Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1955 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 1 Łódzki Raid Samochodowy. 2 eliminacja. 21-22.05.1955r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

RSMP.pl

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

1 Łódzki Raid Samochodowy. 2 eliminacja. 21-22.05.1955r.

1 Łódzki rajd samochodowy - 1955

Trasa rajdu: 1 dzień: Łódź-Piotrków-Skierniewice-Łowicz-Kutno-Zgierz-Łódź. 2 dzień rozegrany został na terenie Łodzi.
Próby sportowe: próba jazdy terenowej, próba przyspieszania na wzniesieniu, próba zmiany kierunku, próba zrywu i hamowania, próba przyspieszenia na poziomie.

Lista zgłoszeń (częściowa-alfabetycznie)

Tadeusz Dubas (Kraków) – Škoda Furgon.
Ksawery Frank (Łódź) – Chevrolet Fleetmaster.
Erazm Gajewski (Warszawa) – Fiat 1100.
Stefan Goński (Katowice) – DKW.
H.Gostyński (Łódź) – Citroen.
Jerzy Grygolewicz (Warszawa)   
Stanisław Gustaw (Katowice) – Warszawa M20.
Paweł Jankowski (Gdynia) – Chevrolet Fleetmaster.
Janusz Jarosz (Katowice) – DKW.
Ludwik Kachelski (Warszawa) – Citroen BL 11.
Roman Karczewski (Warszawa) – Warszawa M20.
Czesław Komorowski (Warszawa) – Mercedes Benz 170 V.
Zygmunt Krzyżaniak (Szczecin) – Wanderer.
Lejmanowski (Łódź) – DKW.
Jerzy Lewandowski (Łódź) – Chevrolet.
Janusz Luniak (Warszawa) – Fiat 1100.
Bolesław Majkowski (Gdynia) – Ford V8.
Edward Niziołek (Warszawa) – Opel Olympia.
Henryk Olszewski (Łódź) – Škoda.
Jan Orodecki (Warszawa) – Mercedes Benz 170 V.
Roman Perłowski (Katowice) – Wanderer.
Marian Repeta (Warszawa) – Warszawa M20.
J.Sikora (Katowice) – DKW.
Zygmunt Skoczkowski (Warszawa) – Tatraplan.
Mirosław Snigurowicz (Kraków) – Warszawa M20.
H.Sobkowiak (Poznań)
Janusz Solarski (Kraków) – Škoda 1100.
Jerzy Szlang (Warszawa) – Fiat 1500.
Walerian Waryszewski (Warszawa) – BMW 326.
Henryk Waśkiewicz (Warszawa) – Mercedes Benz 170 V.
Stanisław Wierzba (Warszawa) – Warszawa M20.
Andrzej Zieliński (Łódź)
Alfons Zielkowski (Gdańsk) – DKW.

Pędzą samochody, mijają lata

(Pędzą samochody, mijają lata – Jerzy Lis)

Wyniki.

Klasa IX T.
1.  Bolesław Majkowski (Gdynia) – Ford V8.
2.  Paweł Jankowski (Gdynia) – Chevrolet Fleetmaster.
3.  Ksawery Frank (Łódź) – Chevrolet Fleetmaster.
4.  Jerzy Lewandowski (Łódź) – Chevrolet.
Klasa VIII T.
1.  Stanisław Wierzba (Warszawa) – Warszawa M20.
2.  Marian Repeta (Warszawa) – Warswzawa M20.
3.  Roman Karczewski (Warszawa) – Warszawa M20.
4.  Stanisław Gustaw (Katowice) – Warszawa M20.
5.  Mirosław Snigurowicz (Kraków) – Warszawa M20.
6.  Jerzy Grygolewicz (Warszawa)  
Klasa VII T.
1.  Zygmunt Skoczkowski (Warszawa) – Tatraplan.
2.  Walerian Waryszewski (Warszawa) – BMW 326.
3.  H.Gostyński (Łódź) – Citroen.
4.  Ludwik Kachelski (Warszawa) – Citroen BL 11.
5.  Zygmunt Krzyżaniak (Szczecin) – Wanderer.
Klasa VI T.
1.  Edward Niziołek (Warszawa) – Opel Olympia.
2.  Jan Orodecki (Warszawa) – Mercedes Benz 170 V.
3.  Roman Perłowski (Katowice) – Wanderer.
4.  Henryk Waśkiewicz (Warszawa) – Mercedes Benz 170 V.
5.  Jerzy Szlang (Warszawa) – Fiat 1500.
6.  Czesław Komorowski (Warszawa) – Mercedes Benz 170 V.
Klasa IV-V T.
1.  Janusz Luniak (Warszawa) – Fiat 1100.
2.  Erazm Gajewski (Warszawa) – Fiat 1100.
3.  Tadeusz Dubas (Kraków) – Škoda Furgon.
4.  Janusz Solarski (Kraków) – Škoda 1100.
5.  H.Sobkowiak (Poznań)
6.  Henryk Olszewski (Łódź) – Škoda.
Klasa III T.
1.  Stefan Goński (Katowice) – DKW.
2.  Janusz Jarosz (Katowice) – DKW.
3.  Lejmanowski (Łódź) – DKW.
4.  Alfons Zielkowski (Gdańsk) – DKW.
5.  Andrzej Zieliński (Łódź)
6.  J.Sikora (Katowice) – DKW.
Wystartowały 63 załogi.

Copyright © 2012-2016 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl