Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1960 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 6 Raid Zimowy Katowice – Zakopane. 1 eliminacja. 11-13.03.1960r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

6 Raid Zimowy Katowice – Zakopane. 1 eliminacja. 11-13.03.1960r.

Próby sportowe: 2 próby zwrotności, 2 próby przyspieszenia, 1 próba szybkości górskiej.

Lista zgłoszeń (częściowa-alfabetycznie)

Bienada – Opel Kapitan.
Blacha – Fiat 600.
Leszek Bleja – Fiat 600.
Zygmunt Bronisz – Wartburg 311.
Stanisław Cencora – Wartburg 311.
Bolesław Ćwirko Godycki – Wartburg 311.
Tadeusz Dembowy – Warszawa M20.
Jerzy Dobrzański – Fiat 600.
Stefan Dobrzyński – Citroen.             
Ksawery Frank / Marek Wachowski – Opel Kapitan.
Henryk Frąckowiak – Opel Kapitan.
Wojciech Frykowski – Renault Dauphine.
Marian Gniazdowski – Renault Dauphine.
Stefan Goński – Simca Montlhery.
Władysław Helis – Ifa F8.
J.Jurczyński – Mercedes Benz 220.
Kępa – Škoda.
Stanisław Kołecki – Volkswagen.
Henryk Kosecki – Wartburg 311.
Marciński – Citroen.
Ryszard Oliński – Škoda.
Bogusław Osowiecki – Simca Montlhery.
Rudolf Piecka – Warszawa M20.
Stanisław Plucha – Warszawa M20.
L.Przewirski – BMW.
Puzio – Warszawa M20.
Marian Repeta – Syrena.
Z.Rosłaniec – Citroen.
Henryk Ruciński – Ford Zephyr.
Henryk Skowron – Škoda.
Mieczysław Sochacki – Warszawa M20.
Janusz Solarski – Warszawa M20.
Stanisław Stolarski – Wartburg 311.
Szczepek – Simca Montlhery.
Zygmunt Szczęśniak – Citroen.
Grzegorz Timoszek – Simca Montlhery.
Alfons Tobolski – Wartburg 311.
C.Tomaszewski – Fiat 600.
Antoni Weiner – Simca Montlhery.
Stanisław Wierzba – Syrena.
Barbara Wojtowicz – Fiat 600.
Jan Wojtowicz – Renault Dauphine.
Marek Varisella – Syrena.
Sobiesław Zasada – Simca Montlhery.
Andrzej Żymirski – Fiat TV.

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis).

Rajd Zimowy - 1960r

Rajd Zimowy - 1960r

Rajd Zimowy - 1960r

(Anegdoty z oesów)

Klasyfikacja generalna.

1.  Ksawery Frank (AP.Łódzki) – Opel Kapitan.
2.  Andrzej Żymirski – Fiat TV.
3.  Jerzy Dobrzański (AP.Krakowski) – Fiat 600.
4.  Tadeusz Dembowy – Warszawa M20.
5.  Jan Wojtowicz (AP.Warszawski) – Renault Dauphine.
5.  Sobiesław Zasada (AP.Warszawski) – Simca Aronde.
6.  Bolesław Ćwirko Godycki – Wartburg.
7.  Zygmunt Szczęśniak – Citroen.
8.  Antoni Weiner – Simca Aronde.
9.  Stanisław Plucha – Warszawa M20.
10. Marian Gniazdowski – Renault Dauphine.

Wyniki.

Klasa XI.
1.  Ksawery Frank – Opel Kapitan.
2. Henryk Ruciński – Ford Zephyr.
3.  Henryk Frąckowiak – Opel Kapitan.
4.  J.Jurczyński – Mercedes Benz 220.
5.  Bienada – Opel Kapitan. 
Klasa XI a.
1.  Tadeusz Dembowy – Warszawa M20.
2.  Stanisław Plucha – Warszawa M20.
3.  Puzio – Warszawa M20.
4.  Mieczysław Sochacki – Warszawa M20.
5.  Rudolf Piecka – Warszawa M20.
6.  Janusz Solarski – Warszawa M20.
Klasa IX.
1.  Zygmunt Szczęśniak – Citroen.
2.  Z.Rosłaniec – Citroen.
3.  L.Przewirski – BMW.
4.  Marciński – Citroen.
5.  Stefan Dobrzyński – Citroen.          
Klasa VIII.
1.  Sobiesław Zasada – Simca Aronde.
2.  Antoni Weiner – Simca Aronde.
3.  Stefan Goński – Simca Aronde.
4.  Bogusław Osowiecki – Simca Aronde.
5.  Grzegorz Timoszek – Simca Aronde.
6.  Szczepek – Simca Aronde.
Klasa VII.
1.  Andrzej Żymirski – Fiat TV.
2.  Henryk Skowron – Škoda.
3.  Stanisław Kołecki – Volkswagen.
4.  Ryszard Oliński – Škoda.
5.  Kępa – Škoda.
Klasa VI.
1.  Bolesław Ćwirko Godycki – Wartburg.
2.  Stanisław Cencora – Wartburg.
3.  Henryk Kosecki – Wartburg.
4.  Zygmunt Bronisz – Wartburg.
5.  Stanisław Stolarski – Wartburg.
6.  Alfons Tobolski – Wartburg.
Klasa V.
1.  Jan Wojtowicz – Renault Dauphine.
2.  Marian Gniazdowski – Renault Dauphine.
3.  Wojciech Frykowski – Renault Dauphine.
4.  Stanisław Wierzba – Syrena.
5.  Marek Varisella – Syrena.
6.  Marian Repeta – Syrena.
Klasa IV.
1.  Jerzy Dobrzański – Fiat 600.
2.  C.Tomaszewski – Fiat 600.
3.  Leszek Bleja – Fiat 600.
4.  Barbara Wojtowicz – Fiat 600.
5. Blacha – Fiat 600.
6.  Władysław Helis – Ifa F8.
Wystartowało ok.100 załóg, ukończyło 73.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl