Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1957 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » Podsumowanie sezonu.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

Podsumowanie sezonu.

Punkty do RSMP przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu 8-6-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji sezonu zaliczano zawodnikom 3 najlepsze wyniki.
Podział samochodów startujących w RSMP na kategorie:
Kategoria II – turystyczna specjalna (z przeróbkami)
Kategoria I – turystyczna normalna (bez przeróbek)
Samochody obu kategorii podzielone były na klasy:
Klasa VIII – do 2600cm³
Klasa VII – do 2000cm³
Klasa VI – do 1600cm³
Klasa V – do 1300cm³
Klasa IV – do 1000cm³
Klasa III – do 750cm³

Wyniki.


Kategoria II, klasa VII.
1.  Walerian Waryszewski (AP.Warszawski) – BMW 328 i BMW 327/8.  24 pkt.
2.  Jerzy Zaczeniuk (AP.Warszawski) – Sam Citroen.  12 pkt.
3.  Michał Nachorski (AP.Śląski) – Triumph TR2.  12 pkt.
Kategoria II, klasa V.
1.  Kazimierz Osiński (AP.Krakowski) – Simca 8.  24 pkt.
2.  Aleksander Sobański (AP.Krakowski) – Simca 8 i Fiat 1100.  15 pkt.
3.  Zygmunt Filus (LPŻ Warszawa) – Škoda.  14 pkt.
Kategoria II, klasa III.
1.  Stanisław Wierzba (FSO-AP.Warszawski) – Syrena.  22 pkt.
2.  Marek Varisella (LPŻ Warszawa) – DKW F8.  20 pkt.
3.  Marian Zatoń (FSO-AP.Warszawski) – Syrena.  16 pkt.
4.  Marian Repeta (FSO-AP.Warszawski) – Syrena.  10 pkt.
Kategoria I, klasa IX.
1.  Ksawery Frank (AP.Łódzki) – Ford V8 i Ford Custom.  24 pkt.
2.  Konstanty Krajewski (AP.Śląski) – Warszawa M20 i Fiat 1100.  16 pkt.
3.  Jerzy Lewandowski (AP.Łódzki) – Chevrolet i Plymouth.  10 pkt.
Kategoria I, klasa VIII.
1.  Mieczysław Sochacki (AP.Krakowski) – Warszawa M20.  22 pkt.
2.  Tadeusz Dubas (AP.Krakowski) – Warszawa M20.  13 pkt.
3.  Mieczysław Snigurowicz (AP.Krakowski) – Pobieda M20 i Warszawa M20.  12 pkt.
4.  Jerzy Borowik (LPŻ Warszawa) – Warszawa M20.  8 pkt.
Kategoria I, klasa VII.
1.  Antoni Weiner (AP.Śląski) – Citroen BL 11.  22 pkt.
2.  Władysław Paszkowski (AP.Warszawski) – Opel Olympia.  20 pkt.
3.  Michał Bieder (LPŻ Warszawa) – Citroen BL 11.  12 pkt.
4.  Zygmunt Michalczyk (AP.Warszawski) – Citroen.  9 pkt.
5.  Jerzy Nowosielski (AP.Warszawski) – Citroen BL 11.  8 pkt.
6.  Jan Stec (AP.Łódzki) – Citroen BL 11.  6 pkt.
Kategoria I, klasa VI.
1.  Władysław Paszkowski (AP.Warszawski) – Opel Olympia.  8 pkt.
2.  Maria Smechta (AP.Śląski) – Mercedes Benz 170 V.  6 pkt.
3.  Władysław Olszak (LPŻ Warszawa) – Opel Olympia.  4 pkt.
Kategoria I, klasa V.
1.  Henryk Olszewski (AP.Łódzki) – Škoda 1100.  22 pkt.
2.  Andrzej Dąbrowski (AP.Krakowski) – Simca 8.  16 pkt.  
3.  „Stanisław Sobik” Sobiesław Zasada (AP.Warszawski) – Simca Aronde.  12 pkt.
4.  Stanisław Maykowski (AP.Morski) – Simca 8.  11 pkt.
5.  Romuald Huber (LPŻ Warszawa) – Škoda 1100.  7 pkt.
6.  Ryszard Cieśliński (AP.Śląski) – Fiat 1100.  4 pkt.
Kategoria I, klasa IV.
1.  Zbigniew Pawlak (LPŻ Łódż) – Wartburg.  18 pkt.
2.  Stanisław Cencora (AP.Krakowski) – Wartburg.  16 pkt.
3.  Kazimierz Maziarski (AP.Śląski) – Ifa F9.  11 pkt.
4.  Stanisław Dudkiewicz (AP.Dolnośląski) – Wartburg.  8 pkt.
5.  Bolesław Ćwirko Godycki (AP.Śląski) – Wartburg.  7 pkt.
6.  Tadeusz Woszczyna (AMK Tarnów) – Wartburg.  4 pkt.
Kategoria I, klasa III.
1.  Adam Wędrychowski (AP.Warszawski) – Zwickau P70 i Fiat 600.  24 pkt.
2.  Jerzy Opiela (AP.Śląski) – DKW F8 i Renault 4 CV.  20 pkt.
3.  Renata Jonderko (AP.Śląski) – DKW i Ifa T8.  12 pkt.
4.  Henryk Steinhausel (AP.Śląski) – DKW F8.  11 pkt.
5.  Irena Szczepańska (AP.Warszawski) – DKW F8 i Renault 4 CV.  9 pkt.
6.  Piotr Mianowicz (AP.Warszawski) – Renault 4 CV i Fiat 500.  4 pkt.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl