Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1963 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » Podsumowanie sezonu

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

Podsumowanie sezonu

Samochody startujące w RSMP były podzielone na dwie kategorie:
- Kategoria I - seryjne samochody określonych marek i typów sprzedawane w kraju przez Motozbyt w dużych ilościach, z minimalną ilością dozwolonych przeróbek.
- Kategoria II - pozostałe samochody z dużą ilością dozwolonych przeróbek.
Kategorie podzielone były na klasy w zależności od pojemności skokowej silnika.

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis)

Wyniki – 1963.

Kat.I. kl.do 850cm³.
1.  Sobiesław Zasada / Ewa Zasada (AP.Krakowski) – Fiat 600 D.  192 pkt.
2.  Barbara Wojtowicz / Adam Wędrychowski (AP.Warszawski) – Renault Dauphine.  138 pkt.
3.  Jerzy Puchalski (AP.Warszawski) – Renault Dauphine.  70 pkt.
4.  Włodzimierz Żmigrodzki (AP.Warszawski) – Syrena.  21 pkt.
Kat.I. kl.do 1000cm³.
1.  Ryszard Grychtoł (AP.Śląski) – Wartburg 311.  168 pkt.
2.  Alfons Tobolski / Tadeusz Sadowski (AP.Bydgoski) - Wartburg 311.  91 pkt.
3.  Stefan Dobrzyński (AP.Warszawski) - Wartburg 311.  70 pkt.
4.  Jerzy Jesz (AP.Śląski) - Wartburg 311.  63 pkt.
5.  J.Wilczyński / K.Wilczyńska (AP.Warszawski) - Wartburg 311.  21 pkt.
Kat.I. kl.do 1300cm³.
1.  Jan Soczek (AP.Krakowski) – Škoda Octavia Super.  192 pkt.
2.  Ludwik Postawa (AP.Krakowski) - Škoda Octavia Super.  157 pkt.
3.  Jerzy Kuczera / C.Misiek (AP.Śląski) - Škoda Octavia Super.  84 pkt.
4.  Eugeniusz Pach (AP.Warszawski) - Škoda Octavia Super.  84 pkt.
5.  Zofia Kwaśniewska (AP.Warszawski) – Volkswagen.  70 pkt.
Kat.I. kl.pow.1300cm³.
1.  Adam Smorawiński / E.Grabowski (AP.Wielkopolski) – Warszawa 204.  77 pkt.
2.  Ryszard Pawlitka (AP.Bydgoski) – Moskwicz 408.  35 pkt.
Kat.II. kl.do 850cm³.
1.  Jerzy Dobrzański / Czesław Murawski (AP.Krakowski) – BMW 700.  168 pkt.
2.  Marek Varisella / Mirosław Jeżowski (AP.Warszawski) – Syrena 102.  130 pkt.
3.  T.Puchel (AP.Warszawski) – Syrena.  114 pkt.
4.  Bogdan Łabędzki (AP.Warszawski) – Syrena.  70 pkt.
Kat.II kl.pow.850cm³.
1. Ksawery Frank (AP.Łódzki) – Volvo 122 S.  178 pkt.
2.  Mieczysław Sochacki / Zenon Leszczuk (AP.Krakowski) – Škoda TS.  140 pkt.
3.  Jerzy Kuczera / E.Misiek (AP.Śląski) – Škoda.  102 pkt.
4.  Zbigniew Łagutko (AP.Warszawski) – Volvo, Citroen.  94 pkt.
5.  Antoni Weiner / Wiesław Helis (AP.Śląski) – Škoda TS.  35 pkt.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl