Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1963 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 23 Rajd Polski. 3 eliminacja. 31.07-4.08.1963r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

23 Rajd Polski. 3 eliminacja. 31.07-4.08.1963r.

Rajd Polski - 1963r

Bazą rajdu było Zakopane. Rajd rozegrano na dystansie 3027 km w tym 27 prób sportowych (14 oesów, 2 próby szybkości górskiej, 2 próby szybkości płaskiej, 3 próby zwrotności) o łącznej długości 177,5 km. Komandor - Jacek Sożyński.

Lista startowa.

Nr.1.  Hans Ullmann / Werner Lange (DDR) – Trabant 600.
Nr.2.  Eberhard Asmus / Helmut Piehler (DDR) – Trabant 600.
Nr.3.  Wiesław Mrówczyński / Andrzej Komorowski (PL) – BMW 700.
Nr.4.  Karl Landgraf / Manfred Georgie (DDR) – Trabant 600.
Nr.6.  Franz Galle / Harry Pestel (DDR) – Trabant 600.
Nr.7.  Jerzy Dobrzański / Czesław Murawski (PL) – BMW 700.
Nr.11. Andrzej Czerwoniec / Andrzej Kołodziejczak (PL) – Renault Dauphine.
Nr.12. Krzysztof Wojciechowski / Janusz Kiljańczyk (PL) – Fiat 600D.
Nr.13. Barbara Wojtowicz / Adam Wędrychowski (PL) – Renault Dauphine.
Nr.14. Aleksander Kurzius / Zygmunt Wiśniowski (PL) – Syrena 102.
Nr.15. Bernard Szymański / Marek Jurkowski (PL) – Renault Dauphine.
Nr.17. Sobiesław Zasada / Ewa Zasada (PL) – Fiat 600D.
Nr.18. Marek Varisella / Mirosław Jeżowski (PL) – Syrena 102.
Nr.19. Tadeusz Truchel / Wiesław Trojanowski (PL) – Syrena 102.
Nr.20. Olle Dahl / Gunnar Palm (S) – Saab 96.
Nr.21. Jerzy Osterczyl / Stanisław Blachaczek (PL) – Syrena 102.
Nr.26. Stanisław Stolarski / Longin Bielak (PL) – BMC Mini Cooper.
Nr.27. Zbigniew Sucharda / Zbigniew Łagutko (PL) – Morris Mini Cooper.
Nr.28. Günter Rüttinger / Paul Thiel (DDR) – Wartburg 311.
Nr.29. Jerzy Jesz / Witold Popielewicz (PL) – Wartburg 311.
Nr.30. Werner Jäger / Erich Möller (DDR) – Wartburg 311.
Nr.31. Stefan Dobrzyński / Edward Kuszewski (PL) – Wartburg 1000.
Nr.32. Kurt Rüdiger / Günther Gries (DDR) – Wartburg 311.
Nr.33. Alfons Tobolski / Tadeusz Sadowski (PL) – Wartburg 1000.
Nr.34. Kurt Otto / Hermann Hanf (DDR) – Wartburg 311.
Nr.35. Ryszard Grychtoł / Józef Grychtoł (PL) – Wartburg 1000.
Nr.36. Stig Eklund / Rune Lundh (S) – Renault 8.
Nr.37. Krzysztof Komornicki / Czesław Wodnicki (PL) – Morris Mini Cooper.
Nr.42. Jan Soczek / Ludwik Postawa (PL) – Škoda Octavia TS.
Nr.43. Jens Nielsen / Henning Henriksen (DK) – Alfa Romeo Giulietta.
Nr.44. Ove Andersson / Gunnar Wiman (S) – Morris Mini Cooper.
Nr.45. Zofia Kwaśniewska / Jerzy Puchalski (PL) – VW 1200.
Nr.46. Jerzy Kuczera / Czesław Misiek (PL) – Škoda Octavia TS.
Nr.47. Antoni Weiner / Władysław Helis (PL) – Škoda Octavia TS.
Nr.48. Mieczysław Sochacki / Zenon Leszczuk (PL) – Škoda Octavia TS.
Nr.49. Hans Christian Nielsen / Fin Nauf Thisted (DK) – Ford Cortina.
Nr.50. Stefan Munchberg / Władysław Paszkowski (PL) – Škoda Octavia TS.
Nr.51. Otto Bartkowiak / Harald Bartkowiak (PL) – Škoda Octavia TS.
Nr.52. Eugeniusz Pach / Jan Pach (PL) – Škoda Octavia TS.
Nr.53. Kurt Klare / Hainz Otto Stahn (D) – Alfa Romeo Giulietta.
Nr.54. Berndt Jansson / Eric Pettersson (S) – VW.
Nr.60. Ksawery Frank /  Zbigniew Łagutko  (PL) – Volvo 122 S.
Nr.61. Sylvia Österberg / Inga Lill Edenring (S) – Volvo 122 S.
Nr.62. Carl Marius Syberg / Ole Boe Olsen (DK) – Volvo PV 544.
Nr.63. Evert Christofferson (S) / Franciszek Postawka (PL) – Volvo PV 544.
Nr.64. Gunnar Andersson / Gunnar Häggbom (S) – Volvo 122 S.
Nr.65. Poul Christian Olsen / Tom Belsø (DK) – Volvo.
Nr.66. Henryk Ruciński / Wiesław Stemerowicz (PL) – Volvo.
Nr.71. Eugeniusz Mirek / Janusz Konarzewski (PL) – Warszawa 202.
Nr.72. Dieter Glemser / Martin Braungart (D) – Mercedes Benz 220 SE.
Nr.73. Edward Grabowski / Adam Smorawiński (PL) – Warszawa 202.
Nr.74. Eugen Böhringer / Klaus Kaiser (D) – Mercedes Benz 300 SEb.
Nr.75. Franciszek Oczkowski / Mieczysław Spychalski (PL) – Warszawa 202.
Nr.76. Ewy Rosqvist / Eva Maria Falk (S) – Mercedes Benz 220 SE.
Nr.81. Marian Repeta / Leon Zabłocki (PL) – Warszawa 202.
Nr.82. Marian Zatoń / Tadeusz Byzia (PL) – Warszawa 202.
Nr.83. Gillis Lundgren (S) / Jan Wojtowicz (PL) – Porsche.
Nr.84. Josef Ruthardt / Helmut Rehberg (D) – Jaguar E-type.
Nr.85. Julitta Wędrychowska / Barbara Natanson Wojtowicz (PL) – Warszawa 202.

Stanisław Stolarski i Longin Bielak – BMC Mini Cooper.

Stanisław Stolarski i Longin Bielak – BMC Mini Cooper.

Przedstartowy park maszyn w Zakopanem.

Przedstartowy park maszyn w Zakopanem.

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Fiat 600D.

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Fiat 600 D.

Syrena 102.

Marek Varisella i Mirosław Jeżowski - Syrena 102.

Syrena 102.

Tadeusz Truchel i Wiesław Trojanowski - Syrena 102.

Warszawa.

Marian Zatoń i Tadeusz Byzia - Warszawa 202.

Start w Zakopanym

Syrena 102.

Marek Varisella i Mirosław Jeżowski - Syrena 102.

E.Boehringer – Mercedes Benz 300 SE.

Eugen Boehringer i Klaus Kaiser – Mercedes Benz 300 SE.

Stanisław Stolarski i Longin Bielak – Morris Mini.

Stanisław Stolarski i Longin Bielak – Morris Mini.

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis)

Wielka pięćdziesiątka – Andrzej Martynkin

Wielka pięćdziesiątka – Andrzej Martynkin

Wielka pięćdziesiątka – Andrzej Martynkin

Wielka pięćdziesiątka – Andrzej Martynkin

Wielka pięćdziesiątka – Andrzej Martynkin

(Wielka pięćdziesiątka – Andrzej Martynkin)

Rajd Polski 1963r

Rajd Polski 1963r.

(Rajdowe kroniki - Grzegorz Chmielewski i Janusz Szymanek)

Klasyfikacja generalna.

1.   Sobiesław Zasada / Ewa Zasada (AP.Krakowski) – Fiat 600 D.  715,69 pkt.
2.  Marek Varisella / Mirosław Jeżowski (AP.Warszawski) – Syrena 102.  1224,12 pkt.
3.  Jan Soczek / Ludwik Postawa (AP.Krakowski) – Škoda Octavia Super.  1928,04 pkt.
4.  Ksawery Frank / Zbigniew Łagutko – Volvo 122 S.  2571,34 pkt.
5.  Barbara Wojtowicz / Adam Wędrychowski (AP.Warszawski) – Renault Dauphine.
6.  Tadeusz Truchel / Wiesław Trojanowski (PL) – Syrena 102.
7.  Jerzy Kuczera / C.Misiek (AP.Śląski) – Škoda TS.
Wystartowało 57 załóg, ukończyło 13 (7.M.P).


Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl