Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1959 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 19 Międzynarodowy Raid Samochodowy. 2 eliminacja. 5-10.05.1959r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

19 Międzynarodowy Raid Samochodowy. 2 eliminacja. 5-10.05.1959r.

19 Rajd Polski 1959r.

Plakietka rajdu


Bazą rajdu był Kraków. Rajd rozegrano na dystansie 1030 km, w tym 77 km prób sportowych (5 odcinków specjalnych i wewnątrz nich 2 próby szybkości górskiej).
Odcinki specjalne: OS 1: Limanowa - Biczyce (21 km); OS 2: Dąbrowa - Bartkowa (14 km); OS 3: Wisła – Kubalonka (17 km z wewnętrzną próbą szybkości górskiej SG 1); OS 4: Ojców – Nowa Wieś (4 km); OS 5: Biczyce – Limanowa (21 km z wewnętrzną SG 2).

Komandor rajdu - Jan Czopek.

Lista zgłoszeń. (częściowa)

Jerzy Dobrzański / Andrzej Łobodziński – Fiat 600.  (kl.3)
Tadeusz Dubas – Warszawa M20.  (kl.8)
Henryk Frąckowiak – Opel Kapitan.  (kl.8)
Zygmunt Gebethner – Renault 4 CV.  (kl.3)
Głubczyński – Warszawa M20.  (kl.8)
Krzysztof Komornicki – Simca Aronde.  (kl.5)
Otton Kondelka – Wartburg.  (kl.4)
Zygmunt Krzyżaniak – Warszawa M20.  (kl.8)
Edward Kuszewski – Citroen BL 11.  (kl.7)
Jerzy Miodyński – Simca Aronde.  (kl.5)
Tadeusz Modliński – Fiat 1100.  (kl.5)
Bogusław Osowiecki – Simca Aronde.  (kl.5)
Stanisław Plucha – Warszawa M20.  (kl.8)
Marian Repeta – Syrena.  (kl.3)
Henryk Ruciński – Ford Zephyr.  (kl.8)
Kurt Rüdiger (DDR) – Wartburg 311.  (kl.4)
Günter Rüttinger (DDR) – Wartburg 311.  (kl.4)
Aleksander Sobański – Renault Dauphine.  (kl.4)
Mieczysław Sochacki – Renault Dauphine.  (kl.4)
Zygmunt Szczęśniak – Citroen BL 11.  (kl.7)
Marek Varisella – Syrena.  (kl.3)
Antoni Weiner – Ifa F9.  (kl.4)
Stanisław Wierzba – Syrena.  (kl.3)
Barbara Wojtowicz – Simca Aronde.  (kl.5)
Marian Zatoń – Syrena.  (kl.3)
Andrzej Żymirski – Opel Olympia.  (kl.7)

Krzysztof Komornicki

Krzysztof Komornicki odbiera nagrodę.


XIX Rajd Samochodowy zakończony
W piątek po południu zakończył się w Zakopanem XIX Międzynarodowy Rajd Samochodowy, który był równocześnie drugą eliminacją do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd zgromadził 53 zawodników. Do pierwszego etapu, który prowadził z Zakopanego przez Limanową, Jurgów, Nowy Sącz i Krościenko zawodnicy wystartowali w czwartek po południu a ukończyli go w późnych godzinach wieczornych. Ta trasa nie była zbyt trudna i liczyła tylko 305 km długości, lecz mimo wszystko wyeliminowała pięciu uczestników. Natychmiast po ukończeniu jazdy odbyła się próba hamowania, a następnie o godz. 2.30 w nocy z czwartku na piątek 48 zawodników wystartowało do drugiego etapu o długości 730 km. Biegł on z Zakopanego przez Myślenice - Bielsko - Wisłę - Rybnik - Koźle - Bytom - Olkusz - Kraków - Nowy Sącz i Limanową.

(Przegląd Sportowy 73 / 1959)

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

Pędzą samochody, mijają lata

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis)

Wielka pięćdziesiątka

Wielka pięćdziesiątka

(Wielka pięćdziesiątka – Andrzej Martynkin).

Rajd Polski - 1959r

Rajd Polski 1959r

Rajd Polski - 1959r.

(Rajdowe kroniki - Grzegorz Chmielewski i Janusz Szymanek)

Wyniki.

Klasa VIII.
1.  Henryk Ruciński (AP.Wielkopolski) – Ford Zephyr.
2.  Henryk Frąckowiak (AP.Wielkopolski) – Opel Kapitan.
3.  Stanisław Plucha (AP.Dolnośląski) – Warszawa M20.
4.  Tadeusz Dubas (AP.Krakowski) – Warszawa M20.
5.  Głubczyński (AP.Krakowski) – Warszawa M20.
6.  Zygmunt Krzyżaniak (AP.Szczeciński) – Warszawa M20.
Klasa VII.
1.  Andrzej Żymirski (AP.Warszawski) – Opel Olympia.
2.  Zygmunt Szczęśniak (LPŻ Warszawa) – Citroen BL 11.
3.  Edward Kuszewski (LPŻ Warszawa) – Citroen BL 11.
Klasa V.
1.  Krzysztof Komornicki (AP.Krakowski) – Simca Aronde.
2.  Grzegorz Timoszek (AP.Waeszawski) – Simca Aronde.
3.  Jerzy Miodyński (AP.Śląski) – Simca Aronde.
4.  Bogusław Osowiecki (AP.Warszawski) – Simca Aronde.
5.  Tadeusz Modliński (AP.Łódzki) – Fiat 1100 Nouvo.
6.  Barbara Wojtowicz (AP.Warszawski) – Simca Aronde.
Klasa IV.
1.  Kurt Rudiger (NRD) – Wartburg 311.
2.  Gunther Ruttinger (NRD) – Wartburg 311.
3.  Antoni Weiner (AP.Śląski) – IFA F9.
4.  Mieczysław Sochacki (AP.Krakowski) – Renault Dauphine.
5.  Aleksander Sobański (AP.Krakowski) – Renault Dauphine.
6.  Otton Kondelka (AP.Warszawski) – Wartburg 311.
Klasa III.
1.  Stanisław Wierzba (FSO-AP.Warszawski) – Syrena.
2.  Marek Varisella (FSO-AP.Warszawski) – Syrena.
3.  Marian Zatoń (FSO-AP.Warszawski) – Syrena.
4.  Marian Repeta (FSO-AP.Warszawski) – Syrena.
5.  Zygmunt Gebethner (AP.Warszawski) – Renault 4 CV.
6.  Jerzy Dobrzański (AP.Krakowski) – Fiat 600.
Wystartowały 53 załogi, sklasyfikowano 40.

Klasyfikacja generalna (nieoficjalna).

1.  Kurt Rüdiger (NRD) – Wartburg 311.

2.  Krzysztof Komornicki (AP.Krakowski) – Simca Aronde.

3.  Grzegorz Timoszek (AP.Warszawski) – Simca Aronde.

4.  Günter Rütinger (NRD) – Wartburg 311.

5.  Antoni Weiner – IFA F9.

6.  Henryk Ruciński – Ford Zephyr.

7.  Stanisław Wierzba – FSO Syrena.

8.  Mieczysław Sochacki – Renault Dauphine.

9.  Jerzy Miodyński – Simca Aronde.

10.Bogusław Osowiecki – Simca Aronde.

11.Marek Varisella – FSO Syrena.

12.Henryk Frąckowiak – Opel Kapitan.

13.Marian Zatoń – FSO Syrena.

14.Stanisław Plucha – FSO Warszawa M20.

15.Andrzej Żymirski – Opel Olympia.

16.Aleksander Sobański – Renault Dauphine.

17.Otton Kondelka – Wartburg 311.

18.Tadeusz Dubas – FSO Warszawa M20.

19.Marian Repeta – FSO Syrena.

20.Zygmunt Gebethner – Renault 4 CV.

21.Głubczyński – FSO Warszawa M20.

22.Tadeusz Modliński – Fiat 1100.

23.Barbara Wojtowicz – Simca Aronde.

24.Zygmunt Szczęśniak – Citroen BL 11.

25.Jerzy Dobrzański – Fiat 600.

26.Zygmunt Krzyżaniak – FSO Warszawa M20.

27.Edward Kuszewski – Citroen BL 11.

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl