Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1955 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » Podsumowanie sezonu

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

Podsumowanie sezonu

Samochody startujące w RSMP podzielone były na dwie kategorie:
Kategoria S – Sportowa.
Kategoria T – Turystyczna.
Samochody obu kategorii podzielone były na klasy:
Klasa IX – pow.2600cm³.
Klasa VIII – do 2600cm³.
Klasa VII – do 2000cm³.
Klasa VI – do 1700cm³.
Klasa V – do 1300cm³.
Klasa IV – do 1000cm³.
Klasa III – do 750cm³.
Punktacja RSMP:
1,2 i 4 eliminacja: punkty przyznawano za 6 pierwszych miejsc według systemu: 8-6-4-3-2-1.
3 eliminacja (ORS): punkty przyznawano według systemu: 12-9-6-4-3-1.
Do końcowej klasyfikacji sezonu zaliczano zawodnikom 3 najlepsze wyniki. Warunkiem sklasyfikowania był udział w co najmniej dwóch eliminacjach.

Pędzą samochody, mijają lata

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis)

Wyniki 1955r

Klasa IX T.
1.  Bolesław Majkowski (Gdynia) – Ford.  24 pkt.
2.  Jerzy Lewandowski (Łódź) – Chevrolet.  20 pkt.
3.  Ksawery Frank (Łódź) – Chevrolet Fleetmaster.
4.  Paweł Jankowski (Gdynia) – Chevrolet Fleetmaster.
Klasa VIII T.
1.  Stanisław Wierzba (Warszawa) – Warszawa M20.  24 pkt.
2.  Marian Repeta (Warszawa) – Warszawa M20.  22 pkt.
3.  Roman Karczewski (Warszawa) – Warszawa M20.  19 pkt.
4.  Mirosław Snigurowicz (Kraków) – Warszawa M20.
Klasa VII T.
1.  Jerzy Zaczeniuk (Warszawa) – Citroen BL 11.  26 pkt.
2.  Zygmunt Skoczkowski (Warszawa) – Tatraplan.  25 pkt.
3.  Ludwik Kachelski (Warszawa) – Citroen BL 11.  12 pkt.
4.  Walerian Waryszewski (Warszawa) – BMW 326.  11 pkt.
Klasa VI T.
1.  Edward Niziołek (Warszawa) – Opel Olympia.  28 pkt.
2.  Jan Orodecki (Warszawa) – Mercedes Benz 170 V.  19 pkt.
3.  Henryk Waśkiewicz (Warszawa) – Mercedes Benz 170 V.  15 pkt.
4.  T.Kwiatkowski (Katowice) – Lancia.  8 pkt.
Klasa IV-V T.
1.  Erazm Gajewski (Warszawa) – Fiat 1100.  23 pkt.
2.  Henryk Olszewski (Łódź) – Škoda.  17 pkt.
3.  Tadeusz Dubas (Kraków) – Škoda Furgon.  14 pkt.
4.  Janusz Solarski (Kraków) – Škoda 1100.  11 pkt.
Klasa III T.
1.  Stefan Goński (Katowice) – DKW.  22 pkt.
2.  Janusz Jarosz (Katowice) – DKW.  16 pkt.
3.  Jacek Dzięciołowski (Gdynia) – DKW.  12 pkt.
4.  Adam Wędrychowski (Warszawa) – Simca.  11 pkt.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl