Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1956 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » Podsumowanie sezonu.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

Podsumowanie sezonu.

Samochody startujące w RSMP podzielone były na dwie kategorie:
Kategoria S – Sportowa.
Kategoria T – Turystyczna.
Samochody obu kategorii podzielone były na klasy:
Klasa IX – pow.2600cm³.
Klasa VIII – do 2600cm³.
Klasa VII – do 2000cm³.
Klasa VI – do 1600cm³.
Klasa V – do 1300cm³.
Klasa IV – do 1000cm³.
Klasa III – do 750cm³
Punkty do RSMP przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 8-6-4-3-2-1. Do końcowej klasyfikacji sezonu zaliczano zawodnikom 3 najlepsze wyniki.

Pędzą samochody, mijają lata

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis)

Wyniki 1956r.

Klasa VI S.
1.  Grzegorz Timoszek (Warszawa) – BMW.  18 pkt.
2.  Kazimierz Tarczyński (Warszawa) – BMW.  14 pkt.
3.  Jan Sanecznik (Katowice) – BMW.  14 pkt.
4.  Jerzy Zaczeniuk (Warszawa) – Citroen.  6 pkt.
5.  Alojzy Pawlak (Poznań)   3 pkt.
Klasa VIII T.
1.  Marian Repeta (Warszawa) – Warszawa M20.  22 pkt.
2.  Stanisław Wierzba (Warszawa) – Warszawa M20.  22 pkt.
3.  Roman Karczewski (Warszawa) – Warszawa M20.  12 pkt.
4.  Marian Zatoń (Warszawa) – Warszawa M20.  12 pkt.
5.  Mieczysław Sochacki (Kraków) – Warszawa M20.  6 pkt.
6.  Tadeusz Duszenko (Wrocław) – Warszawa M20.  4 pkt.
7.  E.Woźniak (Koszalin)   3 pkt.
8.  Ryszard Orzechowski (Warszawa) – Warswzawa M20.  3 pkt.
9.  Edward Lasota (Kielce) – Warszawa M20.  3 pkt.
10.Stanisław Gustaw (Katowice)   2 pkt.
11.Józef Ziętel (Kielce)   2 pkt.
12.Borowski (Gorzów)   1 pkt.
13.Wojnowski (Wrocław)   1 pkt.
Klasa VII T.
1.  Edward Niziołek (Warszawa) – Citroen BL 11.  22 pkt.
2.  Jerzy Nowosielski (Warszawa) – Citroen BL 11.  18 pkt.
3.  Walerian Waryszewski (Warszawa) – BMW 327.  15 pkt.
4.  Zygmunt Michalczyk (Warszawa) – Citroen.  8 pkt.
5.  Stanisław Muran (Warszawa) – BMW 326.  7 pkt.
6.  Michał Bieder (Warszawa) – Citroen BL 11.  4 pkt.
7.  Zygmunt Skoczkowski (Warszawa)   3 pkt.
8.  Bogusław Osowiecki (Warszawa)   2 pkt.
9.  Ludwik Kachelski (Warszawa) – Citroen.  1 pkt.
10.A.Podbielski    1 pkt.
Klasa VI T.
1.  Jan Jagielski (Warszawa) – Opel Olympia.  14 pkt.
2.  Maria Szmechta (Bielsko-Biała) – Mercedes Benz 170.  14 pkt.
3.  Władysław Paszkowski (Warszawa) – Opel Olympia.  9 pkt.
4.  Edward Niziołek (Warszawa) – Opel Olympia.  8 pkt.
5.  T.Kwiatkowski (Katowice) – Lancia.  8 pkt.
6.  Wacław Praszczałek (Warszawa)   7 pkt.
7.  Zygmunt Krzyżaniak (Szczecin) – Opel Olympia.  7 pkt.
8.  Zbigniew Cichowski (KS Sparta) – Opel.  6 pkt.
9.  Henryk Waśkiewicz (Warszawa) – Mercedes Benz.  4 pkt.
10.Antoni Baran (Katowice) – Opel Olympia.  4 pkt.
11.Tarczewski (Katowice)   3 pkt.
12.Marian Dobrzyński (Bydgoszcz) – Opel Olympia.  3 pkt.
13.Filak (Bydgoszcz)   2 pkt.
Klasa IV-V T.
1.  Janusz Solarski (Kraków) – Škoda 1100.  20 pkt.
2.  Janusz Luniak (Warszawa) – Fiat 1100.  18 pkt.
3.  Erazm Gajewski (Warszawa) – Fiat 1100.  11 pkt.
4.  Józef Ziętel (Kielce) – Škoda.  9 pkt.
5.  Stanisław Smolarek (Warszawa)   8 pkt.
6.  Henryk Olszewski (Łódż) – Škoda.  7 pkt.
7.  Konstanty Krajewski (Katowice)   4 pkt.
8.  Ksawery Frank (Łódź) – Wartburg.  4 pkt.
9.  Henryk Nowacki (AMK Zielona Góra) – Adler J.  3 pkt.
10.Jan Brońka (AMK Kraków)   3 pkt.
11.Blachaczek (Nowa Huta)   2 pkt.
12.Józef Ciećwierz (Warszawa) – Škoda Tudor.  2 pkt.
13.T.Ostrowski (Kielce)   2 pkt.
14.Edward Kuszewski (Warszawa)   1 pkt.
15.Zygmunt Filus (Warszawa)   1 pkt.
16.Wieczorek (Poznań)   1 pkt.
Klasa III T.
1.  Stanisław Jabłoński (Katowice) – DKW.  22 pkt.
2.  Jerzy Opiela (Katowice) – DKW.  18 pkt.
3.  Stefan Goński (Katowice) – DKW.  18 pkt.
4.  Marek Varisella (Warszawa)   11 pkt.
5.  Henryk Steinhausel (Katowice) – DKW.  8 pkt.
6.  Adam Wędrychowski (Warszawa) – Fiat 500.  5 pkt.
7.  Tadeusz Kalinowski (Warszawa).   2 pkt.
8.  Franciszek Świątelski (Katowice)   2 pkt.
9.  Irena Szczepańska (Warszawa)   1 pkt.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl