Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1955 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 16 Ogólnopolski Raid Samochodowy. 3 eliminacja. 15-20.07.1955r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

16 Ogólnopolski Raid Samochodowy. 3 eliminacja. 15-20.07.1955r.

Rajd Polski - 1955r

Komandor - Zbigniew Maślankiewicz.

Lista zgłoszeń. (częściowa-alfabetycznie)

Roman Czerwiński – Gaz Pobieda M20.  (kl.8T)
Tadeusz Dubas – Škoda.  (kl.4-5T)
Tadeusz Duszenko – Gaz Pobieda M20.  (kl.8T)
Jacek Dzięciołowski – DKW.  (kl.3T)
Erazm Gajewski – Fiat 1100.  (kl.4-5T)
Stefan Goński – DKW.  (kl.3T)
Janusz Jarosz – DKW.  (kl.3T)
Ludwik Kachelski – Citroen BL 11. (kl.7T)
Roman Karczewski – Warszawa M20. (kl.8T)
Jerzy Lewandowski – Chevrolet.  (kl.9T)
Bolesław Majkowski – Ford de Lux.  (kl.9T)
Piotr Mianowicz – Fiat 500. (kl.3T)
Edward Niziołek – Opel Olympia. (kl.6T)
Henryk Olszewski – Škoda.  (kl.4-5T)
Jan Orodecki – Mercedes Benz 170D.  (kl.6T)
Alojzy Pawlak – Škoda.  (kl.4-5T)
Marian Repeta – Warszawa M20.  (kl.8T)
Zygmunt Skoczkowski – Tatraplan 600.  (kl.7T)
Mirosław Snigurowicz – Warszawa M20.  (kl.8T)
Zygmunt Strugała – Škoda.  (kl.4-5T)
Grzegorz Timoszek – BMW 328.  (kl.3-9S)
Adam Wędrychowski – Simca.  (kl.3T)
Zbigniew Wenzlik – DKW.  (kl.3T)
Stanisław Wierzba – Warszawa M20.  (kl.8T)
Jerzy Zaczeniuk – Citroen BL 11. (kl.7T)
Walery Zagańczyk – Škoda.

Zakończenie Ogólnopolskiego Raidu Samochodowego
W czwartek 21 bm. zakończył się w Warszawie ogólnopolski raid samochodowy. Wzięło w nim udział 42 czołowych zawodników, którzy w dniach od 14 bm. przebyli 6 etapów: trasę Warszawa - Olsztyn - Gdańsk - Szczecin - Jelenia Góra - Bielsko - Warszawa długości około 2900 km.
Ogłoszenie wyników raidu i rozdanie nagród nastąpiło podczas uroczystej akademii zorganizowanej przez Zarząd Główny PZM dla uczczenia Święta Odrodzenia, podczas której dyrektor Departamentu GKKF T. Dołowy wręczył odznaczenia państwowe czołowym działaczom i zawodnikom PZM.
W dalszym ciągu uroczystości nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom raidu. Nagrodę zespołową Prezesa Rady Ministrów Józefa Cyrankiewicza zdobyła drużyna FSO w składzie: Repeta, Karczewski, Wierzba.

(Przegląd Sportowy 73 / 1955)

Wielka pięćdziesiątka

(Wielka pięćdziesiątka – Andrzej Martynkin)

Pędzą samochody, mijają lata

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis)

Rajd Polski - 1955r

(Rajdowe kroniki - Grzegorz Chmielewski i Janusz Szymanek)

Wyniki.

Klasa III-IX S.
1.  Grzegorz Timoszek (Warszawa) – BMW 328.
Klasa IX T.
1.  Bolesław Majkowski (Gdynia) – Ford de Lux.
2.  Jerzy Lewandowski (Łódź) – Chevrolet.
Klasa VIII T.
1.  Marian Repeta (Warszawa) – Warszawa M20.
2.  Roman Karczewski (Warszawa) – Warszawa M20.
3.  Mirosław Snigurowicz (Kraków) – Warszawa M20.
4.  Stanisław Wierzba (Warszawa) – Warszawa M20.
5.  Roman Czerwiński (Warszawa) – Pobieda M20.
6.  Tadeusz Duszenko (Wrocław) – Pobieda M20.
Klasa VII T.
1.  Jerzy Zaczeniuk (Warszawa) – Citroen BL 11.
2.  Zygmunt Skoczkowski (Warszawa) – Tatra 600 Tatraplan.
3.  Ludwik Kachelski (Warszawa) – Citroen BL 11.
Klasa VI T.
1. #47. Edward Niziołek (Warszawa) – Opel Olympia.
2.  Jan Orodecki (Warszawa) – Mercedes Benz 170 V.
Klasa IV-V T.
1.  Henryk Olszewski (Łódź) – Škoda.
2.  Erazm Gajewski (Warszawa) – Fiat 1100.
3.  Zygmunt Strugała (Warszawa) – Škoda.
4.  Tadeusz Dubas (Kraków) – Škoda.
5.  Alojzy Pawlak (Warszawa) – Škoda.
6.  Walery Zagańczyk (Szczecin) – Škoda.
Klasa III T.
1.  Jacek Dzięciołowski (Gdynia) – DKW.
2.  Adam Wędrychowski (Warszawa) – Simca.
3.  Janusz Jarosz (Katowice) – DKW.
4.  Zbigniew Wenzlik (Wrocław) – DKW.
5.  Stefan Goński (Katowice) – DKW.
6.  Piotr Mianowicz (Warszawa) – Fiat 500.
Wystartowały 48? / 42? załogi.

Klasyfikacja generalna.

1.  Edward Niziołek – Opel Olympia.
2.  Bolesław Majkowski – Ford de Lux.
3.  Marian Repeta – FSO Warszawa M20.
4.  Jerzy Lewandowski – Chevrolet.
5.  Henryk Olszewski – Škoda.
6.  Jerzy Zaczeniuk – Citroen BL 11.
7.  Roman Karczewski – FSO Warszawa M20.
8.  Erazm Gajewski – Fiat 1100.
9.  Jacek Dzięciołowski – DKW.
10.Zygmunt Strugała – Škoda.
11.Tadeusz Dubas – Škoda.
12.Zygmunt Skoczkowski – Tatra 600 Tatraplan.
13.Mirosław Snigurowicz – FSO Warszawa M20.
14.Alojzy Pawlak – Škoda.
15.Stanisław Wierzba – FSO Warszawa M20.
16.Roman Czerwiński – Gaz M20 Pobieda.
17.Jan Orodecki – Mercedes Benz 170 D.
18.Walery Zagańczyk – Škoda.
19.Tadeusz Duszenko – Gaz M20 Pobieda.
20.Adam Wędrychowski – Fiat 500.
21.Janusz Jarosz – DKW.
22.Ludwik Kachelski – Citroen BL 11.
23.Zbigniew Wenzlik – DKW.
24.Stefan Goński – DKW.
25.Piotr Mianowicz – Fiat 500.
26.Grzegorz Timoszek – BMW 328.

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl