Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1963 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » Podsumowanie sezonu

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

Podsumowanie sezonu

Samochody startujące w RSMP były podzielone na dwie kategorie:
- Kategoria I - seryjne samochody określonych marek i typów sprzedawane w kraju przez Motozbyt w dużych ilościach, z minimalną ilością dozwolonych przeróbek.
- Kategoria II - pozostałe samochody z dużą ilością dozwolonych przeróbek.
Kategorie podzielone były na klasy w zależności od pojemności skokowej silnika.

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis)

Wyniki – 1963.

Kat.I. kl.do 850cm³.
1.  Sobiesław Zasada / Ewa Zasada (AP.Krakowski) – Fiat 600 D.  192 pkt.
2.  Barbara Wojtowicz / Adam Wędrychowski (AP.Warszawski) – Renault Dauphine.  138 pkt.
3.  Jerzy Puchalski (AP.Warszawski) – Renault Dauphine.  70 pkt.
4.  Włodzimierz Żmigrodzki (AP.Warszawski) – Syrena.  21 pkt.
Kat.I. kl.do 1000cm³.
1.  Ryszard Grychtoł (AP.Śląski) – Wartburg 311.  168 pkt.
2.  Alfons Tobolski / Tadeusz Sadowski (AP.Bydgoski) - Wartburg 311.  91 pkt.
3.  Stefan Dobrzyński (AP.Warszawski) - Wartburg 311.  70 pkt.
4.  Jerzy Jesz (AP.Śląski) - Wartburg 311.  63 pkt.
5.  J.Wilczyński / K.Wilczyńska (AP.Warszawski) - Wartburg 311.  21 pkt.
Kat.I. kl.do 1300cm³.
1.  Jan Soczek (AP.Krakowski) – Škoda Octavia Super.  192 pkt.
2.  Ludwik Postawa (AP.Krakowski) - Škoda Octavia Super.  157 pkt.
3.  Jerzy Kuczera / C.Misiek (AP.Śląski) - Škoda Octavia Super.  84 pkt.
4.  Eugeniusz Pach (AP.Warszawski) - Škoda Octavia Super.  84 pkt.
5.  Zofia Kwaśniewska (AP.Warszawski) – Volkswagen.  70 pkt.
Kat.I. kl.pow.1300cm³.
1.  Adam Smorawiński / E.Grabowski (AP.Wielkopolski) – Warszawa 204.  77 pkt.
2.  Ryszard Pawlitka (AP.Bydgoski) – Moskwicz 408.  35 pkt.
Kat.II. kl.do 850cm³.
1.  Jerzy Dobrzański / Czesław Murawski (AP.Krakowski) – BMW 700.  168 pkt.
2.  Marek Varisella / Mirosław Jeżowski (AP.Warszawski) – Syrena 102.  130 pkt.
3.  T.Puchel (AP.Warszawski) – Syrena.  114 pkt.
4.  Bogdan Łabędzki (AP.Warszawski) – Syrena.  70 pkt.
Kat.II kl.pow.850cm³.
1. Ksawery Frank (AP.Łódzki) – Volvo 122 S.  178 pkt.
2.  Mieczysław Sochacki / Zenon Leszczuk (AP.Krakowski) – Škoda TS.  140 pkt.
3.  Jerzy Kuczera / E.Misiek (AP.Śląski) – Škoda.  102 pkt.
4.  Zbigniew Łagutko (AP.Warszawski) – Volvo, Citroen.  94 pkt.
5.  Antoni Weiner / Wiesław Helis (AP.Śląski) – Škoda TS.  35 pkt.

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl