Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1961 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » Podsumowanie sezonu.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

Podsumowanie sezonu.

Podział samochodów rajdowych według regulaminów FIA:
- Kategoria A - samochody turystyczne
- Kategoria B - samochody GT
Samochody kategorii A podzielone były na klasy według pojemności silnika:
- klasa I - do 400 cm3
- klasa II - do 500 cm3
- klasa III - do 600 cm3
- klasa IV - do 700 cm3
- klasa V - do 850 cm3
- klasa VI - do 1000 cm3
- klasa VII - do 1150 cm3
- klasa VIII - do 1300 cm3
- klasa IX - do 1600 cm3
- klasa X - do 2000 cm3
- klasa XI - do 2500 cm3
- klasa XII - do 3000 cm3
- klasa XIII - do 4000 cm3
- klasa XIV - do 5000 cm3
- klasa XV - powyżej 5000 cm3
Oprócz tego w RSMP istniała też klasa XIa - klasa markowa FSO Warszawa.
System punktacji RSMP:
Punkty do klasyfikacji generalnej RSMP przyznawano za pierwsze 10 miejsc według systemu: 12-10-8-7-6-5-4-3-2-1. W klasach przyznawano punkty za sześć pierwszych miejsc według klucza: 8-6-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji generalnej sezonu zaliczano 3 najlepsze wyniki. Klasę stanowiło minimum 5 samochodów.

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis)

Klasyfikacja generalna.

1. Sobiesław Zasada / Ewa Zasada (AP.Warszawski) – BMW 700, Simca Aronde.  36 pkt.
2. Grzegorz Timoszek / Krzysztof Komornicki – Simca Aronde.  26 pkt.
3. Andrzej Żymirski / Jerzy Zaczeniuk (AP.Warszawski) – DKW Junior.  25 pkt.
4. Marek Varisella (AP.Warszawski) – Syrena.  19 pkt.
5. Henryk Ruciński / Tadeusz Michalak (AP.Warszawski) – Auto Union.  18 pkt.
6. Bogusław Osowiecki -  Simca Aronde.  13 pkt.
7. Henryk Frąckowiak – VW Karman.  13 pkt.
8. Adam Wędrychowski / Andrzej Zieliński (AP.Warszawski) – NSU Prinz 500.  10 pkt.
9. Mieczysław Sochacki -  ?  10 pkt.
10.Jerzy Dobrzański (AP.Krakowski) – Fiat 600, BMW 700.  10 pkt.
11.Andrzej Zieliński - ?  10 pkt.
12.Ksawery Frank / M.Zmyk (AP.Łódzki) – Ford Taunus, Opel Rekord.  7 pkt.
13.Ryszard Nowicki (AP.Krakowski) – Simca Aronde, Renault Dauphine.  7 pkt.
14.Florian Zastempowski – Warszawa M 20.  6 pkt.
15.Marian Zatoń – Syrena.  5 pkt.
16.Franciszek Postawka / L.Postawka (AP.Warszawski) – Warszawa M 20.  4 pkt.
17.Stanisław Stolarski / Longin Bielak – Wartburg 311.  3 pkt.
18.Stanisław Cencora (AP.Krakowski) – Wartburg 311.  2 pkt.
19.Stefan Dobrzyński -  ?  2 pkt.
20.Tadeusz Sadowski – Fiat 600.  2 pkt.

Wyniki.

Klasa IX-XI.
1.  Ksawery Frank (AP.Łódzki) – Ford Taunus, Opel Rekord.  22 pkt.
2.  Stefan Dobrzyński – Moskwicz.  12 pkt.
3.  Eugeniusz Ćwikliński – Moskwicz.  12 pkt.
Klasa XIa.
1.  Florian Zastempowski – Warszawa M 20.  18 pkt.
2.  Franciszek Postawka (AP.Warszawski) – Warszawa M 20.  16 pkt.
3.  J.Tywuszyk – Warszawa M 20.  12 pkt.
Klasa VIII.
1.  Grzegorz Timoszek (AP.Warszawski) – Simca Aronde.  24 pkt.
2.  Henryk Frąckowiak – VW Karman.  16 pkt.
3.  Tadeusz Modliński – Simca Aronde.  8 pkt.
Klasa VI-VII.
1.  Henryk Ruciński (AP.Warszawski) – Auto Union.  20 pkt.
2.  Stanisław Stolarski – Wartburg 311.  14 pkt.
3.  Stanisław Cencora (AP.Krakowski) – Wartburg 311.  13 pkt.
Klasa V.
1.  Andrzej Żymirski (AP.Warszawski) – DKW Junior.  24 pkt.
2.  Marek Varisella (AP.Warszawski) – Syrena.  20 pkt.
3.  Marian Zatoń – Syrena.  14 pkt.
Klasa III-IV.
1.  Sobiesław Zasada (AP.Warszawski) – BMW 700.  24 pkt.
2.  Adam Wędrychowski (AP.Warszawski) – NSU Prinz 500.  18 pkt.
3.  Jerzy Dobrzański (AP.Krakowski) – Fiat 600, BMW 700.  18 pkt.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl