Jesteś tutaj: Strona główna » POLSKA » Rajdy » 1967 » Rajdowe Mistrzostwa Polski » 27 Rajd Polski. 3 eliminacja. 3-4.08.1967r.

POLSKA

POLSKA

Reklama

Logowanie

Poniżej możesz wyszukać interesujące Cię zdjęcia w galerii i dodać je do koszyka.


Wyszukiwanie rozszerzone





Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy użytkownika?
Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Obszar pobierania

Polecane strony

 

Błażej Krupa

 

RajdowyPuchar.pl

 

AutoSport Retro

27 Rajd Polski. 3 eliminacja. 3-4.08.1967r.

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski 1967r.

Motor 16 / 1967r.

(Motor 16 / 1967)

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r.

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r.

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1997r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r.

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Rajd Polski - 1967r

Motor 31 / 1967r.

(Motor 31 / 1967)

WŁADZE RAJDU
JURY:
Przewodnicz?cy                                          Ryszard Cendrowicz
Z-ca Przewodnicz?cego                            Zygmunt Jaroszewicz
Sekretarz                                                       Tadeusz Grela

KIEROWNICTWO:
Komandor                                                  Mieczysław Kamieński
V-ce Komandor Sportowy                              Jan Czopek
Kierownik Biura                                          Kazimierz Czekaj
Kierownik Trasy                                       Aleksander Sobański
Kierownik Zespołów Sędziowskich            Władysław Engel
Sekretarz                                                     Aleksandra Janik
Dyspeczer i ł?czność                                   Julian Zabokrzecki
Kier. zabezp. trasy                                       Bolesław Ptak
Kier. Finansowy                                           Tadeusz Turlik
Kier. Komisji Technicznej                             Jerzy Strenger
Kier. Komisji Obliczeń                                  Jerzy Skalda
Kier. Komisji Nagród                                  Andrzej Eisen
Kier. Biura Prasowego i Prop.                   Tadeusz Toliński
Kier. Chronometrażu                                Stanisław Czarnek
Lekarz zawodów                                         Jerzy Jedliński
Kier. Parku Maszyn                                Józef Polak (junior)
Kwatermistrz                                            Józef Sajboth
Org. rozpoczęcia i zakończenia                   Marian Pawlak
Kierownik Transportu                                   Jan Szwenk
Gospodarz                                         Józef Polak (senior)
V-ce Komandor Rejonu - Kraków              Paweł Baczuń
V-ce Komandor Rejonu - Śląsk           Mieczysław Grzegorczyk
V-ce Komandor Rejonu - Dolny Śląsk           Bronisław Orliński
V-ce Komandor Rejonu - Opole                    Andrzej Pietrzyk
V-ce Komandor Rejonu - Nowy Sącz          Franciszek Tryszczyło

Trasa
I etap - I stage

Bt-1      Kraków ul. Kałuży                                2.8.
Park      Kraków - Lotnisko                         15.00  3.8.
Sp-1      Kraków - Lotnisko
PKC-1     Kraków - Kotnisko                         18.01
Start
PKP-1     Ojców                                     18.20
PKC-2     Olkusz                             53     18.46
PKP-2     Miechów                                   19.15
Słomniki
PKC-3     Słupia                             197    20.46
Tarnów
PKP-3     Wojnicz
Zakliczyn
Os-1      Gródek n/Dunajcem - D?browa
Tęgoborze
PKC-4     Jurków                             319    22.31
Bochnia
PKC-5     Kraków - Hotel Cracovia            392    23.31  3.8.
Las Wolski
OS-2      Wola Justowska - start                           3.8.
Bielany - meta                                   4.8.
PKC-6     Myślenice - Rynek                  434    0.06   4.8.
Os-3      Żegocina - start
Młynne - meta
Limanowa
Nowy S?cz
Os-4      Berest - start
Żebraczka - meta
PKC-7     Krynica CPN                        575    2.06
Muszyna
Żegiestów
Piwniczna
PKC-8     Stary S?cz - Rynek                 630    2.46
Krościenko
Czorsztyn
PKC-9     Nowy Targ                          699    3.41
Białka
Os-5      Wierch Poroniec - start
Jaszczurówka - meta
PKC-10    Zakopane - Rondo                   745    4.21
PKP-4     Chochołów                                 4.40
Jabłonka
PKC-11    Osielec                            820    5.45   4.8.
Sucha
Rychwałd
Tresna
Międzybrodzie
Os-6      Linia na drodze - start
Straconka - meta
PKP-5     Żywiec
Koniaków
Kamesznica
Os-7      Skrzyżowanie do Zwardonia - start
Koniaków - meta
Kubalonka (szczyt)
PKC-12    Wisław CPN                         955    7.40
Ustroń
PKP-6     Puńców
Cieszyn
Jastrzębie Zdrój
PKC-13    Wodzisław Śl?ski                   1022   8.40
PKP-7     Oświęcim
Kęty
PKC-14    Andrychów                          1113   10.10
Bielsko
Os-8      Linia na drodze - start
Straconka - meta
Żywiec
Kamesznica
Os-9      Skrzyżowanie do Zwardonia - start
Koniaków - meta
Istebna
Kubalonka (szczyt)
PKC-15    Równica (dół)                      1229   11.40  4.8
Sg-1      Start: Równica (dół)
Meta: Równica (szczyt)                    11.45
Bt-2      Równica (szczyt)                          11.55

II Etap - II stage
PKC-16    Równica (szczyt) - start           1235   14.46
PKP-8     Puńców
Cieszyn
PKC-17    Wodzisław Śl?ski                   1300   15.41
Racibórz
PKP-9     Branice
PKC-18    Głubczyca                          1384   16.51
PKC-10    Krapkowice
Otmuchów
Z?bkowice Sl?skie
PKC-19    Pieszyce                           1545   19.11
Os-10     Rościszów-start
Walim-meta
Os-11     Wolibórz - start
Jodłowinik - meta
PKP-11    Nowa Wieś Kłodzka
PKP-12    Szalejów
Polanica Zdrój
PKP-13    Bystrzyca Kłodzka
Kłodzko
PKC-20    Złoty Stok                         1690   21.21  4.8
Os-12     Złoty Stok - start
Orłowiec - meta
L?dek Zdrój
Stronie Śl?skie
PKP-14    Idzików
PKP-15    Gniewoszów
Os-13     Zieleniec - start
100 m przed skrzyżowaniem - meta
Sg/Os-14  Kudowa Zdroj - start
Karłów (szczyt) - meta Sg
Radków - meta Os
PKC-21    Radków                             1821   22.53  4/5.8.
Os-15     Włodowice - start
Wiórki - meta
Kamionki
PKP-16    Pieszyce
Os-16     Rościszów - start
Walim - meta
PKC-22    Jugowice                           1890   23.45
PKC-23    Kamienna Góra                      1922   0.15   5.8.
Sp-2      Kowary (szczyt) - Miszkowice -
Jarkowice - Kowary (szczyt)
2 okr?żenia = 62 km
Kowary
PKP-17    Karpacz
Jagni?tków
PKP-18    Michałowice                               5.8
PKC-24    Szklarska Poręba                   2087   2.25
PKP-19    Świeradów Zdrój CPN
Jelenia Góra
Świebodzice
PKP-20    Świdnica Pl. Grunwald.
PKC-25    Jugowice                           2225   4.20
Os-17     Walim - start
Rościszów - meta
Os-18     Jodłownik - start
Wolibórz - meta
Os-19     Radków - start
Kudowa Zdrój - meta
Os-20     Zieleniec - start
Duszniki Zdrój - meta
Polanice Zdrój
PKP-21    Bystrzyca Kłodzka
Ladek Zdrój
Os-21     Orłowiec - start
Złoty Stok - meta
PKP-26    Paczków CPN                        2417   7.00
Prudnik
PKC-27    Głubczyce                          2501   8.10
PKP-22    Branica
Racibórz
PKC-28    Wodzisław Ślaski                   2585   9.20
Cieszyn
PKP-23    Puńców
Ustroń
PKC-29    Wisła CPN                          2652   10.20
Kubalonka (szczyt)
PKC-20    Żywiec                             2700   11.05
Mikuszowice
Os-22     Straconka - start
Straconka - meta
Tresna
Sucha
Jordanów
PKC-31    Nowy Targ                          2821   12.45  5.8.
Krościenko
PKC-32    Stary S?cz                         2890   13.45
Muszyna
PKC-33    Krynica CPN                        2945   14.30
Os-23     Żebraczla - start
Berest - meta
Nowy S?cz
Limanowa
Os-24     Młynne - start
Żegocina - meta
PKC-34    Bochnia                            2055   16.05
Wieliczka
PKC-35    Kraków - Hotel Cracovia            2095   16.50
Bt-3      ul. Kałuzy                                17.00

                                                                                               Lista startowa.
1. Maciej Jasiński / Joanna Jasińska – Zastawa 750.
2. Andrzej Aleksandrowicz / Mieczysław Biliński – Škoda 1000 MB.
4. Mieczysław Urtnowski / Jerzy Sypniewski – Fiat 850.
5. Jerzy Ujczak / Andrzej Zórawski – Trabant 601.
6. Ryszard Nowicki / Marian Skiendzielewski – Zastava 750.
7. Julian Robak / Henryk Krakowczyk – Wartburg 1000.
8. Dieter Golde / Hartmut Dressel (DDR) – Wartburg 353.
9. Jan Apathy / Andrzej Popowicz – Trabant 601.
10.Marek Borowicz / Ryszard Scharf – Wartburg 1000.
11.Peter Schwandt / Hans Rauen (DDR) – Wartburg 353.
12.Jerzy Bachtin / Tomasz Połczyński – Trabant 600.
15.Vratislav Hornik / Antonin Uchrik (CS) – Škoda 1000 MB.
16.Jan Bronikowski / Andrzej Kopestyński – Renault Dauphine.
17.Stanisław Dalka / Jerzy Wilbik – NSU Prinz.
18.Zbigniew Gawryłkiewicz / Ryszard Siadkowski – NSU Prinz.
19.Kazimierz Jaromin / Janusz Zemła – Škoda 1000 MB.
20.Aleksander Oczkowski / Jan Drożdż – Trabant 601.
22.Gunther Schreckenbach / Günter Bauer (DDR) – Wartburg 311.
23.Karol Neuberg / Jerzy Mleczko – Syrena 103.
24.Werner Reuter / Jürgen Reuter (DDR) – Škoda 1000 MB.
25.Oldrich Horsak / Jiri Motal (CS) - Škoda 1000 MB.
27.Benedykt Kowner / Andrzej Sikorski – Syrena 104.
31.Antoni Weiner / Jan Karel – Steyr Puch 660 TR.
32.Henryk Mandera / Piotr Dobija – Wartburg 1000.
33.Gunther Janger / Reinhard Knoll (A) – Steyr Puch 660 TR.
34.Marek Varisella / Zygmunt Wiśniowski – Syrena 104.
37.Ryszard Grychtoł / Wojciech Ondraczek – Steyr Puch 660 TR.
38.Jerzy Borowicz / Jan Wojczaczek – Steyr Puch 660 TR.
39.Ferenc Kelemen / György Kiss (H) – Opel Kadett.
41.Vaclav Bobek / Jaroslav Vylit (CS) - Škoda 1000 MB.
44.Włodzimierz Markowski / Marian Wangrat – Porsche 912.
45.Adam Smorawiński / Adam Wędrychowski – BMW 1600.
46.Firenzo Genta / Alcide Paganelli (I) – Lancia Fulvia HF.
47.Sobiesław Zasada / Ewa Zasada – Porsche 912.
48.Dieter Lambart / Hans Vogt (D) – Opel Kadett.
49.Joachim Springer / Günther Brendel (D) – BMW 1600.
50.Otto Bartkowiak – VW 1200.
51.Krzysztof Komornicki / Marek Wachowski – BMW 1600.
52.Mieczysław Sochacki / Marian Bień – Lancia Fulvia HF.
53.Andrzej Nytko / Edmund Oprocha – Fiat 1300.
54.Marian Rogoziński / Aleksander Bobrowski – VW 1500.
55.Czesław Murawski / Jerzy Dobrzański – Fiat 1500.
57.Lille Bror Nasenius (S) / Matti Vigren (SF) – Opel Rekord.
59.Jan Chudziak – Volvo PV 544.
62.Edward Lisowski / Wiesław Mrówczyński – Mercedes Benz 220.
63.Richard Bochnicek / Siller (A) – Citroen DS. 21.
66.Heinz Bock / Walter Pisnar (A) – Vauxhall.
68.Ove Anderson (S) / John Davenport (GB) – Lancia Fulvia HF.
69.Loisl Wiener / Antonie Wiener (A) – Glas 1304.
71.Krzysztof Bross / Grażyna Robliczek Paduch – VW 1200.
72.Leo Cella / Sergio Barbasio (I) – Lancia Fulvia HF.
73.Robert Eaves / Raymond Heaton (GB) – BMC Mini Morris 1300.
74.Fabrizio Poggi / Norma Bonetti (I) – Alfa Romeo 1600 GTA.
75.Walter Poltinger / Ernst Merinsky (A) – VW 1500.
77.Dezeo Krisztics / Dezsö (H) – Ford Taunus.

Rajd Polski 1967r

Szwedzka ekipa na Oplach. (foto-Tomasz Sucharda)

27 Rajd Polski - 1967r

(foto-Tomasz Sucharda)

27 Rajd Polski - 1967r

(foto-Tomasz Sucharda)

27 Rajd Polski - 1967r

Porsche 912 – Włodzimierza Markowskiego. (foto-Tomasz Sucharda)

27 Rajd Polski - 1967r

(foto-Tomasz Sucharda)

27 Rajd Polski - 1967r

(foto-Tomasz Sucharda)

NSU Prinz – Stanisława Dalki.

NSU Prinz – Stanisława Dalki.

Rajd Polski 1967r

Opel Rekord szwedzkiej załogi Lille Bror Nasenius i Matti Vigren.  (foto-Tomasz Sucharda)

Rajd Polski 1967r

Robert Eaves i Raymond Heaton – BMC Mini Morris 1300.  (foto-Tomasz Sucharda)

27 Rajd Polski - 1967r

(foto-Tomasz Sucharda)

NSU Prinz – Stanisława Dalki.

NSU Prinz – Stanisława Dalki.

Włodzimierz Markowski.

Włodzimierz Markowski. (foto-Tomasz Sucharda)

Robert Eaves i Raymond Heaton – BMC Mini Morris 1300.

Robert Eaves i Raymond Heaton – BMC Mini Morris 1300. (foto-Tomasz Sucharda)

 

Rajd Polski 1967r

Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord.  (foto-Tomasz Sucharda)

Rajd Polski 1967r

(foto-Tomasz Sucharda)

Robert Eaves i Raymond Heaton – BMC Mini Morris 1300.

Robert Eaves i Raymond Heaton – BMC Mini Morris 1300. (foto-Tomasz Sucharda)

Joanna Jasińska.

Joanna Jasińska. (foto-Tomasz Sucharda)

Włodzimierz Markowski.

Włodzimierz Markowski. (foto-Tomasz Sucharda)

Rajd Polski 1967r

Robert Eaves i Raymond Heaton – BMC Mini Morris 1300.  (foto-Tomasz Sucharda)

Włodzimierz Markowski.

Włodzimierz Markowski. (foto-Tomasz Sucharda)

Fabrizio Poggi i Norma Bonetti – Alfa Romeo 1600 GTA.

Fabrizio Poggi i Norma Bonetti – Alfa Romeo 1600 GTA.

Mieczysław Urtnowski i Jerzy Sypniewski – Fiat 850, Jerzy Ujczak i Andrzej Zórawski – Trabant 601, Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord.

Nr.4. Mieczysław Urtnowski i Jerzy Sypniewski – Fiat 850, nr.5. Jerzy Ujczak i Andrzej Zórawski – Trabant 601, nr.57. Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord.  (foto-Tomasz Sucharda)

Oldrich Horsak i Jiri Motal - Škoda 1000 MB, Benedykt Kowner i Andrzej Sikorski – Syrena 104, Antoni Weiner i Jan Karel – Steyr Puch 660 TR, Henryk Mandera i Piotr Dobija – Wartburg 311, Gunther Janger i Reinhard Knoll – Steyr Puch 660 TR, Ryszard Grychtoł i Wojciech Ondraczek – Steyr Puch 660 TR, Jerzy Borowicz i Jan Wojczaczek – Steyr Puch 660 TR.

Nr.25. Oldrich Horsak i Jiri Motal - Škoda 1000 MB, nr.27. Benedykt Kowner i Andrzej Sikorski – Syrena 104, nr.31. Antoni Weiner i Jan Karel – Steyr Puch 660 TR, nr.32. Henryk Mandera i Piotr Dobija – Wartburg 311, nr.33. Gunther Janger i Reinhard Knoll – Steyr Puch 660 TR, nr.37. Ryszard Grychtoł i Wojciech Ondraczek – Steyr Puch 660 TR, nr.38. Jerzy Borowicz i Jan Wojczaczek – Steyr Puch 660 TR.  (foto-Tomasz Sucharda)

Marek Borowicz i Ryszard Scharf – Wartburg 311, Peter Schwandt i Hans Rauen – Wartburg 353, Jerzy Bachtin i Tomasz Połczyński – Trabant 600, Vratislav Hornik i Antonin Uchrik – Škoda 1000 MB, Jan Bronikowski i Andrzej Kopestyński – Renault Dauphine, Stanisław Dalka i Jerzy Wilbik – NSU Prinz, Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912, Dieter Lambart i Hans Vogt – Opel Kadett, Joachim Springer i Günther Brendel – BMW 1600, Otto Bartkowiak – VW 1200, Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600.

Nr.10. Marek Borowicz i Ryszard Scharf – Wartburg 311, nr.11. Peter Schwandt i Hans Rauen – Wartburg 353, nr.12. Jerzy Bachtin i Tomasz Połczyński – Trabant 600, nr.15. Vratislav Hornik i Antonin Uchrik – Škoda 1000 MB, nr.16. Jan Bronikowski i Andrzej Kopestyński – Renault Dauphine, nr.17. Stanisław Dalka i Jerzy Wilbik – NSU Prinz, nr.47. Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912, nr.48. Dieter Lambart i Hans Vogt – Opel Kadett, nr.49. Joachim Springer i Günther Brendel – BMW 1600, nr.50. Otto Bartkowiak – VW 1200, nr.51. Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600. (foto-Tomasz Sucharda)

Stanisław Dalka i Jerzy Wilbik – NSU Prinz, Zbigniew Gawryłkiewicz i Ryszard Siadkowski – NSU Prinz, Kazimierz Jaromin i Janusz Zemła – Škoda 1000 MB, Aleksander Oczkowski i Jan Drożdż – Trabant 601, Gunther Schreckenbach i Günter Bauer – Wartburg 311, Vaclav Bobek i Jaroslav Vylit - Škoda 1000 MB, Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912, Adam Smorawiński i Adam Wędrychowski – BMW 1600, Firenzo Genta i Alcide Paganelli – Lancia Fulvia HF, Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912.

Nr.17. Stanisław Dalka i Jerzy Wilbik – NSU Prinz, nr.18. Zbigniew Gawryłkiewicz i Ryszard Siadkowski – NSU Prinz, nr.19. Kazimierz Jaromin i Janusz Zemła – Škoda 1000 MB, nr.20. Aleksander Oczkowski i Jan Drożdż – Trabant 601, nr.22. Gunther Schreckenbach i Günter Bauer – Wartburg 311, nr.41. Vaclav Bobek i Jaroslav Vylit - Škoda 1000 MB, nr.44. Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912, nr.45. Adam Smorawiński i Adam Wędrychowski – BMW 1600, nr.46. Firenzo Genta i Alcide Paganelli – Lancia Fulvia HF, nr.47. Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912. (foto-Tomasz Sucharda)

Werner Reuter i Jürgen Reuter, Oldrich Horsak i Jiri Motal - Škody 1000 MB, Ryszard Grychtoł i Wojciech Ondraczek, Jerzy Borowicz i Jan Wojczaczek – Steyr Puchy 660 TR, Vaclav Bobek i Jaroslav Vylit - Škoda 1000 MB, Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912, Heinz Bock i Walter Pisnar – Vauxhall.

Nr.24. Werner Reuter i Jürgen Reuter, nr.25. Oldrich Horsak i Jiri Motal - Škody 1000 MB, nr.37. Ryszard Grychtoł i Wojciech Ondraczek, nr.38. Jerzy Borowicz i Jan Wojczaczek – Steyr Puchy 660 TR, nr.41. Vaclav Bobek i Jaroslav Vylit - Škoda 1000 MB, nr.44. Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912, nr.66. Heinz Bock i Walter Pisnar – Vauxhall. (foto-Tomasz Sucharda)

Werner Reuter i Jürgen Reuter, Oldrich Horsak i Jiri Motal - Škody 1000 MB, Jerzy Borowicz i Jan Wojczaczek – Steyr Puch 660 TR, Vaclav Bobek i Jaroslav Vylit - Škoda 1000 MB, Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912, Adam Smorawiński i Adam Wędrychowski – BMW 1600, Walter Poltinger i Ernst Merinsky – VW 1500.

Nr.24. Werner Reuter i Jürgen Reuter, nr.25. Oldrich Horsak i Jiri Motal - Škody 1000 MB, nr.38. Jerzy Borowicz i Jan Wojczaczek – Steyr Puch 660 TR, nr.41. Vaclav Bobek i Jaroslav Vylit - Škoda 1000 MB, nr.44. Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912, nr.45. Adam Smorawiński i Adam Wędrychowski – BMW 1600, nr.75. Walter Poltinger i Ernst Merinsky – VW 1500.  (foto-Tomasz Sucharda)

Andrzej Nytko i Edmund Oprocha – Fiat 1300, Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600, Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord, Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912, Ryszard Nowicki i Marian Skiendzielewski – Zastava 750, Kazimierz Jaromin i Janusz Zemła – Škoda 1000 MB, Dieter Lambart i Hans Vogt – Opel Kadett.

Nr.53. Andrzej Nytko i Edmund Oprocha – Fiat 1300, Nr.51. Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600, nr.57. Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord, nr.47. Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912, nr.6. Ryszard Nowicki i Marian Skiendzielewski – Zastava 750, nr.19. Kazimierz Jaromin i Janusz Zemła – Škoda 1000 MB, nr.48. Dieter Lambart i Hans Vogt – Opel Kadett. (foto-Tomasz Sucharda)   

Rajd Polski 1967r.

Nr.68. Ove Anderson i John Davenport – Lancia Fulvia HF, nr.69. Loisl Wiener i Antonie Wiener – Glas 1304, nr.55. Czesław Murawski i Jerzy Dobrzański – Fiat 1500.  (foto-Tomasz Sucharda)

Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600, Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord, Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912, Ryszard Nowicki i Marian Skiendzielewski – Zastava 750.

Nr.51. Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600, nr.57. Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord, nr.47. Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912, nr.6. Ryszard Nowicki i Marian Skiendzielewski – Zastava 750. (foto-Tomasz Sucharda)

Andrzej Nytko i Edmund Oprocha – Fiat 1300, Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600, Otto Bartkowiak – VW 1200, Jan Chudziak – Volvo PV 544, Edward Lisowski i Wiesław Mrówczyński – Mercedes Benz 220.

Nr.53. Andrzej Nytko i Edmund Oprocha – Fiat 1300, Nr.51. Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600, nr.50. Otto Bartkowiak – VW 1200, Nr.59. Jan Chudziak – Volvo PV 544, nr.62. Edward Lisowski i Wiesław Mrówczyński – Mercedes Benz 220. (foto-Tomasz Sucharda)

Jan Chudziak – Volvo PV 544, Edward Lisowski i Wiesław Mrówczyński – Mercedes Benz 220, Richard Bochnicek i Siller – Citroen DS. 21.

Nr.59. Jan Chudziak – Volvo PV 544, nr.62. Edward Lisowski i Wiesław Mrówczyński – Mercedes Benz 220, nr.63. Richard Bochnicek i Siller – Citroen DS. 21. (foto-Tomasz Sucharda)

Jan Chudziak – Volvo PV 544, Edward Lisowski i Wiesław Mrówczyński – Mercedes Benz 220.

Nr.59. Jan Chudziak – Volvo PV 544, nr.62. Edward Lisowski i Wiesław Mrówczyński – Mercedes Benz 220. (foto-Tomasz Sucharda)

Krzysztof Bross i Grażyna Robliczek Paduch – VW 1200, Leo Cella i Sergio Barbasio – Lancia Fulvia HF, Fabrizio Poggi i Norma Bonetti – Alfa Romeo 1600 GTA, Heinz Bock i Walter Pisnar – Vauxhall.

Nr.71. Krzysztof Bross i Grażyna Robliczek Paduch – VW 1200, Nr.72. Leo Cella i Sergio Barbasio – Lancia Fulvia HF, nr.74. Fabrizio Poggi i Norma Bonetti – Alfa Romeo 1600 GTA, nr.66. Heinz Bock i Walter Pisnar – Vauxhall. (foto-Tomasz Sucharda)

Leo Cella i Sergio Barbasio – Lancia Fulvia HF, Robert Eaves i Raymond Heaton – BMC Mini Morris 1300, Fabrizio Poggi i Norma Bonetti – Alfa Romeo 1600 GTA, Walter Poltinger i Ernst Merinsky – VW 1500.

Nr.72. Leo Cella i Sergio Barbasio – Lancia Fulvia HF, nr.73. Robert Eaves i Raymond Heaton – BMC Mini Morris 1300, nr.74. Fabrizio Poggi i Norma Bonetti – Alfa Romeo 1600 GTA, nr.75. Walter Poltinger i Ernst Merinsky – VW 1500. (foto-Tomasz Sucharda)

Leo Cella i Sergio Barbasio – Lancia Fulvia HF, Robert Eaves i Raymond Heaton – BMC Mini Morris 1300.

Nr.72. Leo Cella i Sergio Barbasio – Lancia Fulvia HF, nr.73. Robert Eaves i Raymond Heaton – BMC Mini Morris 1300.  (foto-Tomasz Sucharda)

Heinz Bock i Walter Pisnar – Vauxhall.

Nr.66. Heinz Bock i Walter Pisnar – Vauxhall. (foto-Tomasz Sucharda)

27 Rajd Polski - 1967r

(foto-Tomasz Sucharda)

Rajd Polski 1967r

(foto-Tomasz Sucharda)

Sobiesław i Ewa Zasada - Porsche 912.

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada - Porsche 912.

Lille Bror Nasenius i Matti Vigren.

Najgroźniejsi konkurenci Zasady: Lille Bror Nasenius i Matti Vigren. (Motor 37 / 1967)

Porsche 912 – Włodzimierza Markowskiego.

Porsche 912 – Włodzimierza Markowskiego. (foto-Tomasz Sucharda)

Krzysztof Komornicki.

Krzysztof Komornicki.

Motor 35 / 1967

(Motor 35 / 1967)

Dziennikarz Eugeniusz Pach z TVP

Dziennikarz TVP Eugeniusz Pach. (foto-Tomasz Sucharda)

Marek Wachowski

Marek Wachowski – BMW 1600. (foto Tomasz Sucharda)

Sobiesław i Ewa Zasada

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada. (Automobilista 168 / 2014)

Andrzej Nytko i Edmund Oprocha – Fiat 1300.

Andrzej Nytko i Edmund Oprocha – Fiat 1300.

Włodzimierz Markowski - Porsche 912

Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912. (Foto Tomasz Sucharda)

Edward Lisowski - Mercedes Benz

Edward Lisowski i Wiesław Mrówczyński – Mercedes Benz 220. (foto-Tomasz Sucharda)

Ewa Zasada

Ewa Zasada. (foto-Tomasz Sucharda)

Antoni Weiner

Antoni Weiner i Jan Karel – Steyr Puch 660 TR. (foto-Tomasz Sucharda)

Krzysztof Komornicki

Krzysztof Komornicki. (foto-Tomasz Sucharda)

Włodzimierz Markowski - Porsche 912

Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912. (Foto Tomasz Sucharda)

Polski-1967. Maciej i Joanna Jasińscy

Maciej Jasiński i Joanna Jasińska - Zastava 750.

Motor 35 / 1967

Na wyścigu po krakowskim lotnisku Trabanty skutecznie walczyły z Wartburgami. (Motor 35 / 1967)

Stanisław Dalka - NSU Prinz

Stanisław Dalka i Jerzy Wilbik – NSU Prinz. (foto-Tomasz Sucharda)

Rajd Polski - 1967r.

Sobiesław i Ewa Zasada

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912.

Włodzimierz Markowski - Porsche 912

Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912. (Foto Tomasz Sucharda)

Sobiesław Zasada

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912. (Foto Tomasz Sucharda)

Krzysztof Komornicki

Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600. (Foto Tomasz Sucharda)

Lille Bror Nasenius

Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord. (Foto Tomasz Sucharda)

Edward Lisowaki

Edward Lisowski i Wiesław Mrówczyński – Mercedes Benz 220. (foto-Tomasz Sucharda)

Motor 35 / 1967

W centymetrowych odległościach i przy zawrotnej szybkości walczyły Lancie z Włoskimi załogami. (Motor 35 / 1967)

Poltinger - VW 1500

Walter Poltinger i Ernst Merinsky – VW 1500. (foto-Tomasz Sucharda)

Porsche 912

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912.

Ryszard Grychtoł i Wojciech Ondraczek - Steyr Puch 660 TR

Ryszard Grychtoł i Wojciech Ondraczek – Steyr Puch 660 TR.

Sobiesław i Ewa Zasada

Sobiesław i Ewa Zasada – Porsche 912.

Marek Varisella

Marek Varisella i Zygmunt Wiśniowski – Syrena 104.

Marek Varisella i Zygmunt Wiśniowski – Syrena 104.

Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord.

Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord.  (foto-Tomasz Sucharda)

Sobiesław i Ewa Zasada - Porsche 912

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912.

Andrzej Nytko i Edmund Oprocha – Fiat 1300.

Andrzej Nytko i Edmund Oprocha – Fiat 1300.

foto-B.Koperski

(Motor 35 / 1967)

Rajd Polski-1967r. Sobiesław i Ewa Zasada - Porsche 912

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada - Porsche 912.

Ewa Zasada

Ewa Zasada i Sobiesław Zasada.

Ryszard Nowicki

Ryszard Nowicki i Marian Skiendzielewski – Zastava 750. (foto-Tomasz Sucharda)

Jan Apathy

Stanisław Dalka i Jerzy Wilbik – NSU Prinz. (foto-Tomasz Sucharda)

Motor 35 / 1967

Rajd Polski 1967r

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada - Porsche 912.

Mieczysław Urtnowski

Mieczysław Urtnowski i Jerzy Sypniewski – Fiat 850. (www.nytkomotorsport.com)

Julian Robak i Henryk Krakowczyk

Julian Robak i Henryk Krakowczyk – Wartburg 1000. (www.nytkomotorsport.com)

Golde i Dresel – Wartburg 353.

Dieter Golde i Hartmut Dressel – Wartburg 353. (www.nytkomotorsport.com)

 Jan Apathy – Trabant 601.

Jan Apathy i Andrzej Popowicz – Trabant 601. (www.nytkomotorsport.com)

Stanisław Dalka

Stanisław Dalka i Jerzy Wilbik – NSU Prinz. (foto-Tomasz Sucharda)

Rajd Polski 1967r

Nr.9.Jan Apathy i Andrzej Popowicz - Trabant 601, nr.17.Stanisław Dalka i Jerzy Wilbik - NSU Prinz.

www.nytkomotorsport.com

Oldrich Horsak i Jiri Motal - Škoda 1000 MB. (www.nytkomotorsport.com)

www.nytkomotorsport.com

Marek Varisella i Zygmunt Wiśniewski – Syrena 104. (www.nytkomotorsport.com)


www.nytkomotorsport.com

Jerzy Borowicz i Jan Wojczaczek – Steyr Puch 660 TR. (www.nytkomotorsport.com)

www.nytkomotorsport.com

Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912. (www.nytkomotorsport.com)

www.nytkomotorsport.com

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912. (www.nytkomotorsport.com)

www.nytkomotorsport.com

Joachim Springer i Gunther Brendel – BMW 1600. (www.nytkomotorsport.com)

www.nytkomotorsport.com

Dieter Lambart i Hans Vogt – Opel Kadett. (www.nytkomotorsport.com)

www.nytkomotorsport.com

Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600. (www.nytkomotorsport.com)

www.nytkomotorsport.com

Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord. (www.nytkomotorsport.com)

27 Rajd Polski - 1967r.

Marek Varisella.

Marek Varisella.

Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912.

Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912.

Dieter Lambart i Hans Vogt – Opel Kadett.

Dieter Lambart i Hans Vogt – Opel Kadett.

BMW 1600 – Krzysztofa Komornickiego.

BMW 1600 – Krzysztofa Komornickiego.

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912.

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912.

www.nytkomotorsport.com

Leo Cella i Sergio Barbasio – Lancia Fulvia HF. (www.nytkomotorsport.com)

Jan Apathy - Trabant 601

Jan Apathy i Andrzej Popowicz – Trabant 601.

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada - Porsche 912

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912.

Ove Anderson i John Davenport

Ove Anderson i John Davenport – Lancia Fulvia HF.

Sobiesław i Ewa Zasada - Porsche 912

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912.

Krzysztof Komornicki

Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600. (Foto Tomasz Sucharda)

Włodzimierz Markowski

Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912. (Foto Tomasz Sucharda)

Lilli Bror Nasenius

Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord. (Foto Tomasz Sucharda)

Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski

Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600. (Foto Tomasz Sucharda)

Sobiesław Zasada

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912. (Foto Tomasz Sucharda)

Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat

Włodzimierz Markowski i Marian Wangrat – Porsche 912. (Foto Tomasz Sucharda)

Ryszard Nowicki i Marian Skendzielewski

Ryszard Nowicki i Marian Skiendzielewski – Zastava 750. (foto-Tomasz Sucharda)

Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski

Krzysztof Komornicki i Marek Wachowski – BMW 1600. (Foto Tomasz Sucharda)

Sobiesław i Ewa Zasada

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912. (Foto Tomasz Sucharda)

Rajd Polski 1967r. Fabrizio Poggi i Norma Bonetti – Alfa Romeo 1600 GTA.

Fabrizio Poggi i Norma Bonetti - Alfa Romeo 1600 GTA.

Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord.

Lille Bror Nasenius i Matti Vigren – Opel Rekord.

Zwycięzcy rajdu

Zwycięzcy rajdu: Sobiesław Zasada i Ewa Zasada – Porsche 912.

Sobiesław i Ewa Zasada.

Sobiesław i Ewa Zasada. (Automobilista 168 / 2014)

Wielka pięćdziesiątka

(Wielka pięćdziesiątka)

Motor 35 / 1967

Motor 35 / 1967

Motor 35 / 1967

Motor 35 / 1967

Motor 35 / 1967

(Motor 35 / 1967)

Sobiesław i Ewa Zasada

Sobiesław Zasada i Ewa Zasada. (Automobilista 168 / 2014)

Rajd Polski 1967r

Rajd Polski 1967r

Rajd Polski 1967r

(Rajdowe kroniki - Grzegorz Chmielewski i Janusz Szymanek)

Klasyfikacja  generalna.

1. Sobiesław Zasada / Ewa Zasada – Porsche 912.    1094,913pkt.

2. Andrzej Nytko / Edmund Oprocha – Fiat 1300.    1139,676pkt.

3. Krzysztof Komornicki / Marek Wachowski – BMW 1600.  1182,186pkt.

4. Adam Smorawiński / Adam Wędrychowski – BMW 1600.  1227,118pkt.

5. Włodzimierz Markowski / Marian Wangrat – Porsche 912.  1245,953pkt.

6. Edward Lisowski / Wiesław Mrówczyński – Mercedes 220 SE.  1271,752pkt.

7. Stanisław Dalka / Jerzy Wilbik – NSU Prinz.  1275,022pkt.

8. Zbigniew Gawryłkiewicz / Ryszard Siadkowski  – NSU Prinz 1000.  1306,083pkt.

9. Ryszard Nowicki / Marian Skiendzielewski – Zastava 7501337,294pkt.

10.Mieczysław Urtnowski / Jerzy Sypniewski – Fiat 850.    1345,886pkt.

11.Kazimierz Jaromin / Janusz Zemła – Škoda 1000 MB.  1353,028pkt.

12.Jerzy Borowicz / Jan Wojczaczek – Steyr Puch 650. 1367,872pkt.

13.Julian Robak / Henryk Krakowczyk – Wartburg 1000.   1500,983pkt.

14.Krzysztof Bross / Grażyna Robliczek Paduch – VW 1200.  1604,442pkt.

15.Marek Varisella / Zygmunt Wiśniewski – Syrena 104.   1631,669pkt.

16.Aleksander Oczkowski / Jan Drożdź – Trabant 601. 1833,065pkt.

17.Henryk Mandera / Piotr Dobija – Wartburg 1000.   1833,707pkt.

18.Jan Apathy / Andrzej Popowicz – Trabant 601.   1999,264pkt.

19.Jan Bronikowski / Andrzej Kopestyński – Renault Dauphine.  2158,172pkt.

20.Maciej Jasiński / Joanna Jasińska – Zastava 750.    2394,436pkt.

21.Marek Borowicz / Ryszard Scharf – Wartburg 1000.    3291,497pkt.

22.Jerzy Ujczak / Andrzej Żórawski – Trabant 601.    3733,787pkt.

Wystartowały 33 załogi.

27 Rajd Polski - 1967r

Copyright © 2012-2018 KWA-KWA.pl - Rajdy i Wyścigi.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Marek Kaczmarek
tel. 606 169 768
e-mail: kwa.kwa@op.pl