BMW 1600 Ti.

Rajd Polski 1968r

Nr.60.Eugenij Andrejev i Eduard Singurindi - Moskwicz 408, nr.61.Włodzimierz Markowski i Marek Varisella - Porsche 912.

Rajd Polski 1968r

Nr.61.Włodzimierz Markowski i Marek Varisella - Porsche 912, nr.63.Sobiesław Zasada i Jerzy Dobrzański - Porsche 911 S.

Rajd Polski - 1968r

Rajd Polski - 1968r

Nr.65.Kurt Nannounce i Kurt Simonsen - Porsche 911 S, nr.69.Heinz Böck i Walter Pixner - Vauxhall Victor.

Krzysztof Strykier i Elżbieta Wójtowicz

Krzysztof Strykier i Elżbieta Wójtowicz.

Lech Jaworowicz i Robert Mucha.

Lech Jaworowicz i Robert Mucha.

Henryk Msndera - Rajd Polski 1968r

Henryk Mandera i Rudolf Orliński - Wartburg 312.

Zbigniew Gawryłkiewicz i Mirosław Wojtaszek – Fiat 124.

Nr.44. Zbigniew Gawryłkiewicz i Mirosław Wojtaszek – Fiat 124.

Krzysztof Komornicki i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

Krzysztof Komornicki i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

Wiesław Galiński i Mirosław Tomaszewski  – BMW 1600 Ti.

Wiesław Galiński i Mirosław Tomaszewski  – BMW 1600 Ti.  (Motor 28 / 1968)

Jens Nielsen i Henning Henriksen – Volvo 122 S.

Jens Nielsen i Henning Henriksen – Volvo 122 S.

Rajd Polski - 1968r.

Krzysztof Komornicki i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

Krzysztof Komornicki i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

Marek Wachowski i Eugeniusz Pach – MG 1300

Marek Wachowski i Eugeniusz Pach - MG 1300 i Wiesław Gawron.

Marek Barański i Wiesław Mrówczyński – Renault 8 Gordini.

Marek Barański i Wiesław Mrówczyński – Renault 8 Gordini.

Rajd Polski 1968r

Wiesław Gawron i Marek Wachowski.

Adam Smorawiński i Andrzej Zembrzuski – BMW 1600 Ti.

Adam Smorawiński i Andrzej Zembrzuski – BMW 1600 Ti.

Henryk Ruciński i Czesław Murawski – BMW 1600 Ti.

Henryk Ruciński i Czesław Murawski – BMW 1600 Ti.

Ryszard Kopczyk i Wojciech Siwecki – Alfa Romeo Giulia Ti.

Ryszard Kopczyk i Wojciech Siwecki - Alfa Romeo Giulia Ti.

Krzysztof Komornicki i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

Krzysztof Komornicki i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

 

Serwisy

Ivan Koshkin i Feliks Gorislavskiy – Zaporożec.

Ivan Koshkin i Feliks Gorislavskiy – Zaporożec.

Marek Barański i Wiesław Mrówczyński – Renault 8 Gordini.

Marek Barański i Wiesław Mrówczyński – Renault 8 Gordini.

Vladimir Bubnov i Yuris Snikeris – Moskwicz 408.

Vladimir Bubnov i Yuris Snikeris – Moskwicz 408.

Henryk Ruciński i Czesław Murawski – BMW 1600 Ti.

Henryk Ruciński i Czesław Murawski – BMW 1600 Ti.

Marek Barański i Wiesław Mrówczyński – Renault 8 Gordini.

Marek Barański i Wiesław Mrówczyński – Renault 8 Gordini.

Sobiesław Zasada i Jerzy Dobrzański – Porsche 911S.

Sobiesław Zasada i Jerzy Dobrzański – Porsche 911S.

Krzysztof Komornicki i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

Krzysztof Komornicki i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini. (Motor 33 / 1968)

Włodzimierz Markowski.

Włodzimierz Markowski.

Sobiesław Zasada i Jerzy Dobrzański – Porsche 911S.

Sobiesław Zasada i Jerzy Dobrzański – Porsche 911S.

Ryszard Kopczyk i Wojciech Siwecki – Alfa Romeo Giulia.

Ryszard Kopczyk i Wojciech Siwecki – Alfa Romeo Giulia. (Motor 28 / 1968)

Rajd Polski 1968r

Longin Bielak i Władysław Domański - Polski Fiat 125p.

Krzysztof Komornicki i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

Krzysztof Komornicki i Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.

Hans Rüütel i Gunnar Holm – Moskwicz 408.

Hans Rüütel i Gunnar Holm – Moskwicz 408.

Sobiesław Zasada i Jerzy Dobrzański – Porsche 911S.

Sobiesław Zasada i Jerzy Dobrzański – Porsche 911S. (Moje rajdy-S.Zasada)

Rajd Polski 1968r.

Vladimir Bubnov i Yuris Snikeris - Moskwicz 408.

Jerzy Bednarski.

Jerzy Bednarski.

Zwycięzcy rajdu: Krzysztof Komornicki i Z.Wiśniowski.

Zwycięzcy rajdu: Krzysztof Komornicki i Z.Wiśniowski.

Wielka pięćdziesiątka

(Wielka pięćdziesiątka)

Pędzą samochody, mijają lata

(Pędzą samochody, mijają lata)

Motor 33 / 1968

Motor 33 / 1968


(Motor 33 / 1968)

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

(Pędzą samochody, mijają lata)

Rajdowe kroniki

Rajdowe kroniki

Rajdowe kroniki

(Rajdowe kroniki - Grzegorz Chmielewski i Janusz Szymanek)

Klasyfikacja generalna.

1. Sobiesław Zasada / Jerzy Dobrzański – Porsche 911 S.
2. Antoni Weiner / Jan Karel – BMW 1600 Ti.
3. Krzysztof Komornicki / Zygmunt Wiśniowski – Renault 8 Gordini.
4. Longin Bielak / Władysław Domański – Polski Fiat 125 P.
5. Henryk Ruciński / Czesław Murawski – BMW 1600 Ti.
6. Ryszard Nowicki / Elżbieta Wojtowicz – NSU 1000 TT.
7. Ryszard Żyszkowski / Tadeusz Kurmanowicz – Fiat 850.
8. Henryk Mandera / Rudolf Orliński – Wartburg 1000.
9. Włodzimierz Groblewski / Jacek Żukowski – NSU Prinz.
10.Andrzej Woyciechowski / Jan Wojczaczek – NSU 1000 S.
11.Jerzy Borowicz / Wojciech Pepłowski – Steyr Puch 660TR.
12.Ryszard Kopczyk / Wojciech Siwecki – Alfa Romeo Giulia Ti.
13.Alfred Ślizeń / Ryszard Piechota – Zastava 750.
14.Kazimierz Jaromin / Edmund Oprocha – Fiat 600 D.
15.Ryszard Grychtoł / Wojciech Ondraczek – NSU 1000 S.
16. Wiesław Galiński / Mirosław Tomaszewski – BMW 1600.

Ryszard Kopczyk i Wojciech Siwecki – Alfa Romeo Giulia Ti.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl